Last Night

• Česko Včera v noci (více)

Joanna, spisovatelka na volné noze, a Michael spolu žijí nehledě na občasné hádky ve šťastném manželství až do večírku pořádaném Michaelovým šéfem Stuartem, kde si Joanna všimne, že manžel věnuje většinu času své kolegyni, designérce Lauře. Od Michaelova spolupracovníka Andyho se dozvídá, že Laura už s nimi pracuje několik měsíců a byla i na poslední služební cestě v L.A. Doma se pak manželé pohádají, Michael tvrdí, že s Laurou nic nemá, Joanna se zlobí, že jí o ní ani neřekl. Nakonec se usmíří. Druhý den ráno odjíždí Michael s Andym, kterému Joanna slíbí pohlídat a vyvenčit psa, a Laurou na služební cestu do Philadelphie. Joanna mu vsune do košile v kufru lísteček, kde mu vyznává lásku … Zatímco trojice se ubytovává v hotelu ve Philadelphii, Joanna si jde do baru koupit kávu a před ním potkává svou dávnou lásku Alexe, s nímž se seznámila před čtyřmi lety v Paříži, kde psala povídku a kde Alex žije. Oba jsou ze setkání nadšení a je jasné, že mezi nimi ještě stále přetrvává silné pouto. Domluví si schůzku v baru … Tam si dlouze povídají o minulosti, o Alexově knize a o tom, že se naposledy viděli před 2 lety. Nakonec Alex pozve Joannu na večeři s přáteli. Truman se Sandrou je už očekávají a všichni se dobře baví. Truman pak, když Alex a Sandra odejdou kouřit, poví Joanně o Alexově pařížské přítelkyni Helen. Michael se několikrát pokouší Joanně dovolat, ale ona to nebere, teprve při posledním pokusu odpoví. Vše je údajně v pořádku. Michael měl služební večeři s klienty a nakonec se s Laurou dohodne, že si ještě sami dva dojdou na drink … Joanna s Alexem dlouze hovoří o tom, proč jejich vztah nevyšel, přestože jim spolu bylo dobře. Joanna se příteli svěřuje, že na něj často myslí a manželovi o něm nikdy neřekla. Napětí mezi oběma pomalu roste, minulost se připomíná s nečekanou silou … Laura mezitím okatě svádí Michaela a nakonec ho pozve k hotelovému bazénu, kde teď v noci nikdo není. Michael jen nerad svolí k tomu, aby se svlékl a vykoupal se s ní. Ve výtahu, který je veze zpět do pokojů, ji začne vášnivě líbat a nakonec se s ní vyspí … (TV Prima)

Montmorency

Není to špatný - ze začátku sice trochu trvá, než se film dostane trochu do tempa, ale pak už to jede až do konce (konec je sice trochu takový všelijaký, člově spíše očekává nějaké radikální řešení, ale tak už to holt v manželství chodí :-).....Herci hrají výborně - křehká K.K. se v roli určitě neztratila a hraje výborně, spolu s G.Canetem jim to skvěle ladí, sexuální napětí, že by se dalo krájet :-), naproti tomu je S. Worthington jako slon v porcelánu - neohrabaně a tupě se nechavává svést E. Mendes, kterou mám jinak ráda, ale v tomto filmu mi nějak nesedla.....Navíc hudba a atmosféra nočního New Yorku je úžasná, doporučuji ke shlédnutí ! ()

lajkee

Last night sa mi strašne páči, to prostredie, život, Keira je úžasná, je moja najobľúbenejšia herečka a v takýchto snímkach ju chcem vidieť viac! Milujem tú atmosféru takého na prvý pohľad jednoduchého veľkomestkého života. Ale ako sa môže za jednu noc skomplikovať. To nám tu veľmi pekne ukazuje režisérka Massy Tadjedin, ktorá aj napísala scenár. ()

Xentorob

Celý film mnou prostupovaly nepříjemné pocity co bych dělal já kdyby... a tak to mělo být. Pro mě dokonale navozený pocit, který ale paradoxně trochu snižuje můj dojem. Více jsem přemýšlel, nežli sledoval. Snad to na druhý pokus bude za více hvězd. Topornost Sama se mi sem prostě hodila a dokonce se mi nějak začíná líbit... ()

JackieD

Tohle nejspíš ocení více ti, kterým to připomínalo aspoň částečnou autobiografii. Ano, asi to tak má být... ()

wendy221

Takže... zaprvé mi to trochu připomínalo film Navždy spolu s Rachel McAdams a Channingem Tatumem. (Jen trochu ten ponurý by a město...) Ale o to nejde. Od filmu jsem čekala víc. Hudba byla naprosto nudná a děj? No... manžel na služební cestě a manželka sama doma s kamarádem. Co od toho čekat? Žádná akce, celkem nuda. Tři hvězdičky dávám za Sama Worthingtona, Keiru Knightley a občasnou zábavu. ()

hyperfucker

Moje ruka ti přejela přes koleno , já to citíl a chtěl jsem jí tam celou .. smál jsem se hodně Sam Worthington fakt nemůže přece hrát takové filmy..jinak je to spíš taková tlachárna...o ničem po 2 dnech člověk na ten film zapomene... ()

Lukchasa

Skvěle pojaté & velmi kontroverzní téma; situace, které můžou potkat téměř každého z nás. Herecké výkony na 1*, přičemž Keira je zde naprosto okouzlující. ()

babuca

pozerateľné, miestami aj poučné, ale žiaľ aj trocha nudné. Sam Worthington zo štvorice najslabší. PS: otázka znie, či bola neverná aj Keira ??? Páčilo by sa mi, keby sa môj partner takto tlačil na tretiu osobu ??? Asi ťažko, neviem či by som to rozdýchal. ()

Lonelybiker

Joanna je hodná manželka, Laura věří ve schopnosti krásný ženský, Alex je zamilovaný a Michael je ... jenom chlap. Vskutku skvěle nám Massy Tadjedin naservírovala osudy této čtveřice mladých lidí, jejich jednání se opravdu dá věřit v každé situaci a moc příjemně se na celý film dívá. Keira hraje perfektně a ostatní nejsou nikterak pozadu. Škoda, že film neměl aspoň o dvě minuty víc, zajímalo by mě totiž, jak si režisérka představovala další "vztah" Michaela a Joanny. Ta ale hned poznala, co se ve Philadelphii stalo. ()

Martazoe

Na mě trochu moc pomalé, ale jinak moc pěkný film o vztazích, bohužel až znepokojivě pravdivý. Keira Knightley mě naprosto uchvátila. ()

Sicilius

Přecitlivěle nudný film s přecitlivělými herci pro přecitlivělé diváky. Aneb o uhádané kdysinevěrné(a proto i žárlivé) pseudospisovatelce která ničí vztah, ale přitom vypadá líp než manžel co podlehl svodu kolegyně. ()

iiPSii

Možná si řeknete, že na tom filmu nic není - děj předvídatelný, žádná extra akce nebo zvraty. Ne, o tom tenhle film vážně není. Jeho pravá síla a hloubka se ukáže ex post - když si uvědomíte, že nad ním přemýšlíte několik hodin i dní po tom, např. kdo se provinil víc? ()

raininface

Včera v noci jsem se díval na tenhle film a občas jsem u něho na chvíli usnul. Ale vůbec to nevadilo: po probuzení tam vždycky stejná dvojice vedla stejný dialog. That's all about Last Night. ()

C.A.T.

Bože, to byla ale nuda... Hvězdičku dávám jen za Keiru. Upřímně to vysoké hodnocení nechápu. Děj,kde se v podstatě nic neděje. Sálodlouhá nuda o ničem. Bylo mi úplně jedno, kdo zahne nebo nezahne... Ani to vlastně nevím, protože asi po hodině čekání jsem z toho byla už tak unavená, že jsem to přestala vnímat. Za mě teda ne. ()

ivttw

Rozhodně se nejedná o klasickou americkou slaďárnu, kterou jsem čekal. Jak už někdo psal v komentářích, je to tak trochu nový Closer. Romantická vztahovka, která je prakticky nepředvídatelná a celou dobu udržuje diváka v napětí, co se asi stane, na co asi hrdinové myslí a jak to vlastně celé dopadne. A když napětí vyvrcholí, vyhodí ho film do neznáma plného otázek a dalšího uvažování, takže vás snímek donutí si vše přehrávat v hlavě znovu a znovu, dokud nepřijdete na to, jak to vlastně bylo – tedy aspoň podle vás. Každopádně bych vzhledem ke konci film neoznačil jako romantický, ale spíš jako drama. Byla v něm popsaná nevěra na dva způsoby, přičemž ta, kde se vážně něco stalo, mělo vlastně z určitého pohledu mnohem menší dopad na vztah než ta, kde se nic nestalo. Ona si to očividně celou dobu hrozně přála, ale nakonec odolala – snad to i vypadalo, že v závěru lituje, že se nic nestalo, zatímco on se nechal svést, podlehl pokušení a běžel za ní, aby se to pokusil napravit - nicméně marně, protože ona už byla jinde. 3 roky se neděje vůbec nic a nakonec se všechno odehraje během jediné noci – název Last Night opravdu sedí. Člověka to vede k úvahám, co je vlastně horší – jestli podlehnout jednu noc pokušení a litovat a nebo žít 3 roky v manželství s tím, že vlastně milujete někoho jiného. Za mě velmi příjemné i nepříjemné překvapení v jednom z filmu, který mě zasáhnul, protože jsem čekal relax, pohodu, romantiku a šťastný konec a místo toho jsem dostal další brouky do hlavy o tom, co všechno se může dít. Velmi realistický a dobře natočený film, scénář i texty na jedničku. Vlastně nevím přesně, co bych filmu vytknul (možná kromě toho, že na mě Alex od začátku působil jen jako nastrčená figurka pro doplnění příběhu), ale na 5 hvězdiček to podle mě jednoduše není. Třeba ale ještě pochopím další detaily a hvězda přibyde, protože se mi zdá, že v daném žánru odvedli tvůrci maximum. ()

rodl

Jak komentovat tento film a neprozrazovat děj? Věru těžké. Tak jinak - ležel mi v hlavě asi tři dny, což samo o sobě o něčem svědčí. Je to vrstevnaté, nejednoznačné, všichni se chovají uvěřitelně, pochopitelně. Ale správně či špatně? A Keira je zde asi nejkrásnější, co kdy byla. ()

Muž s obrovskou budoucností...

Muž s obrovskou budoucností...

18.11.2008