Tým výzkumníků cestuje do Švýcarských Alp, aby zkoumal jistý objev ohledně lidského vývoje. Výlet se ale promění ve smrtelný boj o přežití v momentu, kdy vědci narazí na podivnou rokli a v ní najdou něco v co ani nedoufali. Nebo někoho. (Morien)

Lacike

Zabavna parodia na horor. Alebo to snad tvorcovia mysleli vazne? Mojho oblubenca Pinona je skoda na taketo chujoviny. ()

Terva

Pravda je taková, že pád auta nemusel být do tak hluboké rokle ( kvůli přežití ), ale pravda je taky, že kdyby nebyla tak hluboká, dalo by se z ní vylést. DIALOG : ELODIE ( Manon Tournier ) - Většinou je legrační, když se hádáte. Ale tohle mi leze na nervy. Co budeme kurva dělat !!!! GILDAS ( Dominique Piňon ) - Neříkej přede mnou kurva, děkuju. ELODIE - Nemáš zač. GILDAS - Do prdele !!!...... Příroda je ve filmu opravdu pěkná, i z toho mála, co je vidět. A film samotný ? Nakonec to vzalo docela zajímavý spád a nebyla nouze ani o překvapení. Jako hudební doprovod je k mání Bryan Tiler a jeho Godsend end Titles nebo Zachary. ()

corpsy

Dosť fádny a slabý príspevok k New French Extremity ( hlavne v oblasti, ktorý tento žáner ponúka ). Survival horor s celkom originálnymi ´´záporákmi´´, ale tu sa dalo žmýkať z námetu až do stratena...nestalo sa. ()

schizmo

Výraz "televizní film" by měl být zásadním zaklínadlem pro fanouška dobrého biáku - podobně jako je pro milovníka kvalitní hudby škatulka "agro metal" :D. A tímhle by se dalo tohle view uzavřít. Ale ono to tak jednoduché není. >SPOILER< Pokud se rozhodnete natočit horor o přeživších neandrtálcích kdesi uprostřed švýcarských alp, kteří jsou navíc drženi v umělém rozmnožovacím režimu rodinkou úchylných horalů, můžete čekat, že takový velkorysý podnikatelský záměr nezůstane nepotrestán :D. Otřesná produkce hodně podobná pedofilnímu seriálu Doktor z hor, podobně neumětelské obsazení nebo pochopitelně celá řada toho nejohavnějšího klišé a plejáda nejapných wtf momentů. Suma sumárum, i jako studentskej film by to bylo špatný! ()

mysiak

Stvorenie je krásne farebný horor..ale má dosť vela nedostatkov...jeden z hlavných je že polovicu filmu sa nič nedeje...a potom druhú polovicu, nevie čo skôr...a tá druhá polovica je pritom plná nelogických vecí a predvídateľnosti...ako nápad s bandou neandertálcov je vskutku originálny ale v tomto prípade dosť zle využitý a natočený... ()

Vyrida

Myslete si co chcete, ale pro mě osobně je Humains jedno velké zklamání. Scénář ba co více i celá pointa toho to filmu je tak debilně úsměvná, že jsem to vážně na konci nevydržel a musel se nahlas nechápavě zasmát. Pokud vás i přesto film láká, doporučuji si ho pustit zhruba až od 3/4, protože o nic víc, než fůru zbytečných keců a záběrů vlastně ani nepřijdete. Trochu mě překvapilo, že i když se jedná o francouzský snímek, tak tu není ani náznak přehnané brutality, která je touto lokalitou už pověstná (viz. Frontier(s) či The Horde ). Ono by to vlastně ani, tak moc nevadilo jen kdyby ta atmosféra stála za to. Bohužel ta je taktéž nulová, ba co víc možná ještě pod bodem mrazu. Masky stvořeních už raději nechám bez komentáře a ono když si to hezky všechno nyní sečteme, nevyjde nám nic jiného, než pořádný průser. Hvězdičku proto leda za sem tam hezký přírodní záběr a závěrečnou švandu :D ()

Thomassi

Jasně, bylo to pitomí jak tágo, ale docela jsem se bavil. Horory v přírodě jsou jiný a dobrodružný a to se mi na nich líbí. Skupina lidí je pronásledována tlupou přeživších neandrtálců ve švýcarských Alpách. Pokud máte rádi spousty krve, tak tady jí nenajdete. Napínavé to bylo jen místami. Logika jde stranou. Ala jak říkám, dá se to přežít. 45%. ()

