Děti

Scénografie:

Suzie Davies

Kostýmy:

Andrew Cox

Tohle netočila Poledňáková ani nejde o britskou odpověď na S tebou mě baví svět, ač by se to v určitých chvílích zdálo. Už úvodní tiulky se záběry lesa a pochmurnou hudbou jak od Carpentera napovídají, že o komedii rozhodně nejde. Jakmile se spratkové chopí iniciativy a začnou důmyslně likvidovat dospělé, jde veškerá legrace stranou. Oceňuji už vůbec natáčení s dětmi, které bylo jistě náročné a během něhož museli být ti parchanti každou chvíli na zabití. A naučit je, kam správně říznout a jak vrazit tužku do oka, nu, nechtěl bych být trpělivým režisérem. Ano, jedna scéna připomene tvrdě Městečko prokletých, ale to vůbec nevadí. Napínavá jízda s malými vrahouny až do šťavnatého konce...(3.11.2012)

Měl jsem větší očekávání, než jak to nakonec dopadlo, ale i tak je to docela dobrej horor, ve kterým až nečekaně dobře působí ty vraždící děti, který hrajou uvěřitelně a někdy vypadaj i nebezpečně a neni to natočený takovým tim trošku béčkovým způsobem jako třeba Kukuřičný děti, druhá věc ale je, že dospělý postavy se zase chovaj občas docela debilně a nechávaj si těma 5ti letejma dětičkama až moc lehce ubližovat(2.5.2009)

Aj keď odfláknutý plagát / dvd cover naznačuje nízkorozpočtovú blbosť s oranžovou krvou, The Children je maximálne psycho a smelo sa môže porovnávať s Eden Lake. Strihač mi trochu liezol na nervy (strih scény pol sekundy predtým, než sa niečo stane, a vrátime sa k tomu tak o 5 minút) a o tej "chorobe" sa v podstate nič nedozvieme, no to vôbec nevadí. V hororoch nie je dôležité, prečo sa to deje, ale ako.(14.4.2009)

Další britská odpověď na otázku, jaká generace dětí tam u nich převládá. Po vzoru Eden Lake staví haranty do pozice nelítostných zabijáků a jejich rodiče jako oběti. Jenže tohle nejsou teenageři, to jsou šestiletí psychopatičtí vrazi uvnitř křehké a nevinné skořápky, kteří se nakazili nějakým svinstvem, co u nich vyvolává neskutečnou agresi. Děti zabijejí rychle, vynalézavě a účinně. Nenechte se zmýlit prvními 20 minutami, posléze je to opravdu nervydrásající podívaná, která do svého konce neutichne. S obětmi jsem soucítil a na druhou stranu jim nadával, jaký jsou to slepí idioti. To u každého filmu ale nedělám. Tenhle thriller mě opravdu dostal a další jeho zkouknutí bude povinnost.(8.6.2010)

Zvláštní, originální a těžko popsatelný film, který sice je svým způsobem horrorem, avšak děsí diametrálně odlišným způsobem, než na jaký sme zvyklý. Více než strach poutá film těžko odhadnutelným vývojem, který vyplývá z dětské nevyzpytatelnosti a těžkých rozhodnutí, před která jsou postavy stavěny. Perfektní spád, solidní střih a dokonalá vyšperkovanost každé jedné scény dělá z filmu svěží horror, přestože vás po něm noční můry nechají spát.(15.9.2011)