Mstitelé

• Mexiko

Vengadores, Los

Western

USA / Mexiko, 1972, 106 min

Velice dobře natočený film o pomstě a charakteru lidské duše , zasazený do prostředí ,,divokého západu,,......... Rodinu mu zavraždily a on se vydává na cestu .,,Získá,, na pomoc bandu vyvrhelů a zaslepenost a nenávist mu zatemní duši. Stává se jedním z nich............ Opravdu po dlouhé době jsem zhlédl dobrý western. Postavy jsou velmi dobře obsazeny a hlavní dějová linie směřuje ke konci.Zda bude zdárný nebo ne uvidíte ..(11.4.2008)

Western, který několikrát překvapí. Zpočátku to vypadá na klasickou honičku, na jejímž konci bude dopadení padoucha. Pak se situace změní, když si hlavní hrdina najme šestici pochybných individuí. Pak je velmi brzy a nečekaně lehce dobyto útočiště komančerů. A teď do toho moralizování, jak si hlavní hrdina uvědomí, že sešel z cesty. Prostě původně jednoduchá zápletka se nám zašmodrchá tak, že tu máme sedm statečných křížených tuctem špinavců, střídají se tu lehké a vážné tóny. A tomu pak odpovídá i nevyvážený konec. Není to úplně vybalancované, ale je to rozhodně zajímavý western. 70%(21.4.2013)

• Kubaso

Panu Benedictovi (William Holden) povraždí rodinu, takže zůstane sám. Vydá se za pomstou a po cestě osvobodí bandu trestanců, takže už není sám. Výtečníci mu pláchnou, takže zůstane zase sám, leč brzy se mu opět vrátí, čili už zase sám není. Málem přijde o kejhák, takže ho ti komici (z nichž jeden by byl rád panu Benedictovi synem) nechají samotného. Než se ona vydařená partička opět shledá, léčí si pan Benedict šrámy na těle i na duši u jisté osamělé paničky, která osamělou taky zůstane. Řekněme si na rovinu, že ten film je trochu... zvláštní.(7.4.2013)

• špaček421

Zmatený pokus o zkřížení Tuctu špinavců s Pátrači, Majorem Dundeem a kdo ví čím ještě. Obsazení vypadá dobře, ale dostatek prostoru má jenom Holden, který zjevně neví, co má vlastně hrát, Strode (s vlasama!) nebo Kolldehoff se prakticky jenom mihnou, Borgnine má aspoň roli napsanou tak, aby trochu vyčníval, ale vlastně je v pozadí taky. A ta hudba byla příšerná. Konec byl překvapivý jenom v deathcountu hlavní party, protože to dopadlu úplně obráceně, než jsem čekal.(7.4.2013)

Film má strašnou slabinu a tou je středová část, kdy mr. Benedict žije u té staré vrány, která pěstuje brambory a sbírá je do košíků. Ne jen, že se v této části rozpadne tahle "divoká banda", ale navíc ho ta potrhlá ženská málem uštve. Vždycky jsem snil o tom, že bych natočil western podle svého. Pěkně postaru bez digitálních triků a všech těch dnešních sraček. Milionkrát jsem si v hlavě ve volné chvilce tvořil příběh, ale tohle ho překonalo. Jediné co bych vytkl je, že banda, když už dala své slovo ho pak neměla okrást a následně se vracet. Měla to být jen spanilá akční jízda s krvavou pomstou na konci.(12.12.2014)

• - Postavu Hoopa měl původně hrát Van Heflin, ale zemřel a tak byl na jeho místo obsazen Ernest Borgnine. (Mol)

• - Poslední film ve kterém si zahrála Susan Haywardová. (Pumiiix)

• - Průměrná délka záběru je 8,4 vteřiny. (Mol)