Last Night

Scénografie:

Tim Grimes

Kostýmy:

Ann Roth

Na Last Night jsem se sel podivat kvuli hudbe Clinta Mansella, ktery nezklamal a se svym pianem opet kouzli. To samotne by stacilo na