Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V každém domě "bydlí" dějiny konkrétních lidí a také dějiny společnosti. Nová dokumentární série, kterou připravují studia ČT v Praze, Brně i Ostravě, přitom představí místa, která pamatují a případně zažívají osobní i historické příběhy neobvyklého charakteru. Půjde přitom o domy, ve kterých se bydlelo či bydlí a to z území celé republiky a různorodého sociálně-historického charakteru. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (8)

honajz 

všechny recenze uživatele

Jak který díl. Někdy těch dvacet minut působí dost natahovaně, a ne každý vybraný dům má natolik zajímavou historii, resp. přítomnost, aby to udrželo pozornost po celu dobu. Třeba u jednoho domu, jenž se objevil i ve filmu a v knize, je vlastně vše podstatné řečeno během deseti minut, a zbytek času se opakuje již jen slyšené a viděné. Podobně u toho kolektivního domu ve Zlíně, kdy brzy se začnou obyvatelé opakovat v nářcích na to, že dům je chráněnou památkou a oni si nemohou udělat ani koupelnu. Za sebe myslím, že by často poloviční čas stačil, nebo při této stopáži by se měla historie a současnost domu vzít více zeširoka a z dalších perspektiv. ()

Antal89 

všechny recenze uživatele

Trampoty rodiny Broušků i přesto, že celý díl je víc o jeskyních než jejich trampotách (např. Chybí i svědectví o tom, jak si starý Alois Broušek v klidu v e.1947 říká, že už doplatil úvěr na hotel a už v klidu to bude vydělávat a místo toho přišel rok na to bolševik a všechno jim sebral. Otázkou je, jak velké trampoty pro tento dům a celou rodinu přinese stávající covid histerie. :/ ()

Reklama

sator 

všechny recenze uživatele

Příběhy domů 1. díl Pohled kláštera.****. 2. díl Trampoty rodu Broušků.***. 3. díl Kavárna AVION-NOIVA 4. díl U Hofmanů na Soláni 5. díl 400 let na gruntě 6. díl Třicet lopat renesance 5* 7. díl Vila Primavesi 8. díl Poslední ze všech...? 9. díl  Priessnitzovy lázně,4*  10. díl  Vila Sibiř, 400 let na gruntě 4*,  11. díl  U Hofmanů na Soláni,  12. díl Liskova vila 13. díl Kouzelný život, Zámek Dolní Benešov. Společně si odpočinout. Dům na sile. U moravského Bivoje, Vizovická pekárna...Dům U zlaté studny, Buďánka ()

hippyman

všechny recenze uživatele

Herbenův dům - ve víkendovém útlumu opět příjemné četédvojkování... na základě jednoho dílu nelze hodnotit cyklus, ale tohle poetické představení se líbilo... ()

rivah 

všechny recenze uživatele

Opavský Blücherův palác, který postavil vítěz proti Napoleonovi od Lipska a Warterloo odměněný pruským králem. Dnes zde sídlí Slezské muzeum.(max.50%).............................................................................. Znovuzrozený zámek Fryštát. Pojednává o historii rodu Larisch-Mönich a třech zámcích na těšínském území, z nichž se zachoval pouze Fryštátský zámek, v 90.letech rekonstruovaný či vytažený z trosek, ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama