Paříž, když to hoří

• Česko Paříž v letním parnu (více)

Hollywoodskému producentovi Alexanderu Meyerheimovi (Noel Coward) rychle dochází trpělivost. Jeho scénárista Richard Benson (William Holden) už přes 19 týdnů pracuje na novém filmu, a stále není s to ho dokončit. Benson si ve skutečnosti užívá života v luxusním pronajatém pařížském apartmánu, flámuje, nezřízeně popíjí, navštěvuje kasina, ale ze scénáře zatím nenapsal ani čárku. Za dva dny je ovšem termín odevzdání a producent Meyerheim si scénář ve městě pod Eiffelovou věží vyzvedne osobně! Richard si proto najme písařku, půvabnou Miss Simpson (Audrey Hepburn), a hodlá jí scénář nadiktovat z hlavy. Je ostatně už zvyklý takhle pracovat vždy, když jde opravdu do tuhého. Tentokrát ho však napadají jen samé nesmysly a vymezený čas se zatím neúprosně krátí. Tady už pomůže jen jediné - nechat pracovat svou fantazii a celou filmovou zápletku si ve dvou prožít na vlastní kůži. (dopitak)

Damnsinead

Příjemné překvapení. Čekala jsem něco ve stylu romancí z 50. let. Romance se sice konala, ale připomínala parodii. Audrey občas pořádně přehrávala (strávím všechno, ale ten její výskok na balkoně je vážně moc). Ale bavilo mě to. Škoda jenom, že se "realita" nevyrovnala filmovým scénkám. Souboj v letadlech je vážně unikát. ()

Michelle_S

Velmi příjemný filmový zážitek:-) Audrey je zde těžce múzoidní, Holden nesmírně charismatický a celkově mají mezi sebou dost viditelnou chemii. Výborným nápadem je i samotná zápletka. A co je na filmu asi nejlepší je ta úžasná nadsázka a lehký smysl pro humor. No a rolička Tonyho Curtise je už jen třešinkou na dortu:-) Bavila jsem se, a to velmi. ()

imagina

Mám trochu problém s hodnocením. Upřímně, děj za mnoho nestál a slabších míst bylo víc než dost. Na druhou stranu obsazení bylo dosti kvalitní, nápad zajímavý a některé hlášky nezapomenutelné. Takže (možná díky slabosti pro Audrey) nakonec za 4, ale určitě bych tenhle film neřadila k jejím nejlepším filmům. ()

sun.eagle

Zejména obdivovatelé Audrey Hepburn si přijdou na své. Pobavil taky Tony Curtis jako "druhý policista" Phillipe alias Maurice. Sledovat Holdena a Audrey jak vymýšlejí scénář ve vražedném termínu a pomáhají si nejrůznějšími klišé byla zábava. Ale musím přiznat že nebýt Audrey asi bych si film nepustil. ()