Muži, co zírají na kozy

• USA The Men Who Stare at Goats (více)

Jamal

Vhodně zvolený datum uvedení do českých kin. Opravdu zklamání, spousta výborných herců v čele s Georgem vhodně doplněným Ewanem a dále hvězdy jako Kevin Spacey a Jeff Bridges a přitom nic, opravdu jakoby film bez scénáře, děje, a tak. Kde se stala chyba? Trailery v kinech vypadaly více než slibně, ale vše co bylo v tomhle snímku zajímavé nebo zábavné, tak bylo i v trailerech. Možná to byla moje chyba, že jsem je viděl, ale utéci z kina nebo zavřít oči opravdu nemůžu. Každopádně možná přílišné očekávání super gagů se mi stalo osudným. Normálně bych dal tři, ale za zklamaný večer 1na hvězdička pro Clooneyho a 1na pro McGregora. P.S. a teď to vysvětlení vhodně zvoleného data premiéry. Spousta lidí půjde na tento film a na konci si řeknou, že to byl asi nějaký špatný apríl. ()

tron

„Ako sa z toho dostaneme?“ – „Mierovou cestou.“ – „Ako to myslíš?“ – „Pozorne sa únoscovi zahladíš do očí, začneš vydávať zvuk „mmmmm“ a budeš mu do mozgu hypnotickou cestou prehovárať ´nezastrelíš nás, nezastrelíš nás´." - "Aha." - "Potom mu vytrhneš očnú buľvu alebo mu zabodneš ceruzku do krčnej tepny.“ – „Ale ja nemám ceruzku...“ – „Nepochopil si to.“ Čudný film, ktorý ma zo začiatku vykoľajil tým, že som čakal „lineárny príbeh“ a namiesto toho som dostal skôr sériu viac či menej „súvisiacich“ scénok. Paradoxne, časom ma práve táto „anti-príbehovosť“ začala baviť natoľko, že ma v druhej polovičke pre zmenu vykoľajilo zasa to, že sa tvorcovia snažili dať tomu nielen hlavu a pätu, ale aj, bohužiaľ, príbeh, pointu a snáď, nedajbože preboha, myšlienku. Mám rád Ewana McGregora a myslím si, že skvelému Michaelovi Claytonovi Georgeovi Clooneymu perfektne pristanú úlohy „samoľúbych blbcov“. Dokonca by som sa nečudoval, ak by snímka NAOZAJ vznikla podľa skutočných udalostí. Bohužiaľ, výsledok je rozporuplný už kvôli neveľmi dobrým výkonom Kevina Spaceyho a Jeffa Bridgesa a čudnej kombinácii žánrov (chvíľku „Jedi“ paródia a následne mám súcitiť s Iračanom, ktorý hrdinom dáva svoje auto?). ()

Anderton

Mňa tešia komédie, ktoré dokážu prekvapiť v nečakaný moment a vyvolajú vo mne bezprostredný smiech. Heslovovi sa podarilo takúto jednu natočiť. Film je to skôr pre vyspelejšie publikum, možno až vo veku väčšiny hrdinov, respektíve od veku postavy Ewana McGregora, preto film nie je všeobecne nijak zvlášť kladne hodnotený. Na druhú stranu jednotlivé situácie sú zajímavejšie ako dej, ktorý je trochu zmätočný a väčšine divákov bude jedno, o čo tu ide, podstatné bude, s akou grimasou sa vytasí Clooney/Bridges/Spacey/Koza. Zaujímavé sú tiež odkazy, McGregor hrá znova vo filme plného "Jediov", spomína sa Jesica Landgbury, čiže herečka hrajúca v dusnejšom predobraze Mužov, Mandžursom kandidátovi. Škoda, že sa nemôže udeľovať 70%, mnohé filmy by mali vyšší priemer, takto častokrát zaokrúhľujeme smerom dole. ()

Big Bear

V jednotlivých scénkách místy geniální jako třeba nehoda na poušti při rozhánění mraků :-). Jinak to ale hlavně táhnou megahvězdy a někdy opravdu scénář nedrží moc pohromadě. Já ale mám MekŘehoře rád a George a tak mi to přišlo OK. Doudám, že na vedení ISILu US. Army už také nasadila nějakou podobnou partičku supervojáků. Za mne je to tedy jen za tři recyklovatelné zbraně Predator. * * * ()

MM_Ramone

Vskutku hodne zvláštny, netradičný film. Inteligentná armádna satira. "Muži, čo čumia na kozy" a dokážu im pri tom silou vôle zastaviť srdce. Pomocou svojej mysle dokážu zabiť. Hippiesácki rytieri Jedi v americkej armáde. Uletené, miestami až moc. No s hviezdným obsadením, ako je kvarteto George Clooney, Kevin Spacey, Jeff Bridges, Ewan McGregor, má aj takáto blbosť svoju hodnotu. Sú to páni herci. Sú to "Muži, čo čumia na kozy". *** ()

• Postava brigádního generála Deana Hopgooda (Stephen Lang) je založena na generálmajorovi Albertu N. Stubblebineovi III. (c.tucker)
  • Tržby ze severoamerických kin činily 32,4 milionu amerických dolarů, součet těch celosvětových dosáhl 69,1 mil. (NIRO)