Last Night

• slovenský

Včera v noci

Drama / Romantický

USA / Francie, 2010, 90 min

Tohle me vtahlo natolik, ze konec (mimochodem skvely) prisel mnohem driv, nez jsem cekala. Musim se priznat, ze me vic bavila cast Worthington/Mendes, prece jen poznavani noveho je zajimavejsi a jiskrivejsi nez oprasovani starych casu. Michael byl celou dobu kouzelne toporny a nesvuj a pritom na Lauru koukal jako hladovy pes. Postava Alexe v podani Guillauma Caneta uz na me tolik nezapusobila a ackoli Keira byla fantasticka, nejak jsem jim to neverila. Ale aspon tam meli uzasnou fenku Lucy :).(22.9.2011)

Takýto scenár zažíva podľa mňa každý tretí človek. Či už je to v škole, či v práci, všade okolo nás sa vyskytujú nástrahy a ľudské túžby sa tak ľahko stávajú nevyspytateľnými. Film sprevádza veľmi dobrá forma ako v stávkovej kancelárií, keď si môžte tipnúť a vsadiť, ktorý z manželov prvý sklame a zhreší v priamom prenose. Eve Mendes je ozaj ťažké odolať, takže to Sam Worthington mal ozaj ťažké. Napriek tomu, že on spáchal neospravedlniteľný čin, postava Joanny, ktorú stvárnila Keira Knightley je vykreslená viac nehumánne, keď naschvál nezdvihne manželovi mobil a stretáva sa poza jeho chrbát s druhým mužom, ktorému vyznáva lásku a uvažuje o živote s ním. Sam Worthington mi týmto sympatickým výkonom dokázal, že ma aj na viac ako len nechať sa nafarbiť na modro a pobehovať po pralese. Za nekompromisný koniec dávam 60% mohlo to mať ešte pár minút viac a odhaliť ešte kúsok.(3.2.2013)

Je to už pár dní, co jsem "Last night" viděla a stále tento film nemůžu dostat z hlavy. Mnohem víc mě zasáhla dějová linie mezi Keirou Knightley a Guillaume Canetem než ta mezi Samem Worthingtonem a Evou Mendes, možná proto, že byla daleko propracovanější, daleko "hlubší" a daleko uvěřitelnější - chemie mezi Keirou a Guillaumem by se dala krájet a jejich osudovou-nenaplněnou lásku jsme jim věřila se vším všudy. Oproti tomu fyzická přitažlivost mezi druhým párem působí ploše, povrchně a nezáživně. Nejen herecky. Nevím, kladu si otázku, která z těch nevěr je "horší" - jestli fyzická touha, sex a nebo nenaplněná láska mezi dvěma lidmi, kteří jsou možná "meant to be" a v myšlenkách se k sobě vrací od té doby, co se poznali, jen prostě nikdy nebyla vhodná doba být spolu. Co myslíte? Kupodivu mi v tomto filmu nebylo ani tak nepříjemně z nevěry jako takové, jako spíš z toho, že spolu možná žijí dva lidé, kteří se sice mají rádi a rozumí si, ale až tak k sobě "nepatří" .. i když láska má mnoho podob a je samozřejmě těžké určit, co je "správně" a co "ne" .. ten film je založený na konverzaci, střídavě sledujeme oba páry a věřím, že spoustu lidí, hlavně těch "beznadějně romantických" bude mít z "Last night" slušnou depresi .. zároveň si ale myslím, že se (ať už v jakékoliv rovině) v tomto filmu najde každý. Bohužel/bohudík.(10.4.2011)

• Martyska

Celý čas som na niečo čakala. Na niečo, čo by ten film pozdvihlo a začalo sa uberať úplne iným a nečakaným smerom. Niektoré pasáže mi prišli zbytočne dlhé a natiahnuté. Nechce sa mi veriť, že som celý film čakala a čakala a čakala. A na čo? Na tých zopár scén, čo stály za to? Výhodou alebo možno aj nevýhodou bol veľmi rýchly koniec podľa ktorého si treba už len domyslieť koniec. Fakt nečakané.(5.4.2014)

Shodou náhod jsem viděla za sebou tenhle snímek (jako druhý v pořadí) a snímek Na dotek. Ačkoli by se dalo říct, že jsou do jisté míry odlišné, jistá paralela mezi nimi je, a tou je nevěra, manželství a partnerské vztahy. No a já musím říct, že snímek Na dotek mě decentně nudil, za to tenhle mě decentně probudil. Vykreslit důvěru a její ztrátu, pokušení a odolání a nevědomou zradu, která zůstane nevyřčena takovým způsobem, jako je to tady podáno, je úctyhodné. Tenhle pletenec mi byl prostě a jednoznačně sympatičtější, neb nepotřeboval nějaké neuvěřitelné příhody a chování, ale měl jednoznačně nakázáno: popsat, jak je těžké se rozhodnou na svůj vlastní úkor. V neposlední řadě, ačkoli nemá tenhle film v pozadí mužské super herce, ta děvčata jsou tady daleko hezčí.(22.7.2011)

• - Jessica Biel sa uchádzala o hlavnú postavu (Joanna Reed), ktorú napokon získala Keira Knightley. (U_S_O)

• - Snímka Last Night otvárala Medzinárodný filmový festival v Ríme (2010). (MikaelSVK)