Neřízená střela

• Velká Británie Wild Target (více)

Victor Maynard je v duchu rodinné tradice profesionálním zabijákem. Dalo by se říci, že je ve svém oboru absolutní špička. Svou práci vykonává rychle, precizně a nezanechává žádné stopy. Jeho obličej nikdo nezná, dokonce ani jeho kolegové zabijáci netuší, jak přesně vypadá. Brzy oslaví 55. narozeniny, žije sám bez potomků a jeho matka se obává, že by mohl být homosexuální a nezanechat po sobě pokračovatele rodinné tradice. Jednoho dne dostává Victor zakázku na zabití mladé podvodnice a zlodějky Rose. Prodala svému zákazníkovi panu Fergusonovi padělaný obraz za 900 tisíc liber. Zdá se to jako snadný úkol, ale Rosino chování je naprosto nevyzpytatelné. Victor selhal. Victorova matka je velmi zklamaná a žádá syna, aby se svému zákazníkovi hned omluvil a svou chybu napravil. V tu dobu už má však Rose na mušce Fergusonův muž. Než však stihne Rose zabít, Victor ho zastřelí. Šokovaná Rose žádá, aby ji Victor chránil. Domnívá se, že je soukromý detektiv, a nabízí mu 30 tisíc liber týdně za svou ochranu. Nasedají do Rosina auta, kde však na ně čeká další zabiják. Toho si vezme na mušku mladík Tony, který se na místě činu vyskytuje spíš náhodou a ze svého konání je vyděšený. Victor v něm odhaluje velký talent, a vezme ho proto s sebou. Všichni tři se nyní musí ukrýt. Jako bezpečné místo určí Victor drahý hotel. Náhodou se v hotelu a na stejném patře ubytoval i Ferguson, kterého Rose podvedla. Ferguson si najímá nového zabijáka Dixona. Jeho úkolem je zabít Rose i Victora Maynarda. Úplnou náhodou Ferguson a jeho pomocník objeví Rose a Victora v hotelu. Okamžitě se za nimi vydají. Victor, Rose a Tony ujíždějí v malém mini cooperu, pronásledováni velkým mercedesem. Mají štěstí, jejich pronásledovatelé nezvládnou řízení, a těžce se zraní. Victor odveze Rose a Tonyho do svého domu na venkove. Zde budou všichni v bezpečí. Victor nabízí Tonymu, že mu poskytne zdarma šestitýdenní výcvik, a Tony rád přijímá... (TV Prima)

Sir Ludvig

Neskutočne zlá komédia, ktorá ma prinútila utiecť z kina...preto neverte bodom na IMBD.com, kde to má 7.7, pretože zatiať hodnotilo menej ako 200 ľudí (pravdepodobne členovia štábu a ich rodinný príslušníci.) O tomto zázraku sa vyjadrím iba v bodoch, bo si podrobnejšiu analýzu nezaslúži : 1. amatérska a nenápaditá réžia 2. blbý až debilný scenár 3. nuda, žiadny vývoj, trápne vtipy 4. otravné "herecké" výkony 5. Johny English a dokonca i Meet Dave sú lepšie filmy 5. televízna výprava a vlastne všetko ()

FortKnox

Směsice až příliš mnoha žánru. Buď akční komedie nebo krimi drama a mohlo to být výborné, takhle to působí stupidně. ()

Dashiella

Režijne tento film občas trestuhodne klopýtal, to ma veľmi sklamalo. Občasné nudnejšie scény ale bravúrne vyvážili predovšetkým slovné hříčky. V poslednej dobe som akási komédiová a z tých, čo som videla, ma toto bavilo veľmi dobre. Nighy s Freemanom sú dvaja z mojich najmenej obľúbených hercov /som asi divná, ale je to tak/, tu najmä prvý menovaný stúpol v mojich očiach, ale Freemanovi asi neprídem na chuť nikdy. Emily je krásna a šarmantná, myslím, že má celkom slušný komediálny talent. A Rupertovi Grintovi držím strašne silno palce, aby sa mu skvelé role len sypali, pretože sa z neho môže stať veľký herec. A ešte malý SPOILER : Pri scéne ako Tony leží zapnutý v tom...obale, som skoro odpadla :D ()

