Detektiv Dave Robicheaux vyšetřuje vraždu místní prostitutky. Má spadeno na největšího gangstera z New Orleans. Během vyšetřování však zamíchá kartami surrealistické vojsko Konfederace.
Stárnoucí šerif Dave Robicheaux právě vyšetřuje vraždu místní mladé prostitutky. Zatím se zdá, že všechny indicie vedou k místnímu velmi vlivnému podnikateli Julie Balbonimu, přezdívanému „Baby Feet“. Balboni podniká v oboru dětské výživy a kromě toho se podílí na financování filmu z doby americké občanské války, který se zrovna v okolí Iberia Perish natáčí. Od jednoho z herců se šerif dozvídá o lidské kostře uprostřed močálu, opásané silným řetězem. Tuhle scénu už ale Dave Robicheaux kdysi viděl... Ve městě prolezlém korupcí vyplouvají na povrch zdánlivě již dávno pohřbená tajemství, která znovu probouzí zášť a zmar. Propletenec současných i dávných vražd směřuje k šokujícímu rozuzlení. Utajeným světem starofrancouzských usedlíků diváka provází hudba pětinásobného vítěze Grammy Buddyho Guye. (oficiální text distributora)

blezg

Bravo Louisiano! Je škoda, že Tomík má půlku filmu jasnej výraz znudění nad tím, co to zase točí. Bývalo by to bylo velmi velmi dobrý. Táhle tu máme jen cosi sdostatečně zajímavého. Škoda Tommy, bejvals dobrej. ()

karnifex

Velmi zvláštní film - působil, jako by byl natočený v sedmdesátých letech, měl "mysteriózní" zápletku (která ale působila jako z pohádky v produkci ČT), děsně se táhl, vyzněl do ztracena a celkově to byla spíš nuda. ()

frenkie

T.L.Jonesovi tyhle role prostě jdou. Žádné teatrální výstupy, prostě klid a pohoda, přesné a nepříjemné otázky, občasné použití síly, když je třeba. Prima prostředí jižního USA, pěkná příroda. Stále fešná Mary Steenburgen, věčně ochlastaný P.Sarsgaard a jeho italský sporťák. Příjemná detektivka s klasickým vyústěním. Vidiny T.L.Jonese byly příjemným osvěžením. Bavilo mě to. 4*. ()

lemings1

Priemerný film, ktorý je určite zaujímavý ako aj herecký výkon Tommyho. Celý film však nepôsobil celistvo a miešalo sa piate cez deviate až natoľko že som sa strácal medzi dôležitými a zbytočnými scénami. No mohlo to byť natočené aj kvalitnejšie, film však za pozretie stojí. ()

montel

Dave Robicheaux (Tommy Lee Jones) je šerif v jednom maloměstě. Zrovna vyšetřuje vraždu 19-leté prostitutky a všechny stopy vedou k bohatému podnikateli Julie Balbonimu (John Goodman)...Velmi nudná kriminálka se stárnoucím Jonesem odehrávající se poblíž močálů,která skrývají různá tajemství. Dalo se z toho vytřískat mnohem více. Místo toho jsem zíval a čekal na konec. Škoda no. Skoro dvouhodinová stopáž tomu dost uškodila. Slabých 30% ()

pirate

Čekal jsem nějakou akci, ale vzhledem k tomu, že se objevilo chvíli po začátku napětí, mi tam ta akce ani nescházela. 75%. ()

gizi

Ne úplně typicky americký thriller díky režii Taverniera, ale ne zase nijak francouzské. Slušná i napínavá podívaná, bez nudy. Doplněno velmi dobrou hudbou a pěknými záběry zajímavé krajiny. Film má atmosféru, ale ty vidiny tam nebyly nutné. Scénář je trochu slabší. 70% a přikláním se k 4*, 27.2.2014. ()

Pythonator

Tak trochu mdlá nezáživná podívaná, která působí jako by to točil senilní dědek. Ruku kvalitního režiséra aby tam divák pohledal (a nenašel). Tommy Lee Jones byl perfektní a jeho detektiv Eastwoodovského typu byl prostě správně Clintoidní tak jak má být. Zápletka byla zapletitá asi jako psí lejno a mysteriózní závěr filmu jsem předpověděl v okamžiku, kdy se tam Tommy fotil s vojákama. Celá ta dějová linie s generálem byla spíše ujetá než mysteriózní a navíc natočená tak debilně, že jsem místy nevěděl, co si o tom mám myslet. Ke všemu to celé připomínalo levnou televizní produkci, tak nevím kde se tu vzalo to vysoké hodnocení. ()

