Stolečku, prostři se! (TV film)

• Německo

Tischlein deck dich

Rozprávky bratov Grimmovcov: Stolček, prestri sa!

Fantasy / Pohádka / Rodinný

Německo, 2008, 60 min

• Phobia

Jsem u toho pekla cukroví a chvilkama mě div nejeblo - hlavně z té mluvící kozy, ale s prackama od těsta a mouky se mi nechtělo hamtat na ovladač (ani se mýt), tak jsem tu dojče ftákovinu vydržela až do konce. Starej Pešek by vás obuškem vypráskal, vy afektovaní dederóni, no na druhou stranu to nebylo dlouhé, mělo to obstojnou výpravu, nejódlovalo se v tom a na německou produkci to nebylo úplně hrozné. Jen tradičně podprůměrné, viděla jsem horší. 39%(13.12.2010)

• Eawy

Oproti Českým rozprávkam o level dva tri nižšie, ale možno je to iba tým, že sme zvyknutí na niečo čo je úplne iné. Uvoľnené nesilené, ale zas Nemci začali točiť takéto klasické rozprávky iba pred nedávnom, takže určite im to ide. Teda oproti Českej tradícii. Možno o pár rokov už prídu na to ako sa to robí:D(21.6.2011)

• JBpivosaj

Ještě horší efekty než v roce 1955 ? To snad ne! 3 adolescenti, co si ani nezapamatujou správně příkaz pro své "kouzelné" veci a zvíře, je fakt trapné. Další hnůj jako Kosmáček, Sněženka a Ruženka....Snad už neuvidím nic podobného ! Když hraný pohádky, tak ty starý. Když nový, tak animovaný, jinak tohle nemá prostě cenu.(8.5.2013)

• Armin82

Marnej pokus fritzků oživit jednu českou legendu, kterej jim ale vůbec nevyšel. Proti němcům nic nemám, ale něco solidního natočit a ještě k tomu pohádku, to je pro ně příliš velký sousto. Jednak nemají dobrý herce, druhak mají dost specifickej humor, kterej málokdo chápe. Nějaký filmový myšlení a vžití se do diváka, u nich taky postrádam. Já vlastně ani nemůžu říct, že by se mi na tom něco líbilo--->10% za snahu(1.2.2014)

• Jezinka.Jezinka

Tři bratři, tři řemesla, tři kouzelné předměty, mluvící koza, oslík, bílý psík a vesnický idiot (nikoli jeden ze tří dříve zmíněných bratří) v klasické německé pohádce, jejíž česká verze je neskonale lepší, i když v té není mluvící koza. Ač je pohádka typicky německá, i když nedokážu přesně definovat čím, ale poznala jsem to po pár vteřinách, když jsem na ni náhodou přepnula, není zdaleka tak špatná, jak se zdá ze zdejšího hodnocení. Není ale ani zdaleka tak dobrá, jak by s tím oslem, psem a kozou mohla být.(12.12.2010)

• - Jedná se o první pohádku ze série německých televizních pohádek „Sechs auf einen Streich“. (Pampa)

• - Natáčení probíhalo od 14. 5. 2008 do 2. 6. 2008. Točilo v Německu v muzeu v přírodě a ve městě Detmold v Severním Porýní-Vestfálsku. (Pampa)