Hadža

Tak ,z jak jsem uvidel toho Francouzkeho krasavce,tak jsem vedel ,ze neco neni v poradku.A taky nebylo,az na krasne scenerie Alp,takze pokud se chcete trochu pokochat krajinou,tak proc ne,ale vic tu necekejte! ()

bourec

Ani k tomuhle filmu nemá cenu psát víc jak deset slov.Jediný plus byla nádherná scenérie hor,film ale stojí za hovno.30%. ()

boblig

Ultra "zábavná" a ultra pitomá podívaná, která postrádá logiku i napětí (což je u hororu dost podstatné) a která vyhlíží jakoby ji natočili dva francouzští Magnusci, kteří vytáhli z archivu opotřebované masky z filmu Boj o oheň a vyjeli si na výlet do Švajcu. Ale při natáčení v Alpách byla asi sranda, takže jeden bod. :-) ()

LordSnape

Tohle byla docela prdel. Ti dredatý neandrtálci mě vážně bavili. Už vůbec bylo vtipný, že jsem to stáhl jako fantasy drama. :-D ()

Lachtaan

Tak jsem si kdysi ve vlně natural hororů vyzkoušel, jak je umí točit evropská produkce. Nebylo mi dopředu nikde přesně vylíčeno, co má představovat ono Stvoření, musím ovšem dodnes cenit poměrnou originalitu a místy i gradující napětí. Jenže jakmile se na konci oni Humains ukáží, jde veškerá natěšenost stranou a celému tomuto pokusu přísluší hodnocení, které mu je zde na CSFD přiděleno. ()

oveckaoa

Takový detail pro uživatele Dinase ve filmu se neobjeví žádné kapka krve a když mu tu hlavu rozstřelil tak co ho to asi postříkalo ? Jinak se jedná od průměrný film (za horor bych to mioc nepovažoval) ()

Bobik9

To mohl bejt tak dobrej film, dalo se z něj tolik vytěžit, ale ti kdo ho tvořili, to nedokázali. Nápad byl dobrý, ta příroda byla krásná, herci teda lehce zaostávali, a pračlověci mohli být taky trošku promakanější, ale co byl největší problém byly příšerné dialogy. Oni se bavily o ničem, spousta bezvýznamných vět tu byla a žádná pořádně podstatná a zajímavá ne. A navíc charaktery postav se měnili z minuty na minutu. Ta Soňa (nebo jak se jmenovala) byla v jednu chvíli nejvystrašenější holka pod sluncem, když jí někdo chytal v řece jako rybu a z ničeho nic najednou byla tvrďačka, co chce odejít jenom. Nebo ten chlab, co tam měl svojí dceru. Nejdřív jí nejvíc seřval za jointy a byl úplně v amoku a potom za minutu tam seděl se žvárem v hubě. Lepší scénárista a herci by z toho udělali velkofilm. ()

Danny F.

Ano, ano, jen ta příroda stojí za zhlédnutí. Na mě to bylo už moc, ti neandrtálci či co. Vůbec mi film nesedl ani v tempu ani v příběhu, který tam nebyl a celkem to působilo tak nějak jako z doby kamenné. 20% ()

zolo23

Inak dosť som sa tešil na tento film, pretože mám rád tento žáner(a hlavne horor typu: les, ľudia, mutanti, vyvražďovanie). Potešilo ma aj to, že ide o francúzsku produkciu čiže nebude to taký americký stereotyp a la Wrong Turn. Lenže bolo.. a ešte stupídnejšie! Namiesto znetvorených mutantov tu pobehovali neandertálci so šípmi a sekerami. Herecké obsadenie vrcholne nezaujímavé, nenašiel som si tu ani jednu postavu ktorej by som snáď aj držal palce.. Úplne zbytočne natočený film. 2/10 ()

Holina

Neandrtálci, kteří přežili rok 2000 prosim. Dobrodružný film? Ano. Parádní scenérie a prostředí? Ano. Masky? Nic moc. Horor? Navzdory závěru ani náhodou. A horor je to co jsem od Humains očekával, takže pro mě celkem slabé, ačkoliv uznávám, že film vybočuje z většiny podobných snímků tím, že není odfláknutý. ()