Last Night

Scénografie:

Tim Grimes

Kostýmy:

Ann Roth

Ja viem, že je to priemer, ale pred rokom ma film oslovil natoľko, že som si ho pozrel trikrát. Spojenie mesto (New York) a vzťahy sa mi tu páčilo viac, ako spojenie Sex a mesto zo známeho seriálu. Subtílny komorný príbeh, ktorý nám chce niečo povedať. Nie je toho možno dostatočne na nejaké ocenenia, ale je toho viac ako v ľubovoľnej súbežnej konverzačnej romantickej hollywoodskej komédii.(13.6.2012)

Každým slovem živoucí dialogy, nadčasová zápletka a prodírání se nenápadným houštím minulosti každého z nás. Massy Tadjelin si typově dokonale obsadila svůj debut a dala mi nový Closer. Tuhle noc se totiž něco stane, něco ne a něco se možná navždy změní. A nová, neústupná a hlavně intimně-osobní konverzačka je na světě. Už dlouho jsem tak silně nepocítil chlad i žár, které láska umí dát.(14.11.2011)

Dramatický příběh páru, kterému stačí jedna noc, kdy jsou odděleni od sebe, aby si každý z nich zaflirtoval. Začnu tím slabším, a to jsou v některých chvílích dlouhé, až nudné dialogy. Do třech čtvrtin filmu to bylo napínavé až k prasknutí, a napětí pořád gradovalo. Ke konci ale jako by film neměl co říct a utápěl se právě v pořád protahovaných dialozích. A úplný konec mě hodně překvapil, bohužel tak, že to hlavní jsem se nedozvěděl, ač jsem na to čekal už od začátku. Na druhou stranu je to ale možná dobře, protože film u člověka vyvolává pocity velké nejistoty, a konec je toho důkazem. Teď ale k tomu příjemnějšímu. Film neskutečně těží z naprosto okouzlující atmosféry nočního New Yorku. Ukazuje život takový, jaký tam opravdu je. A v něm krásně vyčnívají oba příběhy. Touha obou představitelů (Sam Worthington a Keira Knightley) zkusit něco jiného je také vykreslena neskutečně reálně. Kvalitu rozhodně podporují i kvalitní vykony hlavní čtveřice, i když právě u Sama si nejsem jistý. Buď to zahrál naprosto geniálně se všemi těmi nervozitami, nejistotou a choutkami, když se má něco stát mezi jím a jinou ženou, však to znáte. Anebo je prostě absolutně nevhodný do těchto romantických pletek, protože na mě působil naprosto nejistě. Film je krásná ukázka toho, co se může stát, když se do vztahu vmísí práce nebo staří přátelé. Proto také hodnotím vyše, protože film má co říct a v nemálo případech možná posílí nejistotu právě ve vašich vztazích.(25.5.2011)

Zvláštní dilema předkládá tento film, který je plný paradoxů a "náhod". Je horší fyzická nevěra hnaná chtíčem či hluboký cit k třetí osobě? Film tuto otázku rozhodně nezodpoví, přičemž konec je prakticky shodný se začátkem, o směřování vybraného páru nebudete vědět prakticky nic. Až na to, že oba asi vědí... Vyniká Keira a Guillaume, výraz zmláceného a ublíženého psa nasadil Worthington a Eva Mendes nikdy moc nehrála, nicméně u ní stačí její "look" (zvlášť pokud hraje charakter jako zde). V průběhu celého filmu si asi mnohokrát řeknete, kdy už "to" příjde a kdo bude oběť a kdo za padoucha. Avšak zde jsou za "padouchy a oběti" všichni zároveň. 8/10!(31.3.2011)

Ale ano, snímky tohoto typu jsou moc fajn. Alespoň na mě fungují téměř vždycky a zde tomu nebylo jinak. Hlavní čtveřice mi sedla, děj o nevěře sice standardní, nýbrž nenudící a 90 minut příjemně uteklo. Napadá mě jen, že kdyby místo Keiry dostala roli Jessica Biel, tak by to bylo možná ještě lepší. Nicméně Keira zahrála skvěle a na sympaťáka z filmu Pláž Guillauma Caneta házela neskutečně vražedné pohledy :) Nakonec nečekaně oba odolali, což se nedá říct od dvojici Worthington Mendes :) To jsem spíše vsázel na ně, že nepodlehnou a ono ne. Při závěrečných titulcích jsem se nad rozuzlením více zamyslel...a říkal jsem si, co je horší...jestli jednorázová nevěra (sex na jednu noc a konec), a nebo dlouhotrvající a prozatím nekončící chtíč jednoho po druhém. Položte si schválně tuto otázku také :) V konečném výsledku vyznívá moje hodnocení pro toto romantické drama velice příznivě. Opravdu mě film zaujal a věřím, že za pár let po něm opět sáhnu. 80% (with J.)(9.8.2013)

• - Jessica Biel sa uchádzala o hlavnú postavu (Joanna Reed), ktorú napokon získala Keira Knightley. (U_S_O)

• - Snímka Last Night otvárala Medzinárodný filmový festival v Ríme (2010). (MikaelSVK)