poster

Mstitelé

 • anglický

  Revengers, The

 • španělský

  Vengadores, Los

Western

USA / Mexiko, 1972, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kubaso
  **

  Panu Benedictovi (William Holden) povraždí rodinu, takže zůstane sám. Vydá se za pomstou a po cestě osvobodí bandu trestanců, takže už není sám. Výtečníci mu pláchnou, takže zůstane zase sám, leč brzy se mu opět vrátí, čili už zase sám není. Málem přijde o kejhák, takže ho ti komici (z nichž jeden by byl rád panu Benedictovi synem) nechají samotného. Než se ona vydařená partička opět shledá, léčí si pan Benedict šrámy na těle i na duši u jisté osamělé paničky, která osamělou taky zůstane. Řekněme si na rovinu, že ten film je trochu... zvláštní.(7.4.2013)

 • Lacike
  ***

  Nie som velky fanda westernov, ale tento ma dost slusne zaujal. Okrem netradicne pojatej zapletky o pomste ma potesilo, ze sa tvorcovia vyvarovali typicky pomalemu tempu a zdlhavych zaberov pred akciou, ktore ma vo vacsine westernov irituju. Neustale sa tu nieco deje aj ked sa nestriela a ked uz nastane nejaka prestrelka, tak je pekne dlha. Co sa tyka hercov, tak Holden je skvely ako vzdy. Prekvapil ma neskutocne zabavny Borgnine o ktorom som nemal dobru mienku vdaka filmom, ktore toci poslednych 20 rokov. No a naviac ma potesilo vidiel mladeho stihleho Rogera 'Navarro slysim' Hanina. 7/10.(14.5.2010)

 • Mol
  ****

  Film má strašnou slabinu a tou je středová část, kdy mr. Benedict žije u té staré vrány, která pěstuje brambory a sbírá je do košíků. Ne jen, že se v této části rozpadne tahle "divoká banda", ale navíc ho ta potrhlá ženská málem uštve. Vždycky jsem snil o tom, že bych natočil western podle svého. Pěkně postaru bez digitálních triků a všech těch dnešních sraček. Milionkrát jsem si v hlavě ve volné chvilce tvořil příběh, ale tohle ho překonalo. Jediné co bych vytkl je, že banda, když už dala své slovo ho pak neměla okrást a následně se vracet. Měla to být jen spanilá akční jízda s krvavou pomstou na konci.(12.12.2014)

 • gogo76
  ****

  Som veľkým fandom Divokej bandy a W. Holdena som si odvtedy obľúbil. Aj preto si nenechám ujsť žiadny film, v ktorom hrá. Mstitelé sú vo svojej jednoduchosti a priamočiarosti vlastne celkom solídnym westernom. Najať si na svoju cestu pomsty kriminálnikov priamo z väznice nesie so sebou určité riziká, ale nájdu sa medzi nimi i taký, pre ktorých dať svoje SLOVO, ešte niečo znamená. E. Borgnine je ďalší člen z Divokej bandy, ktorý tu má zaujímavú postavu ožralu a nie veľmi čestného chlapa. Film sprevádza o niečo dynamickejšia hudba, ako sme zvyknutí. Skôr ako western pripomína kriminálku zo 70-tych rokov. Záverečná "dynamit párty" stojí za to a pri nej som si uvedomil, že tie krkolomné pády na koňoch, v tých časoch úplne bežné, dnes vlastne nikto netočí...80%.(12.4.2013)

 • špaček421
  **

  Zmatený pokus o zkřížení Tuctu špinavců s Pátrači, Majorem Dundeem a kdo ví čím ještě. Obsazení vypadá dobře, ale dostatek prostoru má jenom Holden, který zjevně neví, co má vlastně hrát, Strode (s vlasama!) nebo Kolldehoff se prakticky jenom mihnou, Borgnine má aspoň roli napsanou tak, aby trochu vyčníval, ale vlastně je v pozadí taky. A ta hudba byla příšerná. Konec byl překvapivý jenom v deathcountu hlavní party, protože to dopadlu úplně obráceně, než jsem čekal.(7.4.2013)

 • - Poslední film ve kterém si zahrála Susan Haywardová. (Pumiiix)

 • - Postavu Hoopa měl původně hrát Van Heflin, ale zemřel a tak byl na jeho místo obsazen Ernest Borgnine. (Mol)

 • - Průměrná délka záběru je 8,4 vteřiny. (Mol)