Neřízená střela

• Velká Británie Wild Target (více)

Victor Maynard je v duchu rodinné tradice profesionálním zabijákem. Dalo by se říci, že je ve svém oboru absolutní špička. Svou práci vykonává rychle, precizně a nezanechává žádné stopy. Jeho obličej nikdo nezná, dokonce ani jeho kolegové zabijáci netuší, jak přesně vypadá. Brzy oslaví 55. narozeniny, žije sám bez potomků a jeho matka se obává, že by mohl být homosexuální a nezanechat po sobě pokračovatele rodinné tradice. Jednoho dne dostává Victor zakázku na zabití mladé podvodnice a zlodějky Rose. Prodala svému zákazníkovi panu Fergusonovi padělaný obraz za 900 tisíc liber. Zdá se to jako snadný úkol, ale Rosino chování je naprosto nevyzpytatelné. Victor selhal. Victorova matka je velmi zklamaná a žádá syna, aby se svému zákazníkovi hned omluvil a svou chybu napravil. V tu dobu už má však Rose na mušce Fergusonův muž. Než však stihne Rose zabít, Victor ho zastřelí. Šokovaná Rose žádá, aby ji Victor chránil. Domnívá se, že je soukromý detektiv, a nabízí mu 30 tisíc liber týdně za svou ochranu. Nasedají do Rosina auta, kde však na ně čeká další zabiják. Toho si vezme na mušku mladík Tony, který se na místě činu vyskytuje spíš náhodou a ze svého konání je vyděšený. Victor v něm odhaluje velký talent, a vezme ho proto s sebou. Všichni tři se nyní musí ukrýt. Jako bezpečné místo určí Victor drahý hotel. Náhodou se v hotelu a na stejném patře ubytoval i Ferguson, kterého Rose podvedla. Ferguson si najímá nového zabijáka Dixona. Jeho úkolem je zabít Rose i Victora Maynarda. Úplnou náhodou Ferguson a jeho pomocník objeví Rose a Victora v hotelu. Okamžitě se za nimi vydají. Victor, Rose a Tony ujíždějí v malém mini cooperu, pronásledováni velkým mercedesem. Mají štěstí, jejich pronásledovatelé nezvládnou řízení, a těžce se zraní. Victor odveze Rose a Tonyho do svého domu na venkove. Zde budou všichni v bezpečí. Victor nabízí Tonymu, že mu poskytne zdarma šestitýdenní výcvik, a Tony rád přijímá... (TV Prima)

M.E.K.Y

Jonathan Lynn dal po dlouhých sedmi letech o sobě zase vědět a rozhodně se nepouští do žádných větších akcí. Ale tím lépe. Drží se svého žánru a namixoval svěží krimi komedii, která má mnohem blíže k jeho nejlepšímu filmu (Můj soused zabiják), než k občasným patokům, kterým se bohužel nevyhnul. Humor není vůbec trapný, je lehce nadnesený a snadno stravitelný. Díky zajímavé směsici postav film neztrácí šťávu a rozhodně nenudí. Bill Nighy výborný, Emily Blunt ještě lepší! Právě ona dává snímku šmrnc, protože je nehorázně sympatická a temperamentní. Nebal bych se ji přirovnat k Ellen Page v Juno, ze které jsem měl úplně stejný dojem. Závěr? Jelikož se v dnešní době točí samé dementní komedie, omílající pořád dokola sex, sex a sex, tak si o to víc Wild Target vážím, protože na tom vůbec nestaví a přesto funguje skvěle. V procentuálním hodnocení je to čistých 70%, ale jelikož mě Emily Blunt totálně očarovala, tak si dovolím dát klidně... ()

Lachvos

Opravdu pouze pro otrlé fanoušky britského sebeironizujícího, v tomto případě až groteskního, humoru. Výkvět současné britské herecké scény (všichni tam samozřejmě být nemohou, tohle není Harry Potter...promiň Ruperte :) nám zde předvádí velmi zajímavou variaci na téma "rodinka/nájemný vrah/mezilidské vztahy". I když se například nebudete celý film trhat smíchy, což nebudete, rozhodně vás pobaví a zaujme, zčásti garantováno mou maličkostí... ()

Lou_DLy

spíš čtyři a půl, ale jako jo, hodně sympatický :) dobrý herci, absurdní situace a sem tam parádně běsnivej spád (podobně Brothers Bloom), beru ! a potěšila mě muzika Reginy Spektor. ()

Greg25

Těšila jsem se na nadprůměrnou britskou komedii s Billem Nighym, ale takovouhle "dardu" a "nátřesk" humoru jsem nečekala. Tomuhle já říkám komedie s velkým K. 100% ()

Stanley619

Příjemný, dobře obsazený film. Občas jsem se zasmál, ale čekal jsem víc srandy. Ale i tak jsem se dobře bavil. Bill Nighy je všestranný herec, ale tohle mu jde podle mě nejlíp. 70% ()

Illy

Po delší době příjemná britská komedie s nádechem "crazy" a francouzské taškařice. A není divu - jde o remake. ()

LukyNike

Příjemný odpočinkový film s dobrými herci, evropským nádechem a žádnými stupidními momenty, avšak jako nějaká super komedie mi to nevyznělo. ()

M1k9

Další zbytečná ztráta času s odpadními herci a reklamou na ukousnuté jablko?! Asi ano, ale trochu originálnější a rajcovnější. Dokonale herecky i neherecky vybavená Emily Blunt ode mě dostává top score. Pokud si ji chcete touto formou vychutnat, tak proč ne. 1/10 ()

JK-Stinger

No výborně, konečně zase jedna povedená komedie o zabijácích. Prakticky je to takový britský Můj Soused Zabiják. Ústřední trojice je super, jeden lepší než druhý (sice jsem pořád viděl v Grintovi Rona Weasleyho, ale to už tomu klukovi asi nikdo neodpáře:)), ale Bill Nighy asi vede. No a Martin Freeman má nevídaně pěkně záporáckou roli. Povedená zábava a na komedii o zabijácích ani není moc krvavá, jak už tak v dnešní době bývá pomalu zvykem. ()

majec4

Velmi podarena komedia. Prakticky pocas celeho filmu som sa chihunal :). Milujem anglicke komedie, az sa konecne dostavam k presvedceniu, ze americke komedie su uz mimo mojho zaujmu. Nestojim o hlupe fekalne vtipy, staci dobre mierena poznamka. Bavil som sa uz od uvodnej sceny: "Letim, letel som, dolietal som." Ocakaval som, ze ten vztah medzi mladou dievcinou, ktora sa sprava ako neriadena strela a uhladenym konzervativcom nemoze fungovat, ale vobec to neprekazalo a vzniklo plno vtipnych scenok. Trosku mi unikala podstata postavy mladeho Rona Weaslyho, ale mal par vtipnych hlasok a aspon si vrazdiaca mama mohla oddychnut, lebo Mr. Maynard nasiel pokracovatela v jeho remesle. Od polky to trosku stratilo tempo, takze silne 4*. ()

Nolanofil

Prvá polka filmu je výborná, zábavná, svieža, dobre nastaveným tempom... no v druhej sa to v rodinnom dome zastaví a ponúka len občasne vtipné scény, kde sa to zas naštartuje 15 minút pred koncom. Škoda, potenciál filmu pribrzdil scenárista, ktorý si v druhej polke odstrelil gule a ostalo mu len pár dobrých frkov. Herci sú samozrejme výborní, bez výnimky. Slabšie 4* alebo silné 3* , vyberte si. Dvojka by bodla. ()

crozet

Herecká režie a dramaturgie v bankrotu, pohromadě s dramaturgickým záměrem 'hóch černá komedie'? Výsledkem je místy trapná sebeparodie a vysoké skóre nedokoukatelnosti, byť za účasti atraktivního fyzického činitele v hlavní ženské roli. ()

KOZEL84

Spíš tak lehce vtipná a příjemná veselohra,než nějak výbušně krutý nářez s výborným Nighym (akorát sem včera čučel na třetí Piráty a furt sem si ho představoval s chapadlama) a kouzelnou Emily Blunt,od které bych si klidně nechal zkazit život.74 plus mínus nějaké to kilo. ()

Druury

Velice vkusná komedie. Zlodějka a nájemný vrah vytvoří pár a dokonce se najde i ten co bude pokračovat v rodinném řemesle. Rupert byl neuvěřitelnej a jsem velice rád, že tuto roli hrál právě on, i když jsem z toho měl v počátku obavy. Hlavní "trojice" nemohla být vybrána lépe. Velice jsem se bavil a když na konci Rupert chytl ten vrahem vrhnutý nůž, měl jsem co dělat abych neskončil pod stolem. Vynikající = 4* ()

Corvaxus

Nejzábavnější byl Rupert Grint alias Ron Weasley, díky za něj! Scénář teda jinak žádný zázrak, na britskou komedii bych to čekal promyšlenější. Takhle má vypadat moderní zábavný film. ()