Nejprve vybouchla mina v marocké poušti. Pak se mu po letech strefila do hlavy zbloudilá střela…Bazil prostě nemá na zbraně štěstí. Ta první zkušenost z něj udělala sirotka, druhá ho drží na pokraji náhlé a rychlé smrti. Tenhle optimistický snílek se však nedá ničím zastrašit a společně se svým „jedinečným“ týmem zoufalců se rozhodne pomstít celému zbrojnímu průmyslu. (Festival francouzského filmu)

Ignitus.C

Tak tohle je podle mě možná nejlepší film od Jean-Pierre Jeuneta! Bylo to vtipný, chtrý, strašidelný, zoufalý, dobře obsazený, rychlý... Prostě geniální! ()

Sopholojong

Lupez po montmartrovsky... Vizualne (vybuch bomby a tlakova vlna je zradlo, pekne holky - tie mlade, francuzska architektura) Jeunet opat tazko (aspon v europskych koncinach) hlada konkurenciu. Ked vsak divak odhliadne od tohto atributu a zacne pitvat postavy  s tym co vychadza z ich ust, ide o podpriemerny "galimatyas" vesmirnych rozmerov. Absurdne, chaoticke, samoucelne, zvratene, manieristicke, samolube... Jeunet at his worst s polovicatym vkladom. 5/10 ()

benedikt28

Neuvěřitelná oslava kinematografie! Tak vyrovnané všechny složky filmu se jen tak navidí! Galimatyáš je neutuchajicí gejzír nápadů, gagů a filmařských fines, že divákovi přijde až líto, že si je není schopen všechny zapamatovat. Po skončení filmu získáte pocit, že jich bylo na jeden film až moc a že je to plýtvání. Tolik nápadů a invence v jednom filmu, v českém filmu jich tolik nebylo za posledních dvacet let ani ve všech dohromady... Prostě vynikající snímek, po Rozervaných objetích nejlepší v tomto roce. Vřele doporučuji. (viděno na tiskové konferenci k FFF dne 10.11.2009) ()

Moco

Sehraný „podraz“, který Jeunet natočil, zapůsobí promyšlenou a zároveň poměrně přímočarou akční zápletkou a vtipnými nápady i zajímavým hereckým obsazením. Všudypřítomné obrazy skládky, veteše, polorozpadlých budov a podivných koníčků zbrojních magnátů vytváří umělecké kulisy, které diváka přenášejí do posunuté reality – o kousek vedle té, kterou uvidíte, když se podíváte z okna. Díky tomu nevyznívá morální poselství snímku až tak přímočaře a vytváří volný prostor k zamyšlení. Příjemný snímek v duchu režisérovi dosavadní tvorby, který kromě komediální složky, okořeněné francouzským humorem a němými gagy, poukáže na neštěstí, které ve světě způsobují válečné konflikty, na kterých se přiživují velké zbrojní monopoly. ()

Silvermoon

Prvý film, pri ktorom sa mi stalo, že som bol v celom kine sám s kamošom. Aspoň som si o to viac vychutnal príjemné predstavenie a la Amelia...postavičky sú groteskné a každú jednu som si zamiloval, rovnako ako celé vizuálne stvárnenie. Detaily a scénky ako "podozrivo dlho močiaci pes" potešia. K tomu nevtieravá hudba a dobrá zápletka. Chýba už len pohár vína v ruke. ()

Deacon59

První půlhodinka nic moc, hroznej chaos, ale pak to získalo na obrátkách a bavilo mě to až do konce, spousta dobrých nápadů. ()

goldvise

Francouzská delikatesa. Něco, co prostě jinde nedostanete. Poetičnost, laskavost, humor, poslání - jemně vyvážené ingredience. ()

Otakara

Jeunetovy filmy jsou vždycky ... divný :) Ale v dobrým slova smyslu. Opět stvořil jednu bizarnější postavu než druhou. Argumenty "nevěrohodnosti" jsou v jeho případě naprosto mimo - tyhle filmy jsou o tom, že jsou neuvěřitelný. Nápad super, kamera a celkově vzhled filmu super. Skvělý nápady. Divný, ale pěkný. ()

AbeFarinna

Galymatýš, Mišmaš - ať už je to cokoliv je to tady servírováno na stříbrném podnostu ve velkém poháru s kopcem zmrzliny a třešinkou na dortě... Moderní pohádka s úchvatným mírovým poselstvím.... A ještě ke všemu v úžasné kameře a stylizací.... Ale po pořádku... Základní příběh je jodnoduchý - Bazilovi zbraně 2 x tragicky vstoupili do života a on se rozhodně jim to vrátit - tím že zlikviduje 2 fimy jež je vyrábějí.... K tomu ale potřebuje jako každý rytíř svjoi družinu pomocníků... A kdo očekávám že to budou nabouchaní borci se rychlými kolty... tak je na omlyu... Pomoc najde v lidech - jež by se spíše hodili do Imanginária doktora Parnase... Každý je něčím vyjímečný, každý je něčím vyloušen ze společnosti a žije na jejím okraji - ale přesto drží spolu jako rodina... A tak tedy Denyho parťáci ve jménu svého nového člena ordiny Bazila se nebojí ničeho... Perfektně vypracovaná postavičky, jež mají každá svůj příběh a bez níž by ve skládačce chyběl ne nepodstatný dílek....Kamera tady je spíše malířskou paltou, jež neustále si hraje z barvami a pohledy na svět, jež je jiný.... Jelikož znám řežisérovy filmy a vím ja má rád jasné barvy - postrádal jsem celou dobu červenou... ale dočkal jsem se... Scéna slavné ďábla z tour de frace v záři červého ohně... mňamka.. jež je potom podtržene scénou jak se dí na hrobě a maluje Bazilovi tvář.... Je to úžasná a mistrovksá skladbě kamínku vedle kamínku.... Nejde vyrat jen něco... lze jen doporučit... Je to prostě nádherná čokoláda, jež není moc sladká, ale lahodná a velmi jemně se usrkuje.... ()

Joral

Úplná kravina, tu sa Dany Boon vyblbol, to áno, ale pozerať sa to nedá. Snáď kto obľubuje uletenosti v štýle Davida Lyncha, tan si príde na svoje. ()

Ajbell

Nie veľmi vyhranená čierna komédia s antihrdinom túžiacim po pomste. Na oddych akurát, avšak znovu sa k nej vracať už neplánujem. A všeobecne, filmy s filtrom moc nemusím. *** ()

Drslw

Byť to natočené v 50-tych rokoch, bol by to skvelý film. V roku 2009 je to smiešne. V roku 2022 trápne... ()