Děti

• Velká Británie The Children (více)

Důmyslný nízkorozpočtový horor britské provenience má ve svém klaustrofobním režisérském pojetí, jež mnohé nechává na divákově představivosti, ty nejlepší předpoklady stát se kultovním. Vyvolá vzpomínky na veškerou krvelačnou drobotinu svých předchůdců, od Městečka prokletých po Barbarellu, přesto si dokáže uchovat jedinečnou příchuť. Dvě středostavovské rodiny tráví vánoční svátky s příbuznými v odlehlém venkovském stavení, ale ani veškeré objímání a demokratičnost vzájemných vztahů nedokážou zakrýt skutečnost, že se mezi rodiči a jejich třemi dětmi vyvíjí znepokojivé napětí (jako když dívku v pubertálním věku začne fyzicky přitahovat její strýc). Už druhý den je v chování dětí něco opravdu podivného, nastupují první záchvaty zlostného násilí, které postupně vyústí až ve vraždu. Když se rodiče zdráhají děti za cokoli potrestat, natož aby uvěřili, že jsou schopny zabíjet, situace se dále zhoršuje. [44. MFFKV 2009] (oficiální text distributora)

Morrigen

Pokud to člověk bere tak, jak to bylo filmaři myšleno, tak spokojenost. Nízkorozpočtové béčko mě mile potěšilo, i když tentokrát na mě postupné budování atmosféry nepůsobilo tak jak by mělo - nevím proč. Ale nic ve filmu nepůsobí kýčovitě, uměle. Rychlý střih u těch věru "zásadních" scén není vůbec na škodu a mrazivé pohledy vykutálených dětí prostě zaberou vždycky. U filmů podobného ražení čekám vždycky nějakou pointu, vysvětlení, které mě donutí dát o tu jednu * navíc, ale tady jsem se nedočkala. ()

Necrophobic

Vraždící děti jsme neviděli poprvé,ale že rodiče vykosí vlastní krev už tak běžné není. Káždopádně rozhodně stojí za noční zhlédnutí,hlavně když vám v pokojíčcích pochrupují taky nějací mazlíčci.Možná se přistihnete jak otáčíte zevnitř klíčem dveří své ložnice. Tak hezké sny. :-) ()

gfrusvk

Čo som to zas videl. Šťastný nový rok. Alebo aj nie? Dve sestry s rodinami sa rozhodnú spoločne tráviť sviatky v dome jednej z nich. Obidve majú malé deti, ktorým už zrejme vianočná nálada prerástla cez hlavu a pre rodičov začína pravé peklo. Už dopredu som vedel o čom to zhruba bude, ale až takýto hnus by ma veru nenapadol. Nebol to strašidelný horor, ale psychologický teror so skľučujúcou atmosférou, hlavne si užijete kopec napätia, prakticky od začiatku až po koniec. Ináč po vizuálnej stránke je ten film typická stará škola, akoby som videl film z 80r v modernom kabáte, v prípade tohto filmu je to plus, pretože to dosť pridáva na atmosfére. Doporučujem. ()

vrch07256732

Rozporuplný film už podľa hodnotení. Mne to seklo, mám rád minimalistické horory postavené na atmosfére a aj nejaké gore sa ukáže. Rozhodne som aspoň nezaspal ako pri podobných nevydarených počinoch. Toto bolo režijne zmáknuté dobre. ()

Duffson

Nicim me tento film nezaujal..kdo ma rad vrazdici deti a histericke sceny, tak bude nadsen, ve srovnani s Eden lake je toto uplne mimo... ()

Sylviiik

Film je místy opravdu nudný a dlouho se tam nic neděje. Ani nevím, proč jsem si ho pustila, nenávidím filmy s dětmi, a obzvlášť horory. Zápletka nepochopitelná, není vysvětleno, proč dětem najednou hrábne (Nebo že by mi to uniklo?). Asi jsem nemohla najít lepší film a tak si pustila toto. A řeknu vám jedno: Nevím, jak vy, ale po shlédnutí téhle dětské brutality si myslím, že tak pět let vlastní děti plánovat nebudu! ()

bratr_jezek

Atmosféra a nevinně vypadající "zlé" děti, to mělo našlápnuto na dusný horor. Přidalo se pár nechutných scén, ale kult se asi konat nebude. Proč? Příběh se totiž nějak drobí pod prsty a není tak úplně jasné, proč děti zabijí (asi virus, kde se pak vzal) a pokus o otevřený konec nevyvolá děs ale jen další otázky. ()

lineker

Skvělý atmosferický horůrek, který by mohl posloužit jako forma antikoncepce, nebo terapie pro ty páry, co již děti mají a myslí si , že právě ty jejich jsou ti nejzlobivější parchanti. ()

TylerD.

Opět jsem se nepoučil a neřekl nee hororu s vraždícími dětmi a opět se mi film nelíbil až na dvě věci. Rozšiřující závěr, který by si snad i zasloužil pokračování a celkem smpytické obsazení. Díky závěru zvyšuju na tři - 55 %. ()