V roce 1965 trojice agentů z Mossadu, Rachel, David a Stephan, má ve východním Berlíně splnit obtížný úkol. Je třeba postavit před soud nacistického zločince přezdívaného Chirurg z Birkenau. Nebezpečná akce zdánlivě končí ve chvíli, kdy je válečný zločinec při svém pokusu o útěk zastřelen. Rachel, David a Stephan jsou poté oslavováni jako hrdinové. Veřejnost však nezná celou pravdu. Ta se začíná ozývat o třicet let později, kdy vysloužilí agenti stále trpí pod tíhou dávného tajemství. Zavázali se nikdy neprozradit, co se tehdy v Berlíně odehrálo. Stále mají status národních ikon, Rachelina dcera dokonce o jejich misi napsala knihu. Jednoho dne přichází muž, který o sobě tvrdí, že on je tím, po kom kdysi pátrali. (TV Nova)

veverysiak

Brilantné, konečne tu máme dôstojný protipól vždy úspešných agentov typu Bond a to v každej rovine, pomalé tempo, neúspešné akcie, psychicky nestabilní špióni, kostrbatá milostná zápletka, či neatraktívne prostredie, vôbec sa nebudem diviť, keď tento film zapadne rýchlo do zabudnutia, pritom toľko nástojčivých otázok a zahalených súvislostí na relatívne úzkej ploche sa dá vidieť len málokedy, tento film treba pozerať s naplno otvorenými všetkými zmyslami, inak je zbytočné ho začať sledovať, takže 90%. ()

rigby

Velmi zdlouhavý začátek zaplněný nicneříkajícími dlouhými záběry. Teprve po přesunu do minulosti to začne být zajímavější a chvílemi to diváka i zaujme. Nicméně vyprávění je stále trochu krkolomné a nesouvislé, s velkým odstupem, takže chladné a nezúčastněné. A to je asi hlavní problém tohoto jinak řemeslně dobře natočeného filmu. Nedovede diváka zaujmout. Proto i moment překvapení, že všechno je vlastně jinak, vůbec nepřekvapí. A zmatený naivní závěr s pomstou je opravdu hodně na hraně, či spíše už za ní. ()

Vozataj

Trailer jsem viděl v pořadu na ČT2. Ihned jsem si poznamenal, že se bude jednat o typ filmu, který mám rád. Ovšem očekával jsem zřejmě více, než jsem dostal. 3/4 filmu nadprůměr, ale klišoidní konec srazil mé hodnocení na 3 hvězdy. BTW: Hrdince je 55 po třiceti letech, doktorovi musí být tedy kolem 80 - 90, proto mi tam neseděla konečná strkanice. ()

O_Peki

Vůbec to nebylo špatné. Zajímavé pozadí činnosti Mosadu a studie nálad a povahových vlastností tajných agentů. V celku, ale spíš nuda. ()

aannemer

Tak nějak mi to připadá, že vždycky, když je potřeba utlumit antisemitské vlny, tak se vytáhne holokaust, zli nacisti, pokusy na dětech a úspěch je zaručen. Nelogičností je ve filmu tolik, že to až fackuje. Jenže to americký divák neřeší, on je stejně nevidí. ()

benqsiemens

Vynikající drama, které skutečně diváka zachytí a nepustí. Napínavé až do konce, prostě film jak má bejt, žádná srajda. ()

Matrix007

Začátek jen „tlachání“, kterému jsem porozuměl asi ve ¾ filmu. Prostředek v celku dobrý, za který bych dal klidně 2*. A ten konec to zkazil tak, že tu jednu uberu.…… horší závěr být snad ani nemohl. Od toho jsem si teda sliboval mnohem víc. Škoda....... 23% ()

sabretooth

Velice zajímavý film, který ve mně držel napětí až do konce. Vývoj postav a jejich nátlak na psychiku je nádherně ztvárněný a tak má film patřičný efekt. Příběhová linie v minulosti nemá chybu, pravda, že současnost dojem z filmu trošku kazí. Sam konečně dokazuje, že není pouze stínem slávy megafilmu Avatar, a že umí taky patřičně hrát. ()

