Děti

Scénografie:

Suzie Davies

Kostýmy:

Andrew Cox

Tak to byl obrovský nápor na moje srdce a nervy! Neuvěřitelně tísnivý a krutý horor z Britské produkce, který svojí formou i částečně obsahem připomíná též britský Eden Lake, ale Eden Lake má nepochybně vyšší kvalitu. Jasným záporem je pár scén přitažených za vlasy, ujetý konec, nedotažená pointa filmu a docela značný chaos, co se týče vztahů mezi jednotlivými účastníky tohoto masakru. Ale jak já říkám: "čert to vem!" :-D Podstatný je to brutální napětí, a to takovým způsobem, že to ještě teď při psaní komentáře rozdýchávám. Pro mě tedy 4 hvězdičky, 75%, a doporučení každému hororovému maniakovi jako jsem já :-)(17.5.2010)

Holy shit! Tož toto byl kurňa poctivý masakr. Krajně znepokojivé. Řekla bych, že se rozhodně jedná o nejbrutálnější a emočně nejvypjatější příspěvek do žánru "Demonic, Evil Kids." Takové děti z Městečka prokletých či malí mutantíci z Cronenbergových Mláďat mi oproti těmto děckám nyní přijdou jako docela hodná a slušná malá stvoření. Sakra, vždyť i Damian byl vlastně hodný chlapec. Značně tíživá atmosféra je budovaná naprosto strhujícím způsobem. Situace se začíná postupně více a více vyhrocovat a od Teď se musí něco stát. velmi rychle přeskočí do K*rva to je mazec! Po celou dobu mě mrazilo a cítila jsem takový ten "druh" strachu, který nemáte, když se díváte na duchařské horory, ale který cítíte, když se před vámi ve filmu odehrává něco naprosto šíleného, děsivého a vlastně zároveň i reálného, co Vás naprosto dostane a kdy Vám tuhne krev v žilách. Když se díváte na něco, co představuje samotnou "esenci" zla. Děti jsou ukázkový psychický teror. A ten závěr, kdy tam všichni stojí okolo... Dear Lord...(1.6.2014)

Dobrý horor, asi by stálo za to podívat se na to ještě jednou. I když tam jsou roztomilé děti a snížek, tak atmosféra je občas hodně pekelná. Tohle se Britům povedlo, ten konec jsem sice nějak nepobral, ale jinak je to horor na úrovni a jak říkám, druhé zhlédnutí možná přinese hvězdičku navíc. 65%(24.6.2010)

• Xmilden

Ty dvě hvězdy za to že si Children už nikdy nepustím. Dost mi to zabrnkalo na nervy, přece jen zabijáci z řad těch nejmenších jsou dost drsnej odvar. Jako horor film funguje na výbornou. Napětí si vytváří bez zbytečných lekaček, protože ten všudypřítomný neklid je patrný již od úplného začátku. Konec je takový jaký je. Ne moc originální a čekaný. Dost chaotický střih, který činí některé scény málo přehlednými.(27.7.2009)

Jsou Vánoce, svátky klidu a míru a pohledná Casey (Hannah Tointon) jede se svými rodiči a a dvěma malými sourozenci navštívit své příbuzné, kteří také mají malé děti. To ještě nikdo netuší, že se zde rozšířil záhadný dětský virus způsobující u malých dětí zvýšenou agresivitu a vražedné choutky. Víkendový vánoční pobyt se změní v boj o přežití a místo vůně jehličí a cukroví je ve vzduchu cítit pach krve a sníh se brzy zbarví do ruda. Rozjezd tohoto hororu je pomalejší, klidně by se to obešlo bez té půlhodiny prázdných a zbytečných dialogů, ale pak se to rozjede a hned první incident, při kterém o život přijde jeden z dospělých, stojí za to. Představitelé dětských rolí se tváří pěkně zlověstně a dospělé role nehrají příliš známí herci, takže místy jsou herecké výkony zúčastněných poměrně autentické, ačkoliv film neusiluje o nějakou maximální realističnost. Je však zajímavé, jak se s rostoucí dětskou agresivitou vyrovnávali dospělí a jak se velmi rychle měnily vřelé příbuzenské vztahy ve vzájemnou nenávist. To se scenáristovi a režisérovi v jedné osobě Tomu Shanklandu povedlo, ale mohl by ještě zapracovat na dialozích, aby nebyly tolik nudné, občas měl film potíže s tempem. Horory o vraždících dětičkách moc nemusím, ale tenhle britský horor byl jedním z těch působivých a napínavých, co bylo v této oblasti doposud natočeno. K malým dětem se příliš hezky nechoval.(23.11.2010)