Jo jo je to tak. Pán Jeunet umí krásné obrázky a má úžasné nápady. Ale krom Amélie to bývá příběhově vesměs slabota a vy tlačíte ručičky na hodinkách .. a tlačíte ... a tlačíte do toho finále. Tentokrát to bylo celkem koukatelné. Příště si ale už opravdu vystačím jen s trailerem nebo nějakým youtube best off videem.(5.12.2009)

Starý hrnec dělá nejlepší polévku..... Galimatyáš měl být neobyčejný. Může však fungovat to samé 2x po sobě? Poetika starého harampádí či sbírka bezdomovců, Audrey Tautou nenahradí. Přesto se jedná o nevšední film, vyprávějící s humorem (lehkým, jemným, zvláštním) o věcech, které jsme zvyklí vídat.....,ale jinak. Slova, ambice, munice, famózní brutální nápady, Dannyho parťáci po Francouzku na stopě obchodníkům se smrtí – to vše na mne působí víc obyčejně než bych si chtěl připustit. Žádná katastrofa, jen obyčejnost. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jsem hadí žena a hledám práci. 2.) J.J.Jeunet je mé druhé ,,já“. 3.) Jediný význam kropícího vozu je, abych si měl kde umýt nohy. 4.) Všichni výrobci zbraní si zaslouží sejmout. PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *(7.6.2010)

Dost dlouhou dobu jsem neviděl bláznivě úchylnou komedii, která by ale nebyla natolik bláznivá, až by byla blbá, a pořád by dokázala pobavit. Teda, přesně ten typ komedií, který se tehdá rodil hlavně z Francie. Galimatyáš je ale přesně ten typ filmu, který jsem dlouho neviděl a hrozně jsem ho potřeboval. Perfektně jsem se pobavil...Jediný problém byl akorát v samotným režisérovi. Kolikrát to totiž s těmi všemi nápady přeháněl tak, že už ani nešlo o komedii, ale spíš o nějaké umělecké dílo.(29.3.2011)

Jeunet ma par skvelejch filmu, ale tenhle se radi spis k jeho slabsim. Dej je sice docela fajnovej, particka looseru a bezdomovcu, nicmene kazdej vynikajici v nejakym oboru se rozhodne znivit dva velky vyrobce zbrani tim, ze je postvou proti sobe. Coz jsou fajnovy plany a dobry ochcavky. Skoda ale je, ze Jeunet moc nevedel, jestli chce natocit nejakou kriminalku nebo komedii, ve vysledku to ma od obojeho neco, postavicky vas pobavi, ale zase se nebudete valet smichy po zemi a akce se berou vcelku vazne, i kdyz s nadhledem. Co se tyce obsazeni, to je fajn, potesil me obzvlast muj oblibenec Pinon. Vizualni stranka je taky fajn, ale ty zluty barvy by nemuselo bejt tolik. Celkove solidni 100 minutova zabava, ale nic, co bych mel potrebu videt znovu. Lepsi 3*.(19.12.2010)

Jeunet dokáže stvořit překrásné momenty (závěrečná tancující sukýnka bez tanečnice mluví za vše), ve vší té barevné přestylizovanosti, podivnosti charakterů a snaze o "francouzskost" ale najednou nějak ztratil. Galimatyáš není propracovaný, postrádá eleganci a občas to tak nějak přestává být sranda. Postavy jsou pak vlastně strašně nezajímavé (výjimkou jest pochopitelně Pinon)(12.12.2009)

• - Natáčení probíhalo v Paříži, konkrétně na letišti Charlese de Gaulla. (Terva)

• - „Galimatyáš“ znamená zmatenina, zmatená směs či slátanina. (melipa)

• - Jeana-Pierra Jeuneta inspirovala ke vzniku filmu návštěva restaurace, kde mezi stálé štamgasty patřili známí obchodníci se zbraněmi. Jeuneta zaujaly zejména jejich příjemné tváře. (Avalon820)