Táta šampión

• USA World's Greatest Dad (více)

Učitel poezie a otec samoživitel zjišťuje, že věc, po které v životě nejvíce prahne, nakonec nemusí být to, co ho učiní skutečně šťastným. V této černé komedii zazářil v hlavní roli skvělý Robin Williams.  Robin Williams coby Lance Clayton, vždy snil o tom, že se stane slavným a bohatým spisovatelem. Jenže namísto toho pracuje jako učitel poezie na střední škole a jeho jediný syn Kyle (Daryl Sabara) je nesnesitelný puberťák. Lance chodí s rozkošnou učitelkou umění Claire (Alexie Gilmore), jenže ta nechce o vážném vztahu ani slyšet, natož snad veřejně přiznat, že se s Lancem schází. Jednoho dne se Lancemu přihodí podivná nehoda, která se na jednu stranu pro něj jeví jako velká tragédie, ale na stranu druhou jako životní příležitost. Náhle má na dosah všechnu slávu a bohatství, o které vždy snil... (oficiální text distributora)

Xmilden

Film mě velice překvapil a to jak v přůběhu sledování svým svižným a neomšelým dějem, tak i po svém skončení, když jsem se konečně podíval na nějaké bližší info k němu, jaký byl můj úžas když místo režiséra okupoval známý psychouš z Policejní akademie ZED. Pokud bych se ale vrátil zpátky k příběhu tak fakt že tento notně narušený a zvláštní film natočil takto narušený režisér se jeví jako logická volba. Tohle samozřejmě berte jako pozvání ke sledování tragikomedie která se neřídí podle žádných pravidel. Takže k filmu snad jen ještě tolik že Robin Williams UNDER PRESSURE nehrál lépe od dob Willa Huntinga. 65% ()

Dale

Bolo mi zvláštne, keď Robin prednášal vetu, že samovražda je trvalé riešenie dočasných problémov. Asi na to o pár rokov zabudol. Mňa ten film nebavil, v prvej polovici mi vadil syn, lebo hnusnejšie hovado som vo filme dávno nevidel a v druhej mi vadilo správanie všetkých naokolo, vrátane Robina. Už tu vyzeral, akoby bojoval s depresiami a nemal tú živelnosť a vtip ako v skorších filmoch. Priemer ()

nunka

Tento film sa pohybuje niekde medzi genialitou a totálnym šialenstvom aspoň čo sa nápadu, obsahu a spracovania týka. Robin Williams sa pre túto rolu narodil, síce ja osobne ho veľmi nemusím, no po tomto výkone mením názor.. Už v Policajnej akadémii som bola presvedčená, že Bob Goldthwait je tak trošku morbiďák, čo sa ani v režisérskych sklonoch nezaprie..výsledný dojem je viac než uspokojivý, mierne pokrivkáva len v dvoch momentoch -v rozťahanom úvode a síce pekne vypointovanom, ale u mňa v závere bez emócií. ()

Flego

Lancemu sa nedarí. Napísal 5 kníh, ktoré nechce nikto vydať, v škole, kde vedie recitačný krúžok sa pre nezáujem zrejme zruší, priateľka sa s ním nechce stretávať na verejnosti a jeho syn je kapitola sama o sebe. Je neznesiteľný, arogantný a povrchný. Lance sa chce zbaviť osamelosti a je zvláštne, že tragédia mu v tom pomôže. Zdanlivo. Nepáčilo sa mi akým smerom sa film začal uberať v druhej polovici, hoci bolo logické, že to tak dlho nemôže zostať. Bob Goldthwait ( pošahaný Zed z Policajnej akadémie ) ma prekvapil umnou réžiou a zvládol celý film. Určite mu dopomohol skvelý Robin Williams, ktorému sú podobné úlohy šité ako na mieru. World´s Greatest Dad je zaujímavý príbeh o ľudskej osamelosti, lži a pretvárke, v ktorej všetci radi žijú. ()

bouncer

Pod filmem s názvem World's Greatest Dad a Robinem Williamsem v hlavní roli jsem si představil nezávadnou rodinnou komedii. Byl jsem překvapen, když se mi dostalo hodně (společensky) nekorektního tragikomického dramatu. Robin Williams exceluje a film táhne svými přechody z komediální do vážné roviny. Zajímavé je téma, jak se vypořádat se smrtí dítěte a jak této smrti využít ke své vlastní slávě. No, nebudu prozrazovat děj, jen napíšu, že film je dobrý, i když něco klíčového mu chybí - silná pointa, aby se stal opravdu velkým a ne jen kvalitním malým režijním a hereckým cvičením. 70% ()

• Režisér Bobcat Goldthwait a Geoffrey Pierson, ktorý hral riaditeľa, sa spolu predstavili už v seriáli Unhappily Ever After (1995). (Niles)
  • Keď Dr. Pentola rozdáva kópie Kyleovej knihy "You Don't Know Me", môžeme z nej vidieť dve strany, ktoré sú v skutočnosti z knihy Franza Kafku "Premena". (Niles)
  • Režisér Bobcat Goldthwait si vo filme zahral šoféra, ktorý odviezol postavu Robina Williamsa do talk show. (Niles)

Časové pásmo bylo změněno