Octave je mistr světa. Jeho krédem je: "člověk je jen produkt, jako všechno ostatní". Pracuje pro jednu z největších reklamních agentur na světě - Ross & Witchcraft, přezdívané "La Ross". Má vše - peníze, holky, kokain... - přesto není šťastný. Dvě náhlé příhody mu změní život: románek se Sophie - nejkrásnější dívkou z reklamky a pracovní schůzka u Madone - největšího výrobce mléčných výrobků, kterým nabízí svůj reklamní spot. Tehdy se rozhodne vzbouřit se proti svým vlastním hodnotám, proti všemu co dosud stvořil, a začne svůj neúprosný boj se sebou samým. Vymanit se ze systému, který jste sami stvořili však není jen tak. Podaří se Octavovi uniknout ze své zlaté klece? [Přeloženo, upraveno, kráceno z: www.99francs-lefilm.com] (kozish)

SeanLSD

Áno. Chcem to všetko! Depresiu na hrane samovraždy a nihilistické zúfalstvo mám aj bez drog, práce, peňazí, sexu a uznania.. S nimi môže byť tá prázdnota aspoň trochu farebnejšia, chvíľami dokonca zabúdaná a koniec rýchlejší a zábavnejší. ()

chelseaman22

Je nasnadě interpretovat otázku, proč že se francouzské snímky až na výjimky (Untouchable) nedostávají do českých kin či prodejen DVD či Blue-Ray v Klauflandech. Vzorovým příkladem tohoto VĚRU VELKÉHO nedostatku je francouzský nízkorozpočtový snímek 99 FRANCS. Je jasné že v roce 2007, byl Jean Dujardin řadovým hercem, jež čekal na sebelepší či sebehorší angažmá, za které dostane odpovídající gáži. Kdo by kdy čekal, že Jean zazáří v oscarovém snímku The Artist a obdrží sošku za nejlepšího herce v hlavní roli! Už toto je důvod, proč zhlédnout 99 FRANCS. A to mi věřte - tento snímek má, co nabídnout! Zpočátku kroutíte hlavou a přemýšlíte že si radši půjdete zahrát "pinčes" proti zdi, ale pak vás film dostane. Jak je z filmu patrno tak Jean byl naprosto výjimečným hercem už v roce 2007. Příběh o MAKIN' OF DREAMS je aktuální ve všech ohledech. Jean jako OCTAVE hledá smysl svého počínání v reklamním byznysu. Ujíždí na koksu, levnejch holkách z Lidlu a hlavně počne parchanta, ke kterému se nehlásí. Polemizování být či nebýt, či smysl života - to vše najdete ve snímku 99 FRANCS. Snímek, jež má doposud UBOHÝCH 147 zhlédnutí. 80% ()

bizz_mjc

Kreativně natočená kritika dnešního světa o věcech, které hýbou dnešním světem, notná dávka satiry included. ()

keoma26

Pateticka navonena nuda:-/ velke plus je sef agentury, ktery se stylizovany do necitelne/ nečitelné image michela foucaulta stava jedinym hybatelem deje ()

noby

Skvělý film, ale konec to zkazil, ale konec to spravil :). Sugestivní, humorný a pravdivý, třebaže trochu extrémní, pohled do reklamní branže. Někdy až naturalistický, ale stále mile hravý. A nezkažený sladký konec jako třešnička na dortu. ()

cab

Vizualni hratky uprednostnujici pribeh Octava, ktery vymysli reklamu pro jednu z nejvetsich agentur sveho druhu. Protoze vladne nebyvalou predstavivosti, ma v praci velky uspech. S uspechem prichazi penize, slava, zenske a samozrejme drogy, ktere po pouziti zanechavaji nenapravitelne skody. Nekonecne pareni jednou konci a Octava se pere se sebou samym, kdyz nejdulezitejsi kontrakt jeho zamestnavatele ma pod osobnim dohledem. Zajimave ale nedostacujici k divakove spokojenosti. 50% ()

Mosin

Do nepríčetnosti vymakaný vizuál a milión geniálnych nápadov. To celé umocené nedocenenosťou filmu ktorý by si zaslúžil oveľa oveľa väčšiu pozornosť. ()

