Propadlí lásce

Jeffrey Silver

Elizabeth Kling

Scénografie:

Robin Standefer

„Teraz ma pozorne počúvaj – vráti sa k tebe len ak ju jeho ejakulácia odhodí do tvojho okna.“ Prekvapivo drzé a vtipné. Rozkošná (aj na motorke a v prilbe) Meg Ryanová je kráľovná americkej romantickej komédie (KEĎ HARRY STRETOL SALLY, BEZSENNÉ NOCI V SEATTLI, FRANCÚZSKY BOZK), ale POSADNUTÍ LÁSKOU nie je taká "čistá" romantická komédia, než akou sa zdá byť. Zaskočí triezvosťou a osviežujúcou škodoradosťou. Takže komu z vás sa lepia ústa od všetkých tých presladených ľúbostných cukríkov z nemeckej produkcie, príde si na svoje a tentokrát je dokonca v pohode aj Matthew Broderick. Tím dotvára sympatický "konkurenčný“ pár Tchéky Karyo (lovec z MEDVEĎA) a Kelly Prestonová (JERRY MAGUIRE). Ak máte radšej drsnejšie romantiky (neskôr napr. ANIMÁLNA PRÍŤAŽLIVOSŤ s Hughom Jackmanom), prídete si na svoje.(23.10.2005)

“Když jsem byla malá, můj táta měl pejska. Najednou zeslábl a táta s ním šel k veterináři. Doktor zjistil, že jde o larvy a že jich pes má plnej zadek. Řekl, že se nedá nic dělat. Že larvy v těle porostou a že toho našeho hodnýho psa nakonec zevnitř zaživa sežerou. Chtěl ho uspat, protože to zvíře bylo dost starý … Ale táta to nedovolil – odvezl ho domů, položil ho do postele, sáhl do něj a vlastníma rukama z něj potom vytahoval jednoho červa za druhým! Trvalo to celou noc. Ale dostal i posledního. Pes mého tátu přežil … To je láska Same.“ --- Film o tom, co je jeden člověk schopný a ochotný udělat pro to, aby získal zpět svoji ztracenou lásku a taky o tom, co je druhý člověk schopný a ochotný udělat pro to, aby se za svoji ztracenou lásku pomstil …(27.1.2009)

• sinp

Film jen a pouze pro příznivce Meg Ryanové. Palec se sice dá zdvihnout za Mathewa Brodericka a zajímavé lokace (kameraman Andrew Dunn to má v ruce), ale začne padat při pomyšlení na slabý scénář, takřka úplně odprostěný od humoru. Film se vyhíbá přílišnému moralizování, jenže ta neoriginálnost prostě převáží. Ortel - Dá se to, pro mě každopádně jen dvě.(27.10.2005)

Žánr US romantic comedy okořeněný trochou ujetosti - oproti buranskému přístupu některých kousků to ale tady je ujetost sympatická a soucítitelná (komu z nás se někdy nezachtělo ve vztazích udělat trochu adrenalinu a vítr, zvlášť, když jsme se cítili poškození?) A ano, Meg Ryanová se pro tenhle žánr opravdu narodila.(15.3.2016)

Zaujímavá romantická komédia, bohužiaľ s očakávaným koncom... Aj keď to vyzeralo všelijako, ale prekvapenie sa nekonalo. Oceňujem ale fakt, že to nebola klasická romantika podľa typickej šablóny, ale zápletku to malo vynikajúcu, vlastne aj dej dokázal človeka udržať v očakávaniach až do úplného konca. Pekne tu boli načrtnuté medziľudské vzťahy - túžba po návrate stratenej Lásky, ale aj túžba po pomste kvôli nečakanému rozchodu. Celkovo to však spravilo výborný dojem, a veľkým plus bol aj humor použitý v rôznych situáciach, a samozrejme aj celková pointa zobrazených vzťahov. Takže to bola jedna z tých lepších romantických komédii, hoci ten koniec nemusel byť až taký happyendový - ale aspoň to spravili štýlovo a nebolo to až také klišé. Je to tak na rozhraní 3 / 4 hviezdičky...(6.4.2013)

• - Griffin Dunne v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)

• - Slávny otec režiséra, Dominick Dunne, hrá vo filme reštauračného kritika. (Svadbos)