Druhý muž

• USA The Other Man (více)

Podvedený manžel může mít pro svého soka jen jediný trest... Šéf britské softwarové firmy Peter (Liam Neeson) žije ve šťastném manželství s návrhářkou módní obuvi Lisou (Laura Linneyová). Po její předčasné smrti na rakovinu však zděšený Peter náhodou zjistí, že žena měla milence jménem Ralph. Od té chvíle je posedlý myšlenkou na to, jak záhadného muže vypátrat a zabít. Podaří se mu podle odesílaných e-mailů odhalit jeho celé jméno a adresu. Ralph (Antonio Banderas) je uhrančivý španělský elegán, který pobývá v Itálii. Peter se s ním začne inkognito setkávat v šachové kavárně a během „přátelských" rozhovorů vyslechne všechny detaily o Lisině nevěře. Zjistí i něco navíc, totiž že Ralph oblouznil Lisu s pomocí lží. Vystupuje sice jako zcestovalý boháč, avšak ve skutečnosti je to obyčejný uklízeč, který se může pochlubit jen dluhy a kriminálem... (Česká televize)

Bohemák

Upovídané drama plné slz a naběhlých žil v obličejích. Asi slušné, ale podruhé vidět nechci. Nepohody je dost všude kolem. ()

kolemjdouc

v reálu by to asi dopadlo jinak - takhle je z toho nezáživný mišmaš kde se to motalo jen kolem Petera a jeho žárlivosti se zápletkou která měla zřejmě diváka posadit na zádel.Ale to by film musel mít svižnější děj ()

Mauric

Pokud bych měl najít filmy, které jsou nejméně podle mého očekávání, tak bych na tento film nemohl zapomenout. Bohužel se jedná pouze o zklamání. Ústřední trio hraje sice na výbornou (Liam je nepochybně největším kladem tohoto díla), ale vytáhnout mě ze znuděné letargie se mu nepodařilo. Konečný pokus o nečekaný zvrat se koná v rytmu ukolébavky a je navíc těžce předvídatelný, takže tento film zapadne rychle mezi ostatní, kde je jediným kladem herecké obsazení. ()

sona123

Naprosto průměrný film, který neuškodí, ani ničím neoslní. Až se divím, že se v něm vyskytuje tolik "hvězd." I ti odvádějí standardní výkon, ale ve vytyčeném prostoru ani není místo pro nějaké nadpozemské kreace. Vlastně nevím, proč ten film vznikl. Nadhozená úvaha o možnosti volby a různých láskách a uspokojení potřeb a přání, to je dost málo. A drama to tedy rozhodně není. ()

Phillo

Príklad toho, že isté témy možno omielať stále dokola a formálne v podstate stále rovnako, no aj tak budú mať vždy čo ponúknuť. Konkrétne v tomto prípade skvele hrajúce herecké osadenstvo, dobrú hudbu a niekoľko naozaj silných momentov. Eyre to zvláda na jednotku, momenty aj celok graduje dokonale, dokonca pri konečnej "poslednej" večeri som mal zimomriavky. Avšak skutočnosť, že z celkových 90 minút má aký taký emocionálny podklad asi tak posledných 20 min, nemôžem ísť s hodnotením vyššie. A to hrá Laura Linney ako o život a Liam Neeson chytá druhý (resp. pre mňa zaujímavejší) herecký dych. 65% (MFF Bratislava 08) ()

blazenka

Antonio Banderas v roli záhadného cizince, po jehož totožnosti pátrá Liam Neeson a mezi nimi stojí krásná Laura Linney - tak by se dal stručně shrnout obsah. Pro Lauru mám odjakživa slabost a Liam je velkým hercem. Antonio svým hereckým umem příliš nezaujme, ale na tuto roli se vcelku hodil. Tedy sumasumárum 55%. ()

Matli

Začátek se vyvýjel hodně slušně, až nečekaně, ale ten závěr to maličko pohřbil, takže dohromady lehkej průměr. Banderas i Neeson odvedli dobrou práci, to každopádně. 43% ()

FilmWave

Nedejte se zmást trailerem, "Druhý muž" rozhodně není thriller, ale spíše komorní drama. Nejen rozezleným Neesonem film hodně připomíná Pollackova "Náhodná setkání". Eyre hodně pracuje s časovou osou, ale víc než napětí z toho těží zmatek. Tam, kde se "Náhodná setkání" rozvinou do úplně nové zápletky a dramatu, "Druhý muž" jen přešlapuje a pořád čekáme na konec. Nicméně ten toto, jinak spíše podprůměrné drama, vytáhne trochu nahoru. ()

