Pokračování bláznivé komedie o dvou tajných superagentech, kteří jsou pro své okolí velkou pohromou. Natočeno podle slavného komiksu.  Planeta Země čelí obrovské hrozbě v podobě velkého sucha. Schizofrenní obchodník se svou partou kriminálníků mají ďábelsky šílený plán: zničit veškeré zásoby vody na Zemi a přinutit tak celý svět, aby kupoval vodu jen od nich. V rukou mají geniální vynález profesora Bacteria na výrobu vody. Nejlepší agenti z celého světa se sejdou, aby našli způsob, jak katastrofu odvrátit. Ale zločinci odpálí na sjezdu bombu a všechni dobří agenti skončí v nemocnicích. Až na dva „superšpióny“ Mortadela a Filemona. Jeden je blbec, druhý idiot. A oni dva jsou pro svět jedinou nadějí... (oficiální text distributora)

MickeyStuma

´Clever & Smart´ je pro španělskou komiksovou kulturu to samé, co pro francouzskou ´Asterix´ nebo pro českou ´Čtyřlístek´. A tak by byl proto zázrak, kdyby nevznikla filmová verze se vším všudy, co komiks obnáší. A stalo se. Na španělská stříbrná plátna vtrhnul film ´Agenti dementi´ (2003) V Česku jen na stříbrnou placku. Kdo komiksovou předlohu a předchozí film zná, ví do čeho jde. Nejrůznější ztřeštěnosti Mortadela, který dokonce umí vzít na sebe jakoukoli podobu, a Filemóna, překračují veškeré možnosti fantazie. A týká se to i ostatních. Zkrátka opět groteska s velkým G.  Tvůrci neponechali nic náhodě a vytvořili dle komiksu věrně přesný groteskně ztřeštěný filmový vizuál, který je rychlý a v podstatě stejně tak nepřehledný. Zkrátka, stoprocentní komiksový film se všemi svými šílenostmi. Groteskní komedie tak neobvyklá, že divák neznalý právě onoho komiksu s tím bude mít nemalé problémy, jak to všechno pojmout. Gagy se tu střídají doslova kulometnou rychlostí, takže je i šíleností nějak osvětlit děj či alespoň zápletku. Snímek je plně vyroben jako ten předchozí.  Vtipné, chaotické, bizarní. Clever & Smart v hraném provedení nemající zábrany před ničím ani před nikým. Jedno však ke škodě je. Benito Pocino byl, kvůli vysokým nárokům na honorář, nahrazen Edu Sotem, který se sice neméně snažil, ale už to prostě není ono. Komiksovému předobrazu byl daleko věrnější Benito Pocino. ()

KdG

Ještě lepší než první díl ! Takhle obdivuhodně ztvárnit kultovní komiks na plátně jen tak někdo neumí. Kde sebrali herce aby vypadali totožně s předlohou to fakt nechápu, ale povedlo se. Mimochodem po šmoulech druhý nejznámější komiks ze španělska. ()

HarlanWade odpad!

Tak konečně vím, proč jsou ty trapné, neustále se opakující rodinné komedie v Americe tak oblíbené. On je totiž velký rozdíl mezi čistou, nezávislou nudou a neovladatelnou agresí nutící k hříšným činům! Hodinu a půl jsem si připadal jako člověk trávící svých posledních 90 minut před popravou, ale než tohle vidět znovu - to už radši tu popravu! Bez nadsázky mohu říci, že je to možná nejhorší film, jaký jsem kdy viděl a že kdyby se konala soutěž, kdo natočí nejnechutnější film všech dob, dostal by ode mě Miguel Bardem 5, možná 6*! ()

jjimmy odpad!

prečo som tomu dával nádej??? prvý diel bol dementny, no na toto nemám slov, po 15 minútach vypínam pretože sa obávam vážnej psychickej ujmi. NEPOZERAJTE!!! ()

unclejack odpad!

Fujha , už sú tu zas. To je hrôza a des , taký koncentrát odpadu možno nájsť len v Epic movie , čo tu. Dobré- absolútne nič. ()

hony23 odpad!

Důležité varování! Pokud není vaše IQ na úrovni vysypaného popelníku, může být sledování této ultrapičoviny duševnímu zdraví nebezpečné! Ač se to zdá neuvěřitelné, Španělé svou zhovadilostí strčili do kapsy i Babovřesky... ()

Aceboris odpad!

Tu nieje o com, totalny odpad, tak ako jednotka aj dvojka... Film nabity trapnostou, nic ma nerozosmialo, nuda nuda nuda... ()

Plgy odpad!

Hrozný film 1díl bylještě ucházející,ale totoje už moc i na mě nic jiného než odpad dát nemůžu. ()

Zmatliková

„Co ty brýle? Ty jsou jenom na noční vidění. Vidím všechno tmavě.. No vždyť povídám na noční vidění!“ Ano druhý díl je o poznání lepší a více věrný své předloze (komiks u nás známý jako Clever a Smart) jak svou stylizací, tak především humorem. Je pravda, že o nejlepší fóry se postará mužíček známý už z jedničky ne nepodobný panu Magorovi, ale děj svižně ubíhá a člověk se skoro nenudí. Dvojku můžu doporučit fanouškům komiksu (ale žádný zázrak nečekejte) a ostatním výborný komiks. ()

darmik odpad!

Musím uznat že jsem se spletl v komentování flmu Agenti dementi 1, když jsem napsal že trapnější film už ani natočit nejde... Miguel Bardem překonal Javiera Fessera... Naprostý propadák. ()

Ratchet007

Pokračování filmu mě skoro vůbec nenadchlo. Pár dobrých scén tam bylo, ale hlavně nejtěžší bylo vůbec pochopit ten děj. ()