Děti

Scénografie:

Suzie Davies

Kostýmy:

Andrew Cox

Tak to byl obrovský nápor na moje srdce a nervy! Neuvěřitelně tísnivý a krutý horor z Britské produkce, který svojí formou i částečně obsahem připomíná též britský Eden Lake, ale Eden Lake má nepochybně vyšší kvalitu. Jasným záporem je pár scén přitažených za vlasy, ujetý konec, nedotažená pointa filmu a docela značný chaos, co se týče vztahů mezi jednotlivými účastníky tohoto masakru. Ale jak já říkám: "čert to vem!" :-D Podstatný je to brutální napětí, a to takovým způsobem, že to ještě teď při psaní komentáře rozdýchávám. Pro mě tedy 4 hvězdičky, 75%, a doporučení každému hororovému maniakovi jako jsem já :-)(17.5.2010)

Od tohto hororu som čakal podstatne viac. Keď sa zamyslím, tak mi niektoré 5 hviezdičkové hodnotenia prídu poriadne prestrelené. Idylický vianočný úvod mi pripadal rozháraný a hororový fanda čaká, kedy sa to už konečne začne. Nejaký vírus, o ktorom sa vlastne nič nedozvieme začína úradovať a postupne sa rozbieha aj nevierohodné a miestami až zbytočne hysterické besnenie. Zbytočný krik a poniektoré voloviny( keď nemôže sanitka k nim, tak sadám do auta ja, nevierohodný úraz zo sánkami) ma miestami rozčuľovali. Dobre mierená facka dokáže dieťa priviesť do bezvedomia, v horšom prípade i zabiť, takže založiť hlavnú zápletku na tom, že sa dospelí boja 5 ročného decka mi príde trochu smiešne. Tu režisér chce ešte viac, chce aby som uveril, že sa z nich stávajú vraždiace stroje...Deti v hororoch dokážu vydesiť, ale ide skôr o mrazivý pocit bezmocnosti a strachu skôr v "ducharinách" alebo keď už, tak v horore, ktorý to má podstatne lepšie premyslené ako napr. výborný Orphan. Toto krvavé besnenie som akosi nezožral. To Chuckymu som veril oveľa viac a to bola iba "hračka". Slabé tri hviezdy, uvažoval som aj o dvoch. 50%.(19.8.2012)

Žánrová lahůdka, která nemá na kilometry daleko obdoby. Těžko říct, zda-li je režisér génius nebo magor, ale styl, jakým kočíruje malé zabijáky, je naprosto dokonalý. Vánoční nálada bere za své u rodinného oběda, kdy se poprvé bodne vidličkou a od té chvíle Shankland sbírá už jenom plusové body. Něco tak nervózního a fyzicky nepříjemného jsem neviděl léta. V momentě, kdy se divák povznese nad otázky ‚proč a jak?‘, musí zákonitě UVĚŘIT tomu, že toho ty děti jsou schopné, stejně tak jako rodičovské pohnutky jsou pochopitelné. Rozdýchvám. 4 a ½.(11.10.2009)

Maso, maso a to som mal (a stále mám) voči vraždiacím deckám silné predsudky. Shankland chvalabohu nepsychologizuje, nevysvetluje, zato oveľa viac tlačí na pílu. Celý čas som si vravel, ako to má chalan krásne pod kontrolou. Akoby vytrhnuté z hororového šlabikára. Nič prevratné, ani originálne ale všetko osvedčené aplikované za jedničku z tučnou hviezdou. 85%(16.8.2009)

Další britská odpověď na otázku, jaká generace dětí tam u nich převládá. Po vzoru Eden Lake staví haranty do pozice nelítostných zabijáků a jejich rodiče jako oběti. Jenže tohle nejsou teenageři, to jsou šestiletí psychopatičtí vrazi uvnitř křehké a nevinné skořápky, kteří se nakazili nějakým svinstvem, co u nich vyvolává neskutečnou agresi. Děti zabijejí rychle, vynalézavě a účinně. Nenechte se zmýlit prvními 20 minutami, posléze je to opravdu nervydrásající podívaná, která do svého konce neutichne. S obětmi jsem soucítil a na druhou stranu jim nadával, jaký jsou to slepí idioti. To u každého filmu ale nedělám. Tenhle thriller mě opravdu dostal a další jeho zkouknutí bude povinnost.(8.6.2010)