IdaHutt

Tak se mi při sledování této psychologicky totálně vykloubené slátaniny vybavila Profesionální žena Vladimíra Párala. Kdyby režisér Eyre četl Profesionální ženu, snad by tak trapně netrval na tom, aby Antonio Bandreras osudově svedl světačku, jsa zároveň nacpán do role evidentního blbečka. Mimořádně špatný film, škoda jinak kvalitních herců a škoda času! ()

Pekisan

V provom rade musim pochvalit tempo. Na zaciatku nam reziser Eyre ani neda poriadnu sancu zoznamit sa s postavami a uz je vsetko inak. Neskor sa tempo zvolni, co vsak skvelo koresponduje s naladou hlavneho aktera. Dalej pochvalim sposob rozpravania. Vacsina dolezitych zmien je dlho nenapadne naznacovana, cim dostava divak sancu premyslat, kym mu nasledne nie je vsetko jasne ozrejmene. Tato forma komunikacie s potencionalnymi sledovacmi je v dnesnej dobe polopatistickeho a pre istotu 2-3 krat opakovaneho, velmi ojedinela. A mna velmi tesila. Este mi neda reagovat na niektore komentare. Takze nikto sa s nikym neskamaratil (bassator) a ziadna rodinna selanka sa nekonala (tolko k honajzovi a jeho oku skusenho divaka). ()

Likan7

Naprosto nefunkční a komorní drama o čtyřech lidech, kde překvapivě nejvíce přesvědčivý je Banderas. Neeson nemá prakticky CO hrát a zbytek osazenstva je jen křoví. Dramaturgie je příšerná, scénář jak by smet a závěrečná konfrontace přichází naprosto vniveč. ()

dewil21

Neeson je kvalitní herec, ne vždy hraje v kvalitních filmech, ale vždy hraje přirozeně a zanechá příjemný dojem. Role mu sedla, sice by se mi asi víc líbilo, kdyby po Banderasovi sáhl přes šachovnici a zardousil ho, ale to by pak nemohla přijít ta katarze na konci. Banderas není mým oblíbencem, role uklízeče a tlučhuby, co se snaží budit nóbl dojem, mu kupodivu slušela. Snímek určitě neaspiruje na drama roku, myslím, že to ani záměrem nebylo, je to spíš komorní emotivní film, kde nedochází k žádným prudkým zvratům, šokující odhalení i silné emoce se prolínají se záblesky z minulosti a dávají divákovi prostor a čas pochopit proč Peter pátrá po milenci své mrtvé ženy a proč nakonec přijde na oslavu, proč Lisa žijící v dokonale harmonickém svazku podléhá italskému svůdníkovi a proč se k tomu sama nakonec "dozná", proč Ralph nakonec není takový svůdník ale vlastně docela chudák...Takže jediné co nechápu - proč je tam Georg? ()

jafuska

tento film byl slabý průměr, ale Banderas mě opět nezklamal, a Liam Neeson no nic moc, podle mého to není moc dobrý herec, film o nevěře o lásce a odpuštění film na odpoledne proč ne. ()

subic

Nikdy bych tě nemohla opustit... kecy... Žádná hérečka, kurva je to, já to vím, dyť s ňou žiju... by mohl říct, kdyby to věděl. Ale on se to dověděl až z jejího jabka z fotek, když umřela. Není to zase tak špatný film, si říkám po první hodině. Ale malý Antonio u šachů moc nepřesvědčil. A konec to zazdil, přeci se nestali kámoši nebo jo a odpustili mu? Liam začal ve stejném roce filmem 96 hodin a od té doby se to s ním veze, všechny filmy začínají být tak nějak stejné, všude hraje takového nějakého hrdinu proti své vůli. 49% ()

iz67

Naprosto nepochopitelná hovadina. Pakliže to nemůžete vypnout, tak si u toho čtěte nebo luxujte. Čouhá z toho limonáda, iracionalita, ale to, co tam opravdu mohlo být, tam nebylo. Za Neesona mi bo neskutečně trapně. (Což je blbost, protože to bych tomu musel dát hvězdy aspoň 2) ()

Kackucka

Film jsem si vybrala jen tak na blind a i přes to mě velice oslovil. Tématika nebyla příliš jednoduchá a bylo nutné se pokusit vcítit do obou hlavních rolí jak do Neesena, tak do Banderase abych byla opravdu schopna pochopit nejet to co je evidentně zřejmé z filmu, ale také to co je mezi řádky. Konec byl velmi rozdílný s tím co by člověk předpokládal - ovlivněn většinou filmů podobné tématiky v dnešní době. ()

CrazymanM

No,tak tady nevím,neříkám,že je film špatný,jen to prostě není můj šálek čaje.Připadlo mi to takové polovičaté,moc psychologické,ale co,podívat se na to dalo. ()