Neřízená střela

• Velká Británie Wild Target (více)

Victor Maynard je v duchu rodinné tradice profesionálním zabijákem. Dalo by se říci, že je ve svém oboru absolutní špička. Svou práci vykonává rychle, precizně a nezanechává žádné stopy. Jeho obličej nikdo nezná, dokonce ani jeho kolegové zabijáci netuší, jak přesně vypadá. Brzy oslaví 55. narozeniny, žije sám bez potomků a jeho matka se obává, že by mohl být homosexuální a nezanechat po sobě pokračovatele rodinné tradice. Jednoho dne dostává Victor zakázku na zabití mladé podvodnice a zlodějky Rose. Prodala svému zákazníkovi panu Fergusonovi padělaný obraz za 900 tisíc liber. Zdá se to jako snadný úkol, ale Rosino chování je naprosto nevyzpytatelné. Victor selhal. Victorova matka je velmi zklamaná a žádá syna, aby se svému zákazníkovi hned omluvil a svou chybu napravil. V tu dobu už má však Rose na mušce Fergusonův muž. Než však stihne Rose zabít, Victor ho zastřelí. Šokovaná Rose žádá, aby ji Victor chránil. Domnívá se, že je soukromý detektiv, a nabízí mu 30 tisíc liber týdně za svou ochranu. Nasedají do Rosina auta, kde však na ně čeká další zabiják. Toho si vezme na mušku mladík Tony, který se na místě činu vyskytuje spíš náhodou a ze svého konání je vyděšený. Victor v něm odhaluje velký talent, a vezme ho proto s sebou. Všichni tři se nyní musí ukrýt. Jako bezpečné místo určí Victor drahý hotel. Náhodou se v hotelu a na stejném patře ubytoval i Ferguson, kterého Rose podvedla. Ferguson si najímá nového zabijáka Dixona. Jeho úkolem je zabít Rose i Victora Maynarda. Úplnou náhodou Ferguson a jeho pomocník objeví Rose a Victora v hotelu. Okamžitě se za nimi vydají. Victor, Rose a Tony ujíždějí v malém mini cooperu, pronásledováni velkým mercedesem. Mají štěstí, jejich pronásledovatelé nezvládnou řízení, a těžce se zraní. Victor odveze Rose a Tonyho do svého domu na venkove. Zde budou všichni v bezpečí. Victor nabízí Tonymu, že mu poskytne zdarma šestitýdenní výcvik, a Tony rád přijímá... (TV Prima)

maty-maty

Viděl jste někdo kočku?? Vb a Francouzská tvorba, vůbec bych to neřekl. Skvělé zpracování a hudba. Rupertův výkon se mi líbil víc než v HP. ()

p.i.t.b.u.l

Pááánii....tak tohle bych vážně nečekal. Film byl pro mně neznámý. Vlastně jsem ani netušil o co půjde...o to více mně ale příjemně překvapil. Množství vtipných situací, slovních narážek, akční vyvážeností to dělá tento film naprosto úchvatným. Pokud máte tedy rádi britský humor musím Vám tento film vřele doporučit. Vše do sebe parádně zapadá, skvělé herecké obsazení a nakonec i vtipný příběh s přesnou linií děje, který je sice předvídatelný, ale tady mně to vůbec nevadilo. Děj filmu je zhruba takový: Emily Blunt dostane nápad vyměnit pravý obraz za padělek bohatému kupci. Vše se zdá být dokonale naplánované až na malou chybičku. Barva ještě pořádně nezaschla. Bohatý kupec je vlastně mafián, který si najme nájemného vraha Bill Nighy, aby ženu odstranil. Něco se ale stane, Bill ji nedokáže zabít a navíc ji začne ochraňovat. K tomu se k nim přidá Rupert Grint, který zde hraje trochu bezdomovce. Začíná pekelná jízda plná černého humoru, neustálých útěků s neskutečně vtipnými scénkami. Pro mně překvapení a nezbývá než doporučit. ()

Charlinka

musím se přiznat , že speciálně po Pirátech na vlnách, Lásce nebeské mě tahle role Billa Nighyho překvapila. Avšak příjemně. Rupert Grint je podle mého slibný britský komik a myslím, že všichni kdo viděli Cherrybomb a Harryho Pottera mi to potvrdí. Nejpřekvapivější pro mě však byla role Martina Freemana jako sadistického zabijáka. Výborná britské komedie avšak s příliš jasným koncem (trošku mi místy film připomínal Univerzální uklízečku). ()

CrazymanM

Velice povedený film,skvěle jsem se bavil!Bill Nighy je prostě skvělej,Emily Blunt je rozkošná a ostatní taky hrají super,takových filmů víc!!! ()

klichem

Vynikajúci film, od ktorého som veľa neočakávala (lebo som netušila o čo ide). Po vzhliadnutí som však ostala tak milo prekvapená a určite som neľutovala, že som skúsila niečo nové. Taký úsmev na tvári mi vyčarí naozaj len malo filmov, a tento môžem zaradiť k nim. Som veľmi rada že takéto skvosty kinematografie ešte stále natáčajú. Výborní herci (bill nighty či rupert grint ale aj vychádzajúca hviezdička emily blunt), skvelý ľahučký a nevtieravý humor a k tomu neopakovateľná atmosféra, ktorú vo mne vyvolalo jedno malé autíčko a vidiecky dom. Skvelá komédia ktorú rozhodne treba vidieť. ()

KERUOCOK

Tak tomuto filmu, této komedii s velkým K se nedá dát jinak než 100% hodnocení. Tvůrci se trefili naprosto do mého vkusu. Ležérní humor s anglickým nádechem. Dokonale vyvážený příběh o nájemném vrahovi, kterému se zkomplikuje život, jak jinak než ženou. I s tak zkušeným zabijákem slušně zamávají oči okouzlující Emily Blunt a jeho odchod do klidného důchodu je rázem odložen na později. Uspořádaný život podle pravidel, jak vystřižený z anglického obrázku je rázem v prachu. Aby toho nebylo málo, musí mít přeci každý nájemný vrah svého nástupce, kterým je sice nadaný ale zároveň nešikovný mladík ztvárněný Rupertem Grintem, a se svým naprosto nechápavým výrazem při každé šílené scéně dotváří atmosféru filmu. Upřímně mě nejvíce odrovnala konzervativní matka zabijáka, která je schopná udělat cokoli, jen aby se postarala o vzorné skóre a dobrou reputaci svého synáčka. Mohu tento snímek jedině doporučit! ()

migsee

Výborná, na dnešní dobu velmi netypická komedie. Nevím, co bych vytkla. Má to spád, skvělé obsazení, scénář. Trochu mně to připomíná starý francouzský komedie s Funésem:) Opravdu povedená věc ()

Mikecat

Začiatok perfektný, potom začalo všetko "pokulhávat" dej stratil šmrnc, nápad, energiu vlieklo sa to jak v lete na saniach, oživením bola posledná hláška "Where is a cat?" a záber na dieťa "Smithových" zahrabujúce čerstvo vykopanú jamu...:) Btw.: Kto by sa do Emily nezamiloval?.... ()

Dextwer

Typický anglický humor ve výborném hereckém podání Emily Blunt a Bill Nighy. Kdo má rád anglický svérázný humor určitě si přijde na své a tahle komedie ho nezklame. Emily Blunt opět dokázala, že patří k velmi talentovaným herečkám s velkou budoucností. Hodnocení: 70% ()

PanChodny

Trochu rozporuplná trochu akční komedie, lehce drama sem tam s divným soundtrackem. Už dlouho jsem tolik nepřemýšlel kam film zařadit, co je v něm mysleno vážně a co ne. Celkově se ale určitě řadí na úroveň bežných britských komedií s typickým humorem. Pro mě tak 3,5 hvězdičky (nějak mi přišla otravná hlavní hrdinka a její chování:-). ()

megajalec

Ľahká britská akčná komédia, pri ktorej sa občas pousmejete, sem-tam príde nejaká akcia a nakoniec neprekvapivé finále. Príjemná jednohubka, ktorá neurazí. Navyše s prudko pozerateľnou Emily Blunt. ()

-VINCE-

Konečně pěkná a opravdu zábavná komedie na kterou se dá koukat. Na tenhle film se vždycky rád podívám a doporučím ostatním. ()

g3rtrud

Netradičná výborná britská komédia. Chápem nižšie hodnotenia, je to film ktorý sa nemusí páčiť každému, ale mňa to proste bavilo. ()

Lewaso

Už dlouho jsem se takhle nepobavil. Růžovočerná komedie plná nenásilných gagů a příběhem, který (ač tuším, jak dopadne) tlačím očima do zdárného konce. ()

Bilky

Určite sa dalo z potenciálu scénara a Billa N.vyťažiť viac. Na britskú komédiu sa až príliš tlačilo na pílu a povestný britský humor ostal v pozadí. Emily mi dosť vadila esteze tam bola linia s matkou hl.hrdinu ;) ()

pafka

Z ceho jsem si sedal na zadek byla Emily Blunt. Ta byla naprosto k sezrani. Ovsem v Billu Nighy me neco chybelo k dokonalosti foru, nadhledu v situaci a jeho komedialnosti. Neco me tam zkratka nevonelo. Asi to bylo castecne jim a taky castecne scenarem, ktery proste mohl byt rozhodne lepsi, nebot casto to hranicilo s crazy gagem, nez skvele vypracovanym a nacasovanym vtipem. A to je proste skoda. ()