Zirael

Velmi slušný film. Zajímavé psychologické drama i dobrý thriller. Moc se mi líbily herecké výkony i celková atmosféra filmu. Sam Worthington mě snad poprvé na plátně nepřišel protivnej jak osina v zadku. Jednu hvězdičku ubírám za závěr... nechápu, kde se v asi 100ti letým staříkovi vzalo tolik síly... ()

bonovox

Slušný thriller, ktorý sa v najlepších okamihoch približuje výbornému Mníchovu. Škoda len záveru, ktorý trochu zráža vierohodnosť snímky. ()

Honzad007

Až moc markantní rozdíl mezi dějem z šedesátých let a dějem ze současnosti. Zatímco ten první velmi slušně baví a z jeho atmosféry hodně mrazí a depresivně vykresluje atmosféru uvnitř bytu i zrůdnou povahu válečného zločince, ta novodobá je spíš k pousmání za to, jak směšně "old ages agents" působí. A to je škoda, protože mladší herecké osazenstvo si za svůj part zaslouží mnohem lepší hodnocení než takové, k jakému ho sráží starší ansámbl vinou scenáristy a místy poněkud nejisté režie Johna Maddena. ()

gezper

Je to docela povedené, špióni, Mossad, ukrytý nacista, NDR, akce, plány, ukrývání, do toho vše obalené psychologickým náhledem postav atd. Z těchto ingrediencí se podařilo připravit kvalitní a i napínavý thriller. Ke konci to trochu zpomalí a konec, ehm, celý průběh (až na pár drobností - v německém baru mluví anglicky, stejně tak v bytě se nechovájí moc potichu, ..) vydá na poctivých ****, závěr tomu bohužel dal nepěknou korunu - slabé **. Ať chci sebevíc, víc jak na *** to jako celek bohužel nevydá. Ale herci jsou dobří a atmosféru to má tež, kvůli tomu se to vyplatí shlédnout. Jedna poznámka závěrem, já bych dvojici staré-mladé ztvárnění postav Wilkinson-Csokas a Hinds-Worthington prohodil, teda minimálně Csokas se tvarem obličeje víc hodí k Hindsovi, když už bych měl k dispozici tuto čtveřici. A poslední - na Jessicu Chastain si musím dát pozor, roste z ní slibná (a pěkná) hvězdička. [60%] ()

Sgt.Tracnik

Jednoduché dilema o jedné úplně nízké lži zasazené do poměrně vznešeného příběhu - nejsem si úplně jistý, jestli je to to pravé, ale možná to je na tom to zajímavé. ()

WoodoX

Film na zaspanie. Preplnené všelijakými rôznymi spomienkami na "niečo", čoho sa film ani nedotýka. Pre niekoho isto pekné, ale pre mňa nie. ()

Kozlowski8

Izraelské tajné službě se 20 let po válce podařilo najít válečného zločince - lékaře, který prováděl v osvětimském lágru hrůzné pokusy na židovských dětech. Do východního Berlína, kde se zločinec zdržuje, je vyslána tříčlenná skupina agentů, jejichž úkolem je zločince vystopovat a dostat jej živého do Izraele před soud.... Dobře natočený film s výbornou kamerou, střihem i samotným příběhem, který kvalitativně poněkud uklouzl do nižších pater až v samotném, pro mne neskutečném a přehnaném závěru v ukrajinské léčebně. Některé pasáže jsou nezapomenutelné díky perfektně vybudované atmosféře a gradujícímu napětí (scéna v gynekologické ordinaci či na nádraží). Nejhezčí na filmu je opravdu skvělá hudba a taky herecké výkony. Jednak Helen Mirren, ale především všech tří hlavních protagonistů. Nebýt výše zmíněného ne zcela zdařilého závěru, uvažoval bych o 5* hodnocení. 80%. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Muž s obrovskou budoucností...

Muž s obrovskou budoucností...

18.11.2008