Puol

Po Blueberry ďalší Kounenov filmový trip, tentokrát s francúzskym Macháčkom. A prišiel mi celkom zábavný, hlavne vizuálne Kounen nesklamal. Ten reklamovaný rozdvojený záver ma až tak nezaujal. ()

E lan

Zajímavá ujetina, která postupem času hodně baví. Docela to ale trvá než tomu člověk přijde na chuť a i tak to určitě není pro každého či každou náladu. Přesto kvalitní nezavislý film... ()

Mijagi

Při záběru na stříkající sperma v prvních minutách jsem se obával, aby nešlo o další tupou teenegerovskou komedii plnou nechutného, fekálního humoru. Naštěstí jsem film nevypnul! Tohle je opravdu perfektní jízda zavádějící diváka do bizarního světa reklamních agentur plných uvolněných, odvázaných kreativců, slizkých ředitelů, slušivých modelek, ale také velkého balíku peněz, který se v nich točí a mohl by být využit mnohem rozumněji a jinde. Film má grády díky nabušenému scénáři, progresivnímu střihu a intlektuálsky ulízlému Jean Dujardinovi v hlavní roli. Vytkl bych jen posledních rozvláčnou scénu z džungle, tady si střihač nejspíš odešel ven na cigárko. ()

Shitonit

Mistr světa amoleta přiteplenej multisamec Oktavius a jeho sebestřednej svět. Začátek nás vtáhne do světa reklamy, někde v prostřed se to láme na píčovinu, a ke konci to diváka nacpe do obrovský časoprázdný prdele. Jedna hvězda za trošku origoš scénář, druhá za Vagínu Džijokante, a třetí hvězdičku uděluji pouze ze soucitu. ()

kubilov

Jan Kounen výtečně polarizuje divácké obecenstvo, které si pro jeho 100 minut čisté filmové rozkoše svůj čas vyhradí. Jeho největší trumf, tedy dva alternativní konce, přišly po více než hodinové konzumní onanii z prostředí veliké reklamní agentury prostřednictvím jejího věčně zfetovaného trumfu - třiatřicetiletého Octaveho, jehož ztvárnění se zhostil zřejmě nejlepší francouzský herec nového tisíciletí, Jean Dujardin, a nutno říci, že toto bylo jedno z jeho úplně nejlepších hereckých představení v celé jeho kariéře. Octave měl všechno, spoustu peněz, nejlepší holky, hory koksu a geniální reklamní nápady, jednoduše mu celý svět ležel u nohou a on si mohl dělat co chtěl, jenže jak už to tak bývá, do života mu vstoupila nejdříve jedna a o něco později i druhá osudová žena. Sophie a Tamara měly na jeho fungování naprosto odlišný vliv, což se také odráží v oněch dvou možných koncích, které každý prezentuje jednu Octaveho ženu. Co se mi na 99 francích také velmi líbilo byl neutrální přístup režiséra, jenž hlavního hrdinu a jeho způsob života ani neobhajoval a ani neshazoval, jednoduše pracoval vedle něj a vytvářel jeho život za pomocí zběsilé kamery, místy šíleného střihu a různých animovaných doplňků, které brutalitu lehce zmírňovaly. Co se týče těch zmiňovaných dvou konců, tak těmi si Krounen pojistil svou neutralitu tím, že si své na konci našli jak konzervativnější diváci, tak ti, kterým trochu drsnější vyznění nevadí, a zároveň i glosem, že divák sleduje zkušební projekci, prohlubuje jistou absurditu, která se k filmu neodmyslitelně váže. 99 franků je výborný a takřka surrealistický film, který odráží a vypovídá o životním stylu tržního kapitalismu, což totálně zabije i následné citování o chudobě vs. reklamními výdaji. ()

kolodej1

docela dobrý film, často vtipný, s řadou kvalitních momentů, přesto ani jeden ze závěrů mě moc nenadchnul, bylo to přetažené. A právě konec je tím, co mi poněkud zkazilo dojem u jinak dobře vystavěného snímku. ()

Jean Dujardin se začne neodvratně zmenšovat

Jean Dujardin se začne neodvratně zmenšovat

05.11.2023

Připravte si lupu. Držitel Ceny Akademie Jean Dujardin (The Artist, Novembre) by si měl zahrát hlavní roli v připravovaném francouzském sci-fi snímku The Incredible Shrinking Man od produkční… (více)