Chapi

ZAUJÍMAVOSTI: v úvode jazdí postava Petera Sarsgaarda v aute K-1 Attack Roadster 3.0 V-6 vyvíjanom Ing. Dickom Kvetňanským a konštruktérom Jurajom Mitrom. ()

Draugen

Opravdu skvělý film. Tommyho Lee Jonese mám opravdu rád a tahle role mu opravdu sedla. Vedle "No country for old men" jednoznačně jeden z nejlepších. ()

MAXELL

Komorný, sofistikovaný snímok s pomalším tempom než drvivá väčšina súčasných kriminálok. Snímok, ktorý si dáva skôr záležať na vykreslení prostredia, postáv a ich pohnútok. T.L.Jones tu hrá vlastne akúsi variáciu svojich postáv z filmov No Country for Old Men či The Three Burials of Melquiades Estrada. Jeho postava je akoby len divákovi spoločníkom na ceste poznania a zisťovania pravdy. Dramatizujúcimi prvkami sú tu skôr vedľajšie postavy. Sú často v kontraste s pokojným vystupovaním Jonesovej postavy. Samotný film má vlastne dve príbehové roviny-dve vyšetrovnia. Jednak je to vyšetrovanie vraždy prostitútky a potom súkromné vyšetrovanie Robicheauxa, ktoré začne po nájdení ľudskej kostry uprostred močiarov. Tieto dve roviny sa prekrývajú a svojou súčinnosťou dotvárajú celkovú atmosféru pohurikánovského juhu. Melancholický podtón dotvára výborná hudba a skvelá kamera. Podla mňa zvláštna nezávislá kriminálka, ktorá síce stavia na detektívnej zápletke, ale ju vlastne len využíva na vykreslenie prostredia, doby a myšlienkových pochodov amerického juhu. **** ()

ghostwo

Těžká nuda.Mysteriózní to není vůbec a Jones mě v roli drsných, nemluvných atd. týpků pomalu přestává bavit. Celý je to divně rozlezlý a dějová linije často úplně mizí. Tou dějovou linijí mám na mysli vyšetřování vraždy té dívky - chvílemi to vypadá že se Jones do vyšetřování plnně opírá a chvílemi dělá, že žádné vyšetřování ani neprobíhá......Tak tohle ne,ztráta času ()

dogzila

Negatíva: Odkedy je T.L.J. po porážke? Bože veď celý film ťahal jednu nohu za sebou a preto je namysliteľné aby 70 ročný vyslúžilec zložil ochrankára , jedine ak by to bol ochrankár namol a dement. To s tým LSD južanským generálom asi nepochopia ani Amíci - zbytočnosť úplná. Dosť prachmyzerný dej skomplikovaný zbytočnou zápletkou z dalekej minulosti. Pozitíva: super kamera, zaujímavé prostredie po Katrine, pokus oklasický štýl - pozerateľné ale neohurujúce. Celkom zaujímavá paleta vedľajších postáv. ()

nickj

Na můj vkus strašně roztahané a dlouhé, v některých pasážích filmu nudné (přejezdy sem a tam), komentáře myšlenek hlavní postavy nepatřičné. Celkově zbytečný, nic neříkající snímek a nezachrání ho ani stárnoucí, i když stále akční Tommy Lee Jones. ()

Deacon59

Tommy Lee Jones pomalu mluvil a ničil mě silou a film svou stopáží. Velmi pozvolna odehrávající se krimi. Výborný John Goodman. ()

Calvus77

Mě to sedlo. Podle hodnocení jsem nic moc nečekal a byla to celkem příjemná podívaná. Lee Jones je sympaťák a vnitřní monology film ozvláštňujou a místy jsou tam vtipný hlášky. Jít na to do kina, tak bych si nadával, ale takhle v televizi na pohodu... ()

tommco

Zdĺhavá pomalá kriminálka plná zbytočných chaotických a nesúvisiacich scénok. Jessica Fletcherová by to mala rozlúsknuté za pol hodiny :) Surrealistické prvky filmu nič nepridali, naopak, iba na mňa pôsobili rušivo. Prostredie však bolo zvolené veľmi dobre a T. L. Jones je tu skvelý. 60% ()