poster

Na východě ďábel, na západě jed

 • Hong Kong

  Dong xie xi du redux

 • Hong Kong

  東邪西毒 redux

 • Hong Kong

  Dung che sai duk redux

 • anglický

  Ashes of Time Redux

Akční / Drama / Poetický

Hong Kong / Tchaj-wan / Čína, 2008, 93 min

Režie:

Kar-wai Wong

Hudba:

Frankie Chan
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Nettrass
  odpad!

  Poetická lobotomie mozku. Následkem tohoto filmu čímani zežloutli, začali koukat šikmo, zahodili lžíci a začali jíst rýži hůlkama. Naštěstí jsem odkoukal jen 17 minut, takže snad ještě trefím domů, má demence ještě ustoupí a nebudu trvale retardérovaný. Ti co tomu dali 4-5 hvězd to chudáci nejspíš dokoukali...P.S: Všimněte si prosím, že i režisér z toho zblbnul a natočil ten samý film 2x...(25.6.2014)

 • Vavča
  *****

  Tak tento film klame tělem, položku akční rozhodně zažijete, ale spíše jde o konverzační drama, několika postav, rozebírání jejich minulosti a zjišťování proč, kdo jedná, jak jedná, celá skládačka se postupně složí a kdo dává pozor nemohlo mu nic uniknout. Velmi zajímavé vizuální ztvárnění, akční scény byly provedeny na výbornou a přece neobvykle, takhle jsem je ještě nikde neviděl. Úchvatné exteriéry, nevím kde přesně se to točilo, ale dodalo to snímku naprosto nový rozměr a atmosféru, občas se to dalo vnímat jako "zvláštní western". Nicméně k hodnocení jen dodám, snímek mě velmi zaujal a skutečně jde spíše o drama, než akci, komu se nepodaří v úvodu naskočit na jistou emoční vlnu a atmosféru bude prostě zklamán, žádnou megaakční řežbu totiž neuvidí. Nechápu proč to schytalo tak špatné hodnocení. No a třešnička na dortu je herecké obsazení, kdy se sešla herecká smetánka z Hong Kongu. Prostě tento film radím na dvd, tedy nikoliv v české edici, kde nejsou eng title a ty české údajně nestojí za moc. Zaplať pánbůh za netové obchody.(23.2.2009)

 • Djkoma
  ***

  Ashes of time s několika drobnými kosmetickými úpravami, kterých si většina ani nevšimne. Stále stejná poezie o lásce, vztazích a tragédii vlastních rozhodnutí. Vše krásně zabalené v režii Kar-wai Wonga, který však drží diváka daleko od postava. Sledování se tak mění v chladné až nudné doufání v příběh a akci, která nepřichází (dvě akční scény dokazují, že Wongovo vnímání akce není identické s mým:)). Akce je popravdě to poslední, co od tohohle filmu máte čekat. O kvalitách není pochyb, ale někdy nestačí krásné monology promlouvající do duše diváka svou hloubkou a moc pěkné záběry na poušť a vodu. Kdyby to aspoň mělo takovou emoční sílu jako samotná tragédie všech těch vztahů...(17.1.2010)

 • Blizzard
  ****

  Rovnou se přiznám, že jsem předešlou verzi z roku 1994 neviděl, takže rozdílnost mezi původní a touto "redux" neboli znovuoživenou verzí posoudit nemohu. Názor jsem si však udělal již během filmu, a co mě zaujalo především, byl Wongův vizuál (nečekaně) v čele s kamerou. Zlatý písek, mračná nebesa nebo hra světel a stínů ptačích klecí a vůbec krajina s počasím jsou nasnímány nejen díky filtrům úchvatně. Hudební doprovod mě také uspokojil ba dokonce místy i nadchl, ale po obsahové stránce jsem se v tom milostném a poeticky laděném vyprávění občas lehce ztrácel. Příběh je rozdělen do časových období jaro, léto, podzim a zima, čemuž napomáhá lepší orientace, ale stále jsem byl mimo v samotném jádru věci a tím je to, co se na plátně děje. Nutno podotknout, že ač je zde celkem málo soubojů (navíc značně chaotických) a jedná se spíše o melancholické vyprávění děje, film mě ani na chvilku nenudil. Ashes of Time Redux bych dvěma slovy charakterizoval jako meditační báseň, tedy dílo zajímavé, leč ne pro každého diváka. (7/10) [Filmasia 2008](4.12.2008)

 • MaedhRos
  *****

  Úžasná, neotřelá variace na motivy z "Condor Trilogy", kterou si ovšem člověk může užít i bez znalosti zdrojového materiálu. Film, který není a ani se nepokouší být pro každého - ale svoje diváky si vždycky najde - a taky je nejspíš chytí za srdce s o to větší silou. Film, který musíte prožít, než o něm začnete přemýšlet.(22.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace