Brain Dead

USA, 2007, 95 min

Kevin Tenney

Dale Gelineau

• LIVINGDEAD

Krve bylo dost, dokonce i masky Zombíků byly na úrovni. Bohužel, to bylo asi na tomto filmu vše. Amatérské herecké výkony, nuda a nic nového. Pár lidí zavřeno v rybářské chatce a kolem nich je několik Zombíků, kteří prahnou po jejich mozku.(26.12.2008)

Na začátku jsem se lekl, že to bude točené ručkou, a já rozkopu monitor. Naštěstí ne! Klasická zombiárna inspirovaná Lesním duchem s pěknými gumovými efekty a několika vyvinutými kozatkami, co se rády svlékají. Mozky vyletují z hlavy za doprovodu rubínových gejzírů a nesourodá skupinka zoufalců se pokouší přežít v chatce uprostřed divočiny. Parazitická scéna s hlavou připomene Carpenterovu Věc - škoda, že ne více. Naštval mě konec, jelikož jsem čekal pořádný masomlejn! Místo toho chudák Clarence, který se ubránil zabijáckému Bobovi, úpí jako manželka v lochu... ,,Sedm postelí." ,,Trpaslíci?" ,,Nenávidím ty malé zkurvysyny...!" Více než horror je to humorné sci-fi.(21.8.2013)

Parádní kravina. Film mě dlouho odrazoval přeci jen Tenney nenatočil od roku 1996 nic aspoň průměrnýho, ale jsem rád že natočil tohle. U tohohle filmu je vidět že je točen s láskou, je to splatter který se nebere moc vážně. Příběh je hloupý, postavy a herci k smíchu a klišé. Ale film mě bavil od začátku do konce. Gore je sice levné ale je ho tu docela dost a sem tam vykoukne atmosféra. Masky byly slušné a ccelý film odsýpal. Bavil jsem se dobře.(7.4.2018)

Pohodový zombie splatter, ktorého tvorcovia sa na nič nehrajú a dokážu byť nad vecou. Vzhľadom k tomu, že evidentne pracovali s nízkym rozpočtom to spravili asi najlepšie ako za daných okolností mohli a vsadili na sebaparodujúcu zmes gore, nahoty a nenáročnej zábavy, stojacej na vyšinutých postavách a fuckovacích hláškach, čo bol dobrý ťah...(20.12.2010)

Já se teda radši u hororu bojím, než směju, ale humor mám taky rád a tady ten humor mě dost bavil (i když občas překročil hranici trapnosti). Mimo to spousta hezkých, vnadných hereček, které nemají problémy se svlékáním (a jelikož jsem hoch od bobří řeky, krásně huňatej bobr mě velice potěšil), jeden detailní záběr na vaginu, sice levné, ale dobře provedené triky a masky, litry krve a nějaké ty roztrhané, rozstřelené a rozmačkané hlavy... Není to žádné umělecké dílo, místy se to tváří jako čistá amatérština, herecké výkony občas dost kulhají, jindy jsou (a to třeba i u jednoho herce/herečky) zase docela dobré (nejvíc mě bavila lesbická turistka a nadržený kněz). Líbil se mi střih, hlavně u prolínání a navazování jednotlivých scén. Nevím přesně proč, ale tahle konverzační zombie komedie mi docela sedla. Kdybych to měl hodnotit jako horor, dám asi tak 1*, jako gore zombie filmek, tak dám 2*, jako komedii, tak dám 4*. Takže to nějak zaokrouhlím a dám zasloužené 3*.(15.6.2010)

Čistokrevné béčko, natočené s nízkým rozpočtem, s evidentní láskou k žánru a s velkou nadsázkou, sebeironií a humorem. Vrcholně zábavná záležitost o mimozemském viru, který mění lidi v zombies s velkou chutí na lidské mozky. Film je zaplněný žánrově dokonalými postavami (mnohdy v podání neherců, nebo spíš béčkových herců předstírajících neherectví), z nichž některé bohužel nedostanou tolik prostoru, kolik bych si přál (policistka). Bavil jsem se plnokrevně, plnotučně, plnohodnotně.(11.4.2013)

