Druhý muž

• USA The Other Man (více)

Podvedený manžel může mít pro svého soka jen jediný trest... Šéf britské softwarové firmy Peter (Liam Neeson) žije ve šťastném manželství s návrhářkou módní obuvi Lisou (Laura Linneyová). Po její předčasné smrti na rakovinu však zděšený Peter náhodou zjistí, že žena měla milence jménem Ralph. Od té chvíle je posedlý myšlenkou na to, jak záhadného muže vypátrat a zabít. Podaří se mu podle odesílaných e-mailů odhalit jeho celé jméno a adresu. Ralph (Antonio Banderas) je uhrančivý španělský elegán, který pobývá v Itálii. Peter se s ním začne inkognito setkávat v šachové kavárně a během „přátelských" rozhovorů vyslechne všechny detaily o Lisině nevěře. Zjistí i něco navíc, totiž že Ralph oblouznil Lisu s pomocí lží. Vystupuje sice jako zcestovalý boháč, avšak ve skutečnosti je to obyčejný uklízeč, který se může pochlubit jen dluhy a kriminálem... (Česká televize)

Saljack

Dobře rozjety film, se špatným závěrem, který ho úplně pohřbil. Za to musím prostě dát jednu hvězdu i když na to film není, ale tohle mě prostě naštvalo. ()

Matrix007

Film teda zvláštní je, a to tím, že nemá prostřední část a tím závěrem. Takhle by se asi nezachoval žádný chlap. Po shlédnutí filmu mám spoustu otázek, na které asi odpovědi už nedostanu. Celkem smutný film, který bych hodnotil 3*, ale za jednu fotku kočky Laury Linney a skvělého herce Liama Neesona hodnotím 4*...... 67% ()

Venceslao90

Těžko hodnotit. Spousta známých herců, ale film jako takový je o ničem, nic zásadního se v něm prostě nestane. První polovina mě příliš nebavila. Ta druhá byla lepší, ale závěr mi přišel zase takový mdlý. Jinak je to čistokrevné drama, k thrilleru to má hodně daleko a mysteriozního na něm taky není nic. Možná i toto mě trochu ovlivnilo, čekal jsem totiž něco trochu jiného. 2,5. ()

BoKo_CzT

Nádherne lyrický film o vášni a relativite a skvelý herecký koncert oboch hlavných protagonistov. Sledovať Neesona ako herca skvelej mimiky a nielen ako večne utekajúceho pomstiteľa s kvérom v ruke bola radosť. ()

tahir

Slabota, nuda a pritom je to kratucky film. Prva polhodinka vyzera velmi slubne, ale potom sa to poberie do nudy, skoda. ()

Fracek odpad!

Unavený Richard Eyre šel brzy ráno kolem novinového stánku a koupil si sešitek růžové knihovny "Druhý muž". Tak se mu to zalíbilo, že zavolal svým kámošům Banderasovi, Neesonovi a Lauře, že by mohli natočit nějaký skvělý drama a vydělat nějaký prachy. Tak nějak si představuji, že to asi začalo a tak nějak to mělo i skončit. To co vzniklo probíhá jako nezáživný dokument vykastrované růžové knihovny. Je to něco mezi Doktorem z hor a Sleduje tě vrah ...jakoby se rejža rozhodl natočit výroční panoptikum za všechny natočené zmršené dramata. Kdyby si tam pozval uplně neznámé herce, bylo by to aspoň na tu jednu hvězdu, takhle jsem jen nevěřícně koukal, jak to jde i s těma slavnýma pěkně do ...... doufám, že jste si všimli, že Banderase hrál dvojník Banderase ...:)) ()

R.E.M.

Dvě hvězdičky za ústřední trojici - Antonio Banderas, Liam Neeson, Laura Linney, další body za dialogy, rozvíjení příběhu, pointu už nemůžu přidat. A je mi to, už kvůli hercům, líto. ()

Johgas

Jak se zachová manžel, když zjistí, že jeho zesnulá žena ho 10 let podváděla s italským gigolem? Mě osobně film nebavil. Jako že se vydá po stopách toho Itala, to chápu, ale ten konec? ()

golf78

Nenáročný předvídatelný film v dobrém hereckém obsazení. Až si říkám jak je možné, že se tolik "hvězd" nechalo zlanařit na takový nevýrazný film. ()

Torcida.hr

Tak já nevim, ale podle mě film o ničem. Já jako být Peterem, tak bych byla naštvaná na svojí mrtvou ženu :) on ten Ralph nic špatnýho neudělal, jen si začal se zadanou ženu - Petera vůbec neznal. A navíc Ralph mi byl sympatický už jak hráli šachy a modlila sem se, aby mu Peter nic neudělal. Takže odpočinkový film. Stačí vidět jednou a nikdy víc... A ty dvě hvězdičky jsou jen za Banderase. ()

matkoslav1

Proč ses, probůh, milý Liame, k tomuto filmu upisoval? Není to pod tvou úroveň nechat takhle zajímavý námět ležet na chodníku, víckrát kolem té hlavní myšlenky proběhnout a aní jí pořádně neuchopit? ()

Gattolino

Trochu podivné a nepříliš věrohodné milostné drama, ale pro slušný výkon Liama Neesona a koneckonců i zde málo sympatického Antonia Banderase stojící za shlédnutí, není-li po ruce něco lepšího. Divák asi trochu zatápe v časových relacích, některé aspekty si musí domýšlet - třeba podstoupila-li Lisa dobrovolnou neléčbu a jistou smrt z bezvýchodného postoje, kdy se neuměla rozhodnout mezi vcelku hodným a milujícím manželem, kterého opustit nechtěla, a vášnivým španělským milencem, který se z bonvivánského šviháka pomalu přetaví v zadluženého uklízeče. Věř si kdo můžeš. Určité napětí si však snímek spolehlivě drží. Celkem divácky milé a naštěstí nijak kýčovité je závěrečné smíření na zádušní hostině, svolané milencem, kdy manžel trpká slova výčitek milenci před větší sešlostí polkne na jazyku a jen jen trpně pozdraví jako "přítele", což on s povděkem a očekáváním přijme. Zde jsou vcelku obsahově malé herecké výkony téměř němým výrazivem přesvědčivé a pěkné. Také následné smíření s dceřiným snoubencem, kterého doposavad odmítal, je neokázale prosté a zapadá do celkového rámce děje. Zbývá otázka - co si z tohoto filmu odnést a proč byl točen. Ale dal se docela v pohodě vidět. ()

Konev

Tak jsem čekal opravdu něco aspoň trochu na úrovni, ale to, co jsem viděl je na jednu malinkou *. Sorry. Nemastné, neslané, bez chuti a bez zápachu... ()

PanIncognito

Nic originálního to není, ale zajímavé osazenstvo snímku napomáhá. Paradoxem a tragédií zároveň je, že skutečná manželka Liama Neesona umírá následující rok, po dotočení snímku... :-( (viděno s 2. dabingem) ()

andy60

Začátek byl slibný. Film hezky nabíral tempo, ale jen do okamžiku, kdy Neeson vyložil karty na stůl a prozradil Banderasovi, kdo je a proč za ním přijel do Itálie. Řikal jsem si - a sakra, teď se teprve začnou dít věci. Ale bylo tomu přesně naopak. Film ztratil napětí, plán na pomstu se rozplynul a oba si málem padli okolo krku. Trochu zvláštní. ()