poster

Propadlí lásce

 • USA

  Addicted to Love

 • Slovensko

  Posadnutí láskou

 • Slovensko

  Oddaní láske

 • Velká Británie

  Addicted to Love

Komedie / Romantický

USA, 1997, 100 min

 • dr.horrible
  *****

  Woody Allen kedysi povedal, že keď číta knihu, vždy si najprv prečíta záverečnú stranu, pre prípad, že by náhodou umrel. Ja to mám podobné s filmami. Teda, nie doslova. Len si od mojich srdcových občas niečo ušetrím a vydržím s tým kľudne roky. Čo keby Woody dnes umrel? Už by nikdy nič nenatočil. A Meg, tá láska môjho detstva, už je za zenitom. A ja som si z jej najlepšieho obdobia ušetril tento skvelý film. Posadnutí láskou; Meg navonok drsná, škodoradostná, spriadajúca svoj diabolský plán. Ale stačí jeden neprítomný pohľad tých jej velikých očí, a už som zase tam, zase mám dvanásť, zase je to Meg strapatá, neistá, zamilovaná, stratená v New Yorku, v sebe, zmätená vlastnými citmi... aby nakoniec mohla chvíľu trucovať, a príde happy end. Moja obdoba zlatého veku Hollywoodu.(30.8.2015)

 • vesper001
  ***

  Hlavním problémem je Matthew Broderick. Nemůžu si pomoct, nikdy v něm nedokážu vidět chlapa, ale jen retardované morče. Tady hraje dalšího zoufalce, tentokrát se šmíráckou obsesí a patologickou fixací na astronomii, astrologii, sušené žrádlo a jednu libovou roštěnku. Naštěstí je tu Meg Ryan, protože jinak by tahle vypečená pomsta nebyla sladká, ale k pos… lání do odpadu.(5.11.2015)

 • Chandell
  ****

  “Když jsem byla malá, můj táta měl pejska. Najednou zeslábl a táta s ním šel k veterináři. Doktor zjistil, že jde o larvy a že jich pes má plnej zadek. Řekl, že se nedá nic dělat. Že larvy v těle porostou a že toho našeho hodnýho psa nakonec zevnitř zaživa sežerou. Chtěl ho uspat, protože to zvíře bylo dost starý … Ale táta to nedovolil – odvezl ho domů, položil ho do postele, sáhl do něj a vlastníma rukama z něj potom vytahoval jednoho červa za druhým! Trvalo to celou noc. Ale dostal i posledního. Pes mého tátu přežil … To je láska Same.“ --- Film o tom, co je jeden člověk schopný a ochotný udělat pro to, aby získal zpět svoji ztracenou lásku a taky o tom, co je druhý člověk schopný a ochotný udělat pro to, aby se za svoji ztracenou lásku pomstil …(27.1.2009)

 • cross
  **

  Meg Ryan je sice vždy od pohledu neuvěřitelně sladká, ale role pomstychtivé zhrzelé partnerky jí přeci jen až tak nesedí. Film se většinou velice těsně pohybuje na hraně 'šaškárny' a milostné vzplanutí mezi hlavními představiteli je jakoby úplně vytržené z děje.Když připočtu ještě absenci vtipů, vychází mi pouze podprůměrná podívaná.(19.11.2002)

 • pakobylka
  ***

  ----- "Nemůžeš si vybrat, koho budeš milovat - ani co jsi zač." ----- Nadprůměrně hravá, lehce nekorektní, přiměřeně vyzývavá, leč taktéž maličko předimenzovaná pomsta, která se velice usilovně pokouší o jakousi rozverně naladěnou romantiku … na troskách dvou rozpadlých vztahů … v jednom rozpadlém (nebo spíš rozpadajícím se) domě. Někdy překvapivě zábavná, jindy dle očekávání trochu přes čáru … a v takových okamžicích se její styl humoru poněkud míjí účinkem. 3* za originalitu … za upřímnou snahu o oživení žánru.(5.11.2015)

 • - Griffin Dunne v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)

 • - Slávny otec režiséra, Dominick Dunne, hrá vo filme reštauračného kritika. (Svadbos)