Red-horse

Typická britská komedie. Film je natočen s nadhledem a lehkostí. Zápletka je sice jednoduchá, ale to filmu vůbec nevadí. Vše podtrhují výkony herců v hlavních rolích: Emily Blunt jako nezávislá zlodějka, kterou nic nezastaví ani nevyděsí, Rupert Grint se svým typickým zmatkařením a panikařením a Bill Nighy s neotřelým humorem, který vnáší do svého hraní. Ovšem korunu tomu nasazuje papoušek, ten mě fakt dostal. ()

miki68cz

Povedená britská sranda. Škoda, že v druhé polovině ztrácí film dech a pozbývá humoru. Bill je standardně dobrý a Emily je nadstandardně krásná. Rupert je tam proto aby dokázali, že umí hrát i jinde než jen v Bradavicích - bohužel se nepovedlo. Odpočinkový film, který neurazí ale ani nenadchne. Doporučuji, zkuste. ()

Bigwave

Filmové pohlazení, jenž se nese v duchu komedie. Uhlazené jakoby zabijácké scény, které jsou tak vtipně podbarveny, nenechají diváka v klidu. Smích je zárukou tohoto kousku z britské kuchyně. Filmu dodává šmrnc hlavní ženská role, které se zhostila Emily Blunt a myslím, že ji zahrála velmi zdařila. ()

Wovo

U tohoto druhu filmu je podle mě nejdůležitějším faktorem, který zaručí skvělou zábavu, to, jak si oblíbíte hlavní postavy. A protože Bill Nighy předvádí to nejlepší, co dovede, na Emily Blunt ujíždím čím dál, tím víc, a přítomnost Ruperta Grinta, představitele mého oblíbence Rona, potěší, tak jsem se skvěle bavil. Navíc to bylo nesmírně britské. A když je něco britské (v tom dobrém slova smyslu), tak to má (alespoň u mě) vždycky body na víc. ()

Kubi21

Opravdu vtipná a skvělá komedie. Režie je celkem v pořádku, hudba slušná, kamera neurazí. To vše je slušné, ale nijak odzbrojující. Ale ten herecký ansámbl je naprosto úžasný. Tady každý má své místo a svůj vtipný výstup. A každý odvádí vše pro dobro filmu. A to je ten faktor, který posouvá tuto komedii nad průměr. Není to dokonalé dílko, ale každý kdo chce prožít příjemné chvilky ve společnosti skvělých britských herců, by si tenhle snímek neměl nechat ujít. ()

Martix

Hodně dobrá podívaná. Ani na chvilku sem se nemohl odtrhnout. Perfektně vybrané hlavní postavy, v čele s chladnokrevným zabijákem Billem Nighy a okouzlující Emily Blunt. Suchý anglický humor v jejich podání byl naprosto přirozený, jen ho tam mohlo být trochu víc. Stačí jen dodat: How much do you weight? ;-) ()

Swayne

Aj napriek tomu, že britský humor je mi veľmi blízky, tak tento počin mi až tak "nevoňal". Nemalo to šťavu, nemalo to gule, napínavejší a zaujímavejší než celý film bol ešte aj jeho trailer. Pustil som si to preto, lebo téma "londýnske podsvätie" mi po Richievkách neskutočne zachutila... no popravde - nudil som sa. Nie, nebolo to až také zlé, ale Richie nasadil laťku až príliš vysoko. ()

Creony

Už jsem se dlouho takhle nezasmála!! Naprostá dokonalost. Miluju tenhle suchej anglickej humor a Billa Nighyho!!!!! ()

mchlumak

Skvělá komedie, na automobilovou honičku a scény s Victorovo matkou dlouho nezapomenu. Bill Nighy je sterilní a nekompromisní soukromý zabiják, kterého okouzlí ztřeštěná a půvabná zlodějka Emily Blunt (nebo-li jeho nejnovější "zakázka"). K tomu se přimotá neperspektivní existence v podobě Ruperta Grinta a sadistická ostuda zabijáckého řemesla Morgan Freeman. Jako text to zní divně, jako film funguje dokonale. Dlouho jsem se tak nenasmál. ()

jprmusic

Ze začátku velmi vtipný film který se postupně tak nějak zadrhne, ale nakonec to tvůrci dotáhnou do vítězného konce. Emily Blunt mi postupně začla lézt na nervy a její přeměna ke konci filmu to nezachránila, zato Bill Nighty byl vynikající od začátku do konce: Takže nakonec v porovnání s klasickými mládežnickými rádoby taškařicemi velmi milý a zábavný film. ()

boombang

Nighy je výborný, Freeman jako záporák přímo lahůdkový (tři body nakonec dávám jen díky těmto dvěma), Emily je po celý film strašně protivná a Grint s Everettem jsou jak pátá kola u vozu. Dějově je to vcelku předvídatelné a plné klišé a na komedii málo vtipné. Pobavili mne jen zmíněný Freeman a taky papoušek (chudák). ()