poster

Last Night

 • český

  Včera v noci

 • USA

  Last Night

 • slovenský

  Včera v noci

Drama / Romantický

USA / Francie, 2010, 90 min

Režie:

Massy Tadjedin

Scénář:

Massy Tadjedin

Kamera:

Peter Deming

Hudba:

Clint Mansell

Střih:

Susan E. Morse

Scénografie:

Tim Grimes

Kostýmy:

Ann Roth
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • rastlinka
  ***

  Je tu ďalší deň a to jemné očarenie, ktoré mi v hlave vírilo včera, teda bezprostredne po dopozeraní filmu, už postupne vyprcháva. A uvedomujem si, že ma bavila vlastne iba jedna línia (Keira Knightley+Guillaume Canet), ktorá bola jemná, čistá, no zároveň humorná a ľudská. Druhá línia na čele so Samom Worthingtonom, ktorý mi sem mimochodom vôbec nepasoval, nebavila tak ako mohla. Jeho "hranie" pripomínalo tak 9 ročného chlapca vyjaveného zo života s vygúľanými očami a otvorenými úsatmi, ktorý nevie čo robiť, než dospelého ženatého muža, ktorý horko-ťažko (ne)odoláva sexepílu svojej kolegyne (Eva Mendes). Najviac mi vadilo to neustále striedanie pasáží, pri ktorom sa ani nedalo ubrániť porovnávaniu, pretože keď niečo spravila jedna dvojica, už som len čakala, kedy bude prestrih na tú druhú a tam sa udeje niečo rovnaké alebo veľmi podobné. Viac voľnosti, originality a menej druhej dvojice (Eva+Sam) a som maximálne spokojná, pretože hudba bola úžasná a situovanie deja (prevažne) do New Yorku je s jeho ulicami a atmosférou mesta pre takýto príbeh viac než vhodné.(4.5.2011)

 • zoe.x
  ***

  Prázdnota, nedůvěra, odcizení - nejsou jen tématy tohoto filmu, ale i mé pocity z něj. Asi je nefér očekávat něco nového a chtít víc jen proto, že řeší věci tak notoricky známé, kterými si prošel, nebo někdy projde ve vztahu téměř každý, ale přesto - nejde přesně právě o tohle i hlavním hrdinům? Možná to nakonec dostanou, možná taky ne, jistě vím jen to, že já jsem se bohužel ničeho zvláštního nedočkala.(24.3.2011)

 • Pepinec
  **

  Jestli je tu nějaký měšťák, který ještě nikdy neviděl jak se mlátí sláma, tak tady se konečně dočká. Dialogy jako z reklamy na ohrané dlouhotrvající desky a pohledy jako synonymum pocitů "ty vole, co na to říct...?" Umělá tráva je proti tomu rozkvetlá jarní louka aneb když se ti v životě něco z tohohle stane, není to ani náhodou takovej průser, jako tenhle film nuda. Nerozumím lidem, kteří neumí dát přednost srdci před hlavou a nemám rád filmy, které takovým lidem říkají, že je to tak vlastně správně. Kdybych si mohl stokrát vybrat, stokrát bych byl radši podvedenej jednonoční záležitostí, než ošulenej celoživotní láskou k někomu jinýmu. To je snad ale jasné i bez hodinu a půl dlouhé omšelé serenády, jejíž dost možná nejzajímavější větu Keiře ukradl poslední střih.(6.1.2016)

 • T2
  **

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $98,986Tržby Celosvetovo $10,600,000▐ neskutočne suché a neskutočne pri danej minutáži dlhé, sa čudujem že sa na takéto niečo dali herci(Keira Knightley, Sam Worthington, Eva Mendes) nahovoriť /35%/(28.3.2012)

 • René.girl
  *****

  "What I wouldn't give to get tired of you." Není nevěra jako nevěra. Na jedné straně může být nevěra odporný čin, spáchaný pouze kvůli prchavé sexuální touze a na druhé je "nevěra", která vás donutí přemýšlet, jestli je nevěra opravdu, tak odporný čin. Nevěra, která nevěrou ani není, protože se jedná o vaši starou lásku, kterou jste možná ani nepřestali milovat, ale jen vám to prostě nevyšlo, tak jste šli dál s někým jiným. Ale je vůbec možné přestat milovat někoho, koho jste kdysi milovali? Je možné přestat chtít to, co jste vlastně nikdy neměli? A jste špatní, protože to pořád chcete i když víte, že byste neměli? Je vůbec možné projít vztahem bez jediné myšlenky na nevěru? Vynikající film, který klade otázky, ale žádné nezodpoví, vše nechá na divákovi samotném. Skvělé herecké výkony - Keira Knightley a Guillaume Canet mě naprosto okouzlili, Evu Mendes jsem nenáviděla a Sama Worthingtona bych nejradši praštila pěstí mezi oči. Když vezmu v potas ještě skvělý soundtrack, výborný scénář, a prostředí nočního New Yorku, tak nemůžu jinak než - 100%(26.9.2011)

 • - Snímka Last Night otvárala Medzinárodný filmový festival v Ríme (2010). (MikaelSVK)

 • - Jessica Biel sa uchádzala o hlavnú postavu (Joanna Reed), ktorú napokon získala Keira Knightley. (U_S_O)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace