Děti

Scénografie:

Suzie Davies

Kostýmy:

Andrew Cox

Když člověk za celý film nepochopí, proč se děje to, co se děje, tak je něco myslím špatně. Ano, bylo řečeno že děti jsou asi nějak nemocné, ale co to způsobuje apod. Nic, bez vysvětlení, ale asi to byl záměr tvůrců. Budiž. Jinak to ale nebylo zpracované až tak špatně. I když nad některými hereckými výkony, spíše jednotlivými scénami, zůstává také rozum stát. Opravdu nepochopím proč, když chlap jedoucí na saních vidí 15m před sebou překážku, která by mu mohla ublížit, z těch saní prostě nespadne když je pod ním sníh, ale se vší parádou to do té překážky naboří. Za další jsem moc nepochopil, proč Casey musela chodit volat, kvůli signálu, kdoví kam, ale když volali z domu záchranku (která stejně nepřijela), tak najednou signál byl. No nic. Dost se mi líbila kamera, děti to zahrály také dobře a dramatické to vcelku i bylo, leč s nic moc koncem. Je ale jedna věc, která mi na filmu velice chyběla a to všudepřítomný strach v divákovi, co dělá horor hororem. Pár "lekaček" nemohu upřít, ale jinak to byl spíše thriller s vraždícími dětmi. 3+ P.S.: Děti jsou ale stejně celkově děsivé.(28.3.2013)

S tebou mě baví svět Uncensored (Matýsek se posral, on je všechny podřezal!) aneb jak to vypadá, když jsou děti pár dní bez Animáčku a Kouzelné školky.. Sázka na napětí vyšla jen zpola, protože Fakani stojí postupem času na vratké můří nožce vykonstruovaného obsahu a navíc, vybudovat si sympatii k některé z postav jde jen opravdu ztuha. Pochvala za kamerové makro-detaily a odvahu zajít tam, kde nebývá zvykem (zabíjení dětí, Sophiiny volby mezi potomky), nicméně není to něco, co bych musel opakovaně vyhledávat, už jen proto, že toho reálného násilí na dětech je kolem nás až přespříliš. K tučně napsané glose Livingdeada: vypadá to, že se při jejím psaní dítko kolegyně zrovna rýpalo desertovou vidličkou v jeho čelním laloku. Snad nebylo mozkovou kúrou zacintáno i to báječné periodikum, z kterého čerpá informace a životní postoje..(30.11.2012)

Od tohto hororu som čakal podstatne viac. Keď sa zamyslím, tak mi niektoré 5 hviezdičkové hodnotenia prídu poriadne prestrelené. Idylický vianočný úvod mi pripadal rozháraný a hororový fanda čaká, kedy sa to už konečne začne. Nejaký vírus, o ktorom sa vlastne nič nedozvieme začína úradovať a postupne sa rozbieha aj nevierohodné a miestami až zbytočne hysterické besnenie. Zbytočný krik a poniektoré voloviny( keď nemôže sanitka k nim, tak sadám do auta ja, nevierohodný úraz zo sánkami) ma miestami rozčuľovali. Dobre mierená facka dokáže dieťa priviesť do bezvedomia, v horšom prípade i zabiť, takže založiť hlavnú zápletku na tom, že sa dospelí boja 5 ročného decka mi príde trochu smiešne. Tu režisér chce ešte viac, chce aby som uveril, že sa z nich stávajú vraždiace stroje...Deti v hororoch dokážu vydesiť, ale ide skôr o mrazivý pocit bezmocnosti a strachu skôr v "ducharinách" alebo keď už, tak v horore, ktorý to má podstatne lepšie premyslené ako napr. výborný Orphan. Toto krvavé besnenie som akosi nezožral. To Chuckymu som veril oveľa viac a to bola iba "hračka". Slabé tri hviezdy, uvažoval som aj o dvoch. 50%.(19.8.2012)

Slušný horor o deťoch, ktoré sa čímsi nakazia a začnú preto poľovať na rodičov. Avšak, podľa niektorých komentárov, to na kultovú záležitosť nevidím. Snímok síce zdobí perfektná, miestami pekelne mrazivá atmosféra a je to napínavé ako guma od trenírok, ale kvalitu často zráža imbecilné chovanie sa rodičov. To sa proste nedalo prekúsnuť, bolo to totiž dosť zlé. Záver s deťmi, ktoré prídu od ktohovie kade a práve v tom čase bol tiež divný. Nadpriemer s odretými ušami a len vďaka výbornej atmosfére. 70/100(8.12.2014)

Kvalitní britskej horor, kterej ale v podstatě nic nevysvětlí, takže celou dobu se člověk bojí a ani se nedozví proč. Pak mi ještě vadil zmatek v dětech. Nevěděla jsem, čí je kdo, a musela film stopnout a vrátit se na začátek, kde byli rodiče s dětma, než se to všechno smíchalo dohromady. Na druhou stranu oceňuju otevřenej konec, kde si každej může jen domejšlet, jak to dopadne. I když, jak asi po předchozích zkušenostech:)...(30.4.2012)