Keď si odmyslím zlé herecké výkony a viac trápne ako zábavné dialógy, ostane mi naozaj svižná, brutálna a sexy ( týka sa erekciu spôsobujúcich samičiek ) hororová zábava, ktorá jednoznačne poteší.(1.7.2014)

Tak samozrejme, je to predovšetkým film od fandov pre fandov, ale je evidentné, že veterán Kevin Tenney nestál za kamerou prvýkrát. Natočené je to zručne, gore efekty vcelku časté a slušné, poteší aj ženské herecké obsadenie a samozrejme parádne preslnené prostredie(po väčšinu filmu). Príbeh klasika, takže také veľmi slušné "80´s like" béčko.(25.3.2012)

Docela vtipná hororová zombie komedie. Nízký rozpočet, hodně nahoty, slizu, mozků a suchých drsňáckých hlášek - to je Brain dead. Pokud máte tento styl rádi, Brain dead nezklame. Plusem je i docela svižně odsýpající tempo.(31.8.2011)

• MaaaR@

Vydržet to až do konce, to skutečně horor byl. Viděl jsem to omylem a příště raději budu koukat na strop.(6.7.2009)

• Teardown

Nudné, přeumělkované, trapné. Pseudozombie horor, kde všechno vsadili na kozičky mladých holek, trocha gore a rádoby humorných gagů, dopadl držkou až na samé dno trapnosti. Tvůrci, jež určitě mají zlatou medaili v rychlosti natáčení, se jednoduše vykašlali s čímkoliv si lámat hlavinku, protože pak by nemohli dopustit, aby taková věc vůbec spatřila světlo světa nebo co víc, dostala se na obrazovky. Takhle to prostě fungovat nemůže. A nebo třebas ano, ale s tím já nechci mít nic společného. Jedna hvězda za Luka Skywalkera.(24.1.2009)

• Patrol46

naprosto amatérské ale velmi(7.11.2010)

Solidní mimozemsko-zombie nářez ! Už začátek mě dostal, myslel jsem, že přiletí nějakej meteorit a pak buď něco z něj vyleze a nebo bude něco vyzařovat a to způsobí, že se lidi začnou měnit. Ale, že to toho rybáře jebne rovnou do palice, to jsem fakt netušil ! Ve filmu je spousta vtipných gagů, trochu, nebo možná i trochu víc malinovky a gumových mozků, ale zato postádá jekékoliv nepětí. Jako horor bych hodnotil maximálně za 1*, komedii za 5 *, takže já budu střílet někam mezi. 3 * - 65 %(25.1.2011)

Dosť dlho som odkladal pozretie tohto filmu, lebo som bol v tom, že pôjde o nejakú nudnú sprostosť, ale teda môžem povedať, že je to celkom fajn podívaná a to doslova. Ako horor to zase nieje až také skvelé , ale tak krvavého sa tu niečo nájde, aj keď neni toho veľa, ale aspoň je to dosť brutál. Ale na druhej strane je to strašná sranda tento film, niektoré tie reči nemali chyby, som sa rehotal na tom strašne. A čo k tomu ešte dodať, aspoň pekné ženské sú tu, každá nahá, tak čo viac by si človek mohol želať. Proste dobrá jednohubka. Tým, čo majú radi horory kombinované s komédiou môžem jedine doporučiť...(24.6.2011)

• Ponocnej

Tak nejlepsi na tom byly nahotinky jinak takove zombie Cecko ktere neprinasi nic noveho(21.7.2009)

• morbido

No tak abych to zhrnul.Gore bolo slabé aj ked ho bolo dosť, efekty boli nulové a masky zombíkov uplne o hovne.Naproti tomu 4 páry koz potešili miestami sa aj nejaký vtip podaril a celkovo som sa nenudil až tak ako som očakával .Vracať sa ale k tomu už určite nebudem.Celkovo nejakých 35-40%.(19.8.2010)