Druhý muž

• USA The Other Man (více)

Podvedený manžel může mít pro svého soka jen jediný trest... Šéf britské softwarové firmy Peter (Liam Neeson) žije ve šťastném manželství s návrhářkou módní obuvi Lisou (Laura Linneyová). Po její předčasné smrti na rakovinu však zděšený Peter náhodou zjistí, že žena měla milence jménem Ralph. Od té chvíle je posedlý myšlenkou na to, jak záhadného muže vypátrat a zabít. Podaří se mu podle odesílaných e-mailů odhalit jeho celé jméno a adresu. Ralph (Antonio Banderas) je uhrančivý španělský elegán, který pobývá v Itálii. Peter se s ním začne inkognito setkávat v šachové kavárně a během „přátelských" rozhovorů vyslechne všechny detaily o Lisině nevěře. Zjistí i něco navíc, totiž že Ralph oblouznil Lisu s pomocí lží. Vystupuje sice jako zcestovalý boháč, avšak ve skutečnosti je to obyčejný uklízeč, který se může pochlubit jen dluhy a kriminálem... (Česká televize)

Martin741

Planina, a to hodne velka planina, ktorá ma dokonale nudila. Banderasa ako herca mam totalne na haku a jeho ucast vo filme detto. 35 % ()

Jino

Příběhová linie je zajimavá jen do poloviny filmu, od té chvíle schází nějaký větší záchytný bod. Naštěstí má Druhý muž daleko lepší herecké obsazení. Zejména Liam Neeson ve své roli vyniká nad všechny postavy a bezkonkurenčně dělá z tohoto dramatu koukatelnější snímek než jakým ve skutečnosti je. 55% ()

bourec

Tenhle film se ke mě dostal hlavně z důvodu Liama Neesona.Toho mám rád.Pochybnosti jsem měl naopak ze jména režiséra,to je neskutečnej nudař.A taky že jo.Nuda,nuda,nuda,a ještě k tomu komorní příběh.Muž pátrá po smrti manželky po jejím milenci(slabej Banderas) a já si kousal nehty.Dám 40%,a asi budu brát zřetel i na to,kterej blb to točí. ()

Wormboy

Liam Neeson je skvely herec a da sa mu zozrat skutocne vsetko. Pribeh o muzovi, ktory po smrti svojej manzelky zistuje, ze tato viedla "druhy" zivot, je sice zaujimavy, avsak spracovanie v tomto pripade daleko zaostava za hereckymi kvalitami dajme tomu ustredneho dua. Problem je predovsetkym v scenari, ktory Neesona nuti robit veci, ktore by clovek v obdobnej situacii len ztazka vykryval, pricom zlom prichadza niekde okolo prvej sachovej partie, kde realnost ustupuje do pozadia a vynaraju sa len zbytocne otazky...skoda, potencial tu bol velky, vysledok je viac nez rozpracity. 2,5/5* ()

StanislachKo

Zaujímavý počin so zvučnými hereckými menami, solídnou atmosférou a pár nečakanými prekvapeniami v rámci storybuildingu. Ale po konci som len rozpačito zazeral. Fakt nemám šajn o čo tomuto filmu išlo... ()

Tyny

I přesto, že Antonia zbožňuji, tak mně tento snímek nijak nezaujal. Mdlé, nevýrazné, děj se strašně táhne stále dokola. ()

Ryuuhei

V první třetině i chvíli hodně napínavé, ale jinak takový dost prázdný film, který sice hezky a netradičně nakládá s tématem nevěry, ale neprezentuje se zrovna dvakrát výjimečně. Být to napínavější, více soustředěné na emoce a vnitřní rozpory, mohlo to být i na čtyři hvězdy. Takhle - je mi líto. Naštěstí, film rychle utekl. 50% ()

Toto odpad!

No načo točia takéto filmy?! Nadrbú tam hviezdne obsadenie a myslia si, že týmto to hasne. Nudné ako PŠM, umrmlané ako modlitby pri Múre nárekov ...Tiež nechápem chlapov, ktorí idú pozabíjať milencov svojích žien. Veď keď suka nechce, pes neskočí. Dopozerať film bolo väčšie utrpenie ako rakovina Laury Linney. ()

marvan

Režisér se pustil do látky, které evidentně neporozuměl a tak těžko čekat, že tomu bude rozumět divák. V tomto případě doporučuji sáhnout po Schlinkově knižní předloze, rovněž autora románu Předčítač, jehož úspěšná filmová podoba zřejmě vedla producenty k názoru, že půjde o sázku na jistotu. Schlink je záludný v tom, že píše jednoduše, ale o složitých věcech a velmi přesně váží význam slov (ostatně je to povoláním právník). Pouhým opisem děje knihy nelze vystihnout její obsah. Zdá se mi, že Eyre vůbec rád sahá po námětech, které přesahují jeho schopnosti (Iris, Zápisky o skandálu), pro které je spíš přítěží než přínosem. ()

terunka003

Zbytečné, bez pointy a hlubšího smyslu, psychologicky pošahané. Tohle jsem nějak nepochopila, proč to bylo natočené? Škoda takových herců na takovém braku, ani nedokázali rozvinout své postavy. A ta večeře, to bylo co? A ty dialogy! Film, který nechtějte vidět. ..jezero Como.. ()

venison

Vzhledem k obsazení bych řekla, že se dalo z tohoto thrilleru vytěžit o dost více.. Nevím, kdo to flákal, jestli herci nebo rejža.. Únavné tempo.. ()

JohnSmith

Zjistit po smrti manželky, že měla milence, musí být další rána. Odpustit a zapomenout nebo to dát sežrat aspoň milenci? Neeson se rozhodl pro druhou variantu a postupem času zjistil, že ten milenec je vlastně ubožák, co si jen na něco hraje. To je snad ještě horší zjištění. Neeson standardně dobrý, Banderas neskutečně slizký, ale tak to asi mělo být, aby nebudil moc velké sympatie. ()

KoRner

Nebyť nápad postaviť do ústredných rol dvoch skvelých hercov tento film by si nik nevšimol a ja by som mohol dať nižšie hodnotenie ()

vorenus

Než, aby se točily takové filmy, tak radši žádné!Z celkem zajímavého tématu vznikla jenom nuda a nic než nuda!Ještě pár takových filmů pro A.B. může to zabalit. ()