Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Adrian
  ***

  70%. Scenár i keď ničím výnimočný, je stále dostatočne zamotaný, krása čb obrazu tiež môjmu oku lahodí. Škoda len tých hereckých výkonov, ktoré mi zatiaľ zo zhliadnutých noirov starej školy prišli ako jedny z najmenej presvedčivých a rovnako nemastno-neslano na mňa potom pôsobila aj interakcia medzi postavami. PS: Filmu krátko po uvedení zaobstarala publicitu aj dodnes neobjasnená vražda brunetky Elizabeth Short (podobne ako tisíce iných dievčať prišla do Hollywoodu naplniť si sen stať sa známou herečkou/hviezdou), ktorej rozdvojené telo sa našlo 15.1.1947 neďaleko Hollywoodu. Senzachtiví novinári ju po brutálnej vražde za účelom zvýšenia aktraktivity celého pátrania nazvali The Black Dahlia (i keď kolujú chýry, že týmto menom bola označená ešte pred smrťou). Práve o tomto prípade pojednáva aj najnovší De Palmov rovnomenný film (samotný film Blue Dahlia je v Palmovej snímke aj spomenutý).(12.11.2006)

 • Martin741
  ***

  Nicim vynimocny noir, ktory ma podla mna patrit do priemeru nez do nadpriemeru. Scebar je len priemerny a nicim vynimocny - patranie po vrahovi ma teda nijako neoslnilo. Kulisy priemerne, tempo slabe a nevyrazne, dialogy nic moc. Veronica jazero bola krasna a skvela, ale utopila sa v nezazivnom noirovom prevedeni a slabom priemernom scenari : 52 %(16.8.2016)

 • vitekpe
  ****

  R.Chandler jako muj literarni oblibenec se zde scenaristicky moc "neunavil", ale nekolik hlasek i tak nezapomenu... Veronica Lake za 100%. Doris Dowling v roli nezvladatelne manzelky take vynikajici. ----- "Every guy's seen you before, somewhere. The trick is to find you." ...(7.6.2008)

 • rikitiki
  ***

  Noirová detektivka s žánrově správně vybraným Alanem Laddem a k němu pasujícím zlovolné brunetě a podpůrné blondýnce, která se někdy chová jako pořádná dotěra. Zaujme vedlejší postava vojáka, který si z válečného zranění odnesl poškození mozku a sám tak neví, jestli je úplně nebo jen částečně mimo. Hlavní motiv, proč se hrdina sám na vlastní pěst pokouší vypátrat, kdo stojí za zločinem, z něhož je podezřelý, je mi ale záhadou. Není žádný důvod prchat před policií, a tím ji vlastně poskytnout pádný důvod podezírat ho ještě víc.(17.7.2015)

 • Foma
  ****

  65%-75%. Asi jsem očekával více, mě to zase tolik neupoutalo. Třeba takovej Glass Key, i když je hodnocenej hůř, mně se líbil víc. A odhalování vraha bylo snad trochu překomplikovaný. Bylo z toho vidět, že Chandler musel přepisovat scénář na žádost NAVY, SPOILER -aby vrahem nezůstal chudák vysloužilej mariňák. Původně měl bejt vrahem totiž Buzz. Ale jinak solidní, vztah mezi Laddem a Lake se zajímavě vyvíjí a zápletka i přes tu komplikovanost je rozplejtána nečekaně.(13.8.2010)

 • - Pro vzájemnou podobnost s hlavní herečkou filmu Veronicou Lakeovou překřtili novináři oběť brutální vraždy, která se udála v roce 1947, Elizabeth Shortyovou na Černou Dahlii. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace