poster

Inspektor Rebus: Apoštol (TV film)

 • Velká Británie

  Rebus: Black and Blue

 • Slovensko

  Rébus: Modriny a škrabance

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 2000, 98 min

Režie:

Martyn Friend

Komentáře uživatelů k TV filmu (6)

 • woody
  ***

  Těším se na něco ve stylu Midsomeru když je to také podle knihy a čekám že to bude trochu drsnější když je to z Edinburghu.Místo toho dostanu takové neslané nemastné.Příběh za dvě, taky trvá než se to rozjede,vraždy nic moc a to rozuzlení za jedna!Ale John Hannah jako vždy za pět!(20.9.2003)

 • emma53
  ***

  Iana Rankina s jeho Rebusem mám moc ráda, jsou to prima detektivky na dovolenou a mám docela slušnou sbírku jeho knih. Jediný problém je asi v tom, že téměř v každém příběhu řeší Rebus souběžně tři až čtyři případy, takže kdo jeho knihy nemá alespoň trochu v malíku, tak se může stát, že se ve filmovém zpracování rychle ztratí a špatně se orientuje. Tady v tom příběhu se pár jmen pozměnilo, ale hlavní linii příběhu se snažili tvůrci podle knižní předlohy dodržet až do konce až na nějaké menší detaily. S hlavní rolí Rebuse v podání Johna Hannaha jsem maximálně spokojená, protože odpovídá i mým představám z Rankinových knih. Zatím budu v hodnocení zdrženlivá, ale těším se na další mojí Rebusovku z mého krásného Edinburghu.(21.8.2013)

 • Crocuta
  ****

  Další britská kriminálka, tentokrát z opačného pobřeží Skotska než Taggart, ale na stejně slušné úrovni.(13.7.2007)

 • Tommassi3
  ***

  "Podáte mi pivo ??" - "Prosím ??" - "Když se podíváte na konec baru, uvidíte děsně atraktivního chlápka s bůrem v ruce !!" - "Vy máte ale drzost !!" - "Jenom žízeň !!" ;) Pilot této britské série diváka seznamuje s individualistickým inspektorem Johnem Rebusem, členem edinburské policie. Rebus není zrovna kladný hrdina, nikdy nedokázal na těch správných místech jednat s citem či taktem, držet hubu, a tak skončil na téhle nepříliš záviděníhodné štaci, žena od něho utekla, dceru vidí jednou za uherský rok, jeho známí a kamarádi, které spočítá na prstech jedné ruky, se rekrutují spíše z nižších vrstev, z těch, do nichž ho zavádí jeho nelehká a nezáviděníhodná práce !! A ještě má jednu věrnou kámošku, od níž se nedokáže nadlouho odloučit; plnou sklenku !! Není proto divu, že s každým novým případem si podvědomě řeší i svoje osobní problémy a trable, a že jich kurva není málo. Nutno říct, že právě John Hannah coby představitel Rebuse patří k těm nejsvětlejším kladům série, která se mi však zdá velmi nevyrovnaná, nemyslím si, že by se Ken Stott, který Hannaha po čtvrté epizodě nahradil, pro tuto nesnadnou roli hodil lépe !! Skvělý Hannah se totiž dosti blíží mé představě, kterou jsem si o Rebusovi při čtení Rankinových knih vytvořil !! Samotný Apoštol, byť v parafrázích již mnohokrát viděný jinde, disponoval značným potenciálem již zmiňované geniální předlohy a celkem se i podařil, je ovšem třeba říci, že série ani zdaleka nedosahuje kvalit Rankinových knih. Mám osobně pocit, že se tvůrcům příliš nepodařilo vystihnout minimálně tu rozpolcenou a dusivou atmosféru, soundtrack Davida Fergusona vyznívá tak nějak do ztracena, a zejména tato epizoda vám pomůže vysvětlit svému dítěti pojem sterilita, aniž byste ho museli brát k veterináři !! No, pozitivní je, že celá série má s přibývajícími díly co do kvality celkem stoupající tendenci..(18.10.2013)

 • tuntavala
  ****

  Zase ten alkohol a individualismus pri vysetrovani.(3.1.2013)

 • Venus7
  **

  Slabé... a to mám britské detektivky ráda (nebo právě proto, že je mám ráda). Tohle nemělo ani na Hlavního podezřelého, ani na Vyšetřování naslepo, ani na Inspektora Lynleyho, ale ani na Taggarta. Pozor, následující může obsahovat spoilery! Zde pár důvodů, proč jsem hodnotila tak, jak jsem hodnotila: 1) Rebus řeší rébus - ha ha 2) vnitřní monology hlavního hrdiny - přijde mi to poněkud omšelé a rušivé, zřejmě odkaz na film noir, hned mi naskočil Tomáš Hanák (Mazaný Filip - to ale byla komedie, ne?) 3) rádobyfemme fatale v červených šatech, která, když už jsem zmiňovala Mazaného Filipa, Vilmě Cibulkové nesahá ani po kotníky - celkem ošklivá ženská s blond parukou a černým obočím 4) hlavní hrdina má rozvrácenou rodinu a imrvére chlastá - klišé a nuda 5) pachatel 16 let starých vražd chytřejší než celý policejní tým dohromady - najde sám vraha během pár dní 6) překombinovanost - za chvíli už jsem nevěděla kdo se jak jmenuje a kdo koho zavraždil či zavraždit dal a proč 7) že na konci filmu máme ještě jednu mrtvolu, už zřejmě nikoho nezajímalo - ve filmu už o něm nebyla řeč. Celé to bylo nějaké divné.(3.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace