Richard, Ron, Jonathan a Tim jsou čtyři kamarádi ze studií, kteří mají zvyk se jednou za rok na několik dní sejít v pronajaté vile, pořádně si vyrazit z kopýtka a hlavně odpočinout od rok co rok prázdnějšího života, jehož mladistvým ideálům zůstali na míle daleko. Letos je jim už čtyřiačtyřicet, což v tomhle věku stačí jako důvod, proč to oslavit. Den za dnem splývá v jednom velkém drogově-alkoholovém opojení, když tu se přihodí něco, co razantně zasáhne jejich životy a změní je jednou provždy. (dopitak)

Devadesát Dva

Asi před rokem jsem viděl trailer a docela dost mě zaujal. Čtveřice čtyřiačtyřícátníků, kamarádů, dospělých mužů, se jednou ročně sejdou ve vile u moře, v Bohem skoro zapomenutým místě, kde se týden ožírají a sjíždějí. Zní to jako idylka, jenže každý z mužů si s sebou nosí svoje démony z obyčejného života a alkohol a drogy, mimo to, že uvolňují napětí, vypouští i démony a pak se objeví TEN dopis, ve kterém složili přísahu. ____ Na jednu stranu stylové, rockn'roll soundtrack (Sex Pistols, Joy Division - zrovna dnes jsem je poslouchal, náladou se sem hodí), opilecká jízda (i Sasha Grey se přidala, u jiné herečky by byly kalhotky a obnaženej hrudník vítány, ale u Sashy? Úsměvné zklamání :) a filmová vlna o chlastání, která je tu od 'The Hangover'. ____ Solidně natočené, ale taky vnitřně vyprahlé, zmatené, zlomené a prázdné, jako zničené duše hlavních hrdinů, o kterých se postupně dozvídáme celou pravdu jejich životů. Týden, kdy mají vypnout a užívat si se mění v depresivní jízdu, výčitky, brek nad nesplněnými sny, chlad z hnusu života a hlavně chlad ze zapomenutí dávného slibu, který řekněme se rozjede ve stylu, který by mohl konec Hamleta závidět. Překvapivě drásavé, ostré a neberoucí si servítky. Cením si přístupu, neřeším nelogičnost a rozvleklost, i když prostříhat to o dvacet minutek by neuškodilo. Navíc se podobnými myšlenkami zabývám dennodenně i já, jak zpívají Joy Division "I got a spirit, but I'm loosing feeling." ____ 72% ()

Lukoboss

Rozhodoval jsem se mezi třema a čtyřma hvězdama a nakonec dám to vyšší hodnocení už jen kvůli tomu výborně vybraným soundtracku. Co trochu kazí dojem celýho dramatu, je ta za vlasy přitažená myšlenka pubertálního paktu, ovšem na druhé straně se musí nechat, že po tolika litrech chlastu, drog, cigár a vlastně všeho, co přijde člověku pod ruku, by se asi nejednomu vyplavily v hlavě ty nejčernější myšlenky. Prostě se holt těmhle chlapíkům nedaří, jak by si představovali, každej má svoje můry a trápení a tady to vyjede na povrch na 110%. Kombinace "opilé" kamery, střihu a hudby v divákovi navozuje pocit, že snad paří taky... ale doufám, že to bude paření s lepším koncem, než tady. ()

sona123

Koukat se na čtyřicátníky, kteří mají pocit, že jim ujíždí vlak, pravda, mnohé se jim úplně nezadařilo....a tak pijou a hulí a berou drogy a vystrkujou na nás holé zadky a občas i něco řeknou. No kulisy jsou atraktivní - teráska, moře, pěknej strom...ale tohle si asi víc užijí pánové, těm to asi možná i z duše mluvit bude, někdy, pro mě skoro i mrhání času. Jeden takovej v bleděmodrým doma stačí, čtyři na plátně je až moc. ()

Zeliiik

Super výkony mých oblíbenců, hlavně Rob Lowe to šnupání snad ani nehrál. Tomu jsem všechny stavy a deprese sežral nejvíc. ()

Raziel_cz

Hodně depresivní psychedelické drama plné nesplněných snů, sahání na dno, alkoholu, drog a sakra řízné muziky. Film o chlapech pro chlapy, který naprosto strhne, ale podruhé se na něj asi nepodíváte. Pointa je sice, věru, trochu slabší, ale vlastně k ní snímek směřuje už od začátku, takže o zklamání rozhodně nejde. Dámy I Melt with You spíše neocení. Stejně jako já neocenil überprozíravou policistku, i když povahově v závěru mile překvapila. ()

Charlie84

Perfektně nasnímané home video z (nejen) hypermetanolové pařby, s pointou přímočarostí srovnatelnou s příběhy medvídka Pú a Prasátka. To bylo mimochodem taky pořád na drogách, takže příměr je to par excellence. Dlouhé je to hrozitánsky, vaty je tam kopec, ale ač nerad, musím připustit, že to do sebe něco mělo. Možná je to atmosférou, která ve mě i po skončení přetrvává, možná velice slušným hudebním podkresem (vlastně je to celý takový dvouhodinový videoklip), něco mě každopádně nutí ignorovat nezajímavé až debilní dialogy a prokazatelné záchvaty nudy, které přicházely v pravidelných intervalech. Pokud jste zrovna dostali vyhazov, opustila vás manželka a chcípl kocour a jste mužského pohlaví (to je pro tenhle film jednoznačně nejdůležitější, holky budou troufám si říct zažívat značné wtf), může vás to svým způsobem chytit...že bych ale měl potřebu to někomu doporučovat, to fakt ne... ()

mi-ib odpad!

Zlom v jinak nudném příběhu příjde celkem pozdě. Už jsem to chtěl vzdát. Po zmíněném zlomu se však příběh začne ubírat k předvídatelnému konci, který i nakonec přijde. Pokusy o navození atmosféry vyznívají do prázda. ()

Shitonit

Taková překombinovaná záležitost. Asi si to budu muset někdy šlehout znovu, páč buď mi něco ušlo, a nebo jsem úplně pitomej. A protože mi ta druhá varianta ne úplně vyhovuje, tak se asi skutečně pokusím tomu dát ještě možnost, páč nějak v bříšku cejtím, že to úplně blbý nejní. ()

jafuska

Film, který první hodinu je totálně nudný, druhá půlka se tak trochu vzpamatuje v podobě lehce naznačeného dramatu, jediný co upoutá díváka k filmu je hudba, ale to je hodně málo, pro mě naprosto zbytečně natočený film, a strávený čas, čtyři kamarádi, kteří se sejdou pospolu a dávají si drogové opojení zároven i s alkoholem, který vyvrcholí tragédiemi vlastních postav, stále si říkám, co to jako mělo být? proč tak vysoké hodnocení? Za co? jedině snad za hudbu, ta jediná stojí za povšimnutí ()

Ajka1

Skvěle gradující film se zničujícím dopadem na všechny hlavní postavy příběhu. Co mě překvapilo asi ze všeho nejvíc, byly herecké výkony, které byly natolik uvěřitelné, až jsem herce začala podezírat, že byli během natáčení doopravdy sjetý. Celou atmosféru ještě víc podtrhoval povedený soundtrack, který perfektně koresponduje s tím, co se zrovna odehrává na obrazovce - hlavně úplné finále nemělo chybu (ale nebudu spoilerovat :). No, rozhodně to bylo působivé. Vynechala jsem dokonce i obvyklou záchodovou a ledničkovou pauzu. P.S.: Komu se zdá pointa hloupá (zřejmě většině racionálně smýšlejícím lidem), nechť si přečte naučnou psychiatrickou literaturu, ve které se podrobně popisuje duševní stav zvaný 'deprese'. ()

mark9th

Neskutocne silne. Autenticky posobive. Jedna z najlepsich dram ake som kedy videl, zanechavajuca vo mne odkaz nemalych rozmerov. ()

srolyma

Těžce depresivní, ale velice silný film, hlavně v druhé půlce. Čtveřice kamarádů čtyřicátníků vyrazí jako každý rok na týdenní pánskou jízdu, kde chlast všeho druhu teče proudem, pilulky se polykají na kila a šňupe se všechno, co se šňupat dá. Ale čím dál víc je cítit, že to nebude pařba ve vegas ani v bangkoku. Začíná se hodnotit dosavadní povětšinou zpackaný a představám z mládí na míle vzdálený život, otvírají se třinácté komnaty a tak se není čemu divit, když si jednou k ránu jeden z nich uváže pásek o něco výš než je obvyklé a zatáhne tak, že dírky nestačí. A teď teprve začíná ta druhá půlka, která vás vyždímá jak hadr a na konci naprosto bez skrupulí odhodí... Sorry, kluci, ale letos s váma na čundr asi nepojedu. Vynikající výběr hudby, která naprosto přesně sedí. ()

mgerlich

Velký překvapení, ta druhá půle je sice trochu fantasmagorická a i když to nepůsobí ani za mák reálně, tak ten pocit z toho je supr. Ustřední kvartet je parádní, je obdivuhodný, že i když to nemá v podstatě pořádně vystavěnou story ani dramaturgii, tak jsem se vůbec nenudil. Pellington točí zvláštní malý velký filmy... ()

kikin01

Ze začátku jsem si připadal jak na horské dráze, totálně sjetej s flaškou whisky v ruce, ale v druhé polovině.. Depresivní drama, s výborně zvládnutou kamerou co se mě týče, vynikajícím hudebním podkresem a soundtrackem. No a Jeremy Piven samozřejmě opět nezklamal. ()

WAGHiSS

Oh my god that's the artsy shit! Nejdřív nastoupí špičkoví sympatičtí herci představující nesympatický kvartet kokotů (každý jinak), načež nastane odtažitá a chladná eliminace, přičemž poslední dvě obsahovaly tolik emocí jako psí ču(m/r)ák! Poselství je fajn, ale doručování (sic líbivě zdokumentováno) trvá a (ne)bolí víc, než balík do ruky od České pošty. A doručenka se pohřešuje. Fuck Carla Gugino! ()

tahir

Roztahana kravina. Prva hodina dookola to iste, druha hodina sa tvari ako drama a depresia - papier spred 20 rokov, yeah right. Mohlo to mat 40 minut. ()

fabregas1

Taky bych takhle řádil jednou za rok na tak nádherném místě(trochu závist).První část je velké dovádění.Klobouk dolů,co všechno vyšňupali,sežrali pilulků a vypili chlastu,já bych byl už dávno tuhý.Druhá část je drama,kde naše čtverka má krizy středního věku,každý má své problémy, propadají depresi a vyřeší to posvém.Atmosféra houstne a divák jen nevěřícně kouká, jak se to může všechno posrat.Na drama moc nekoukám,ale tady jsem vydržel a nenudil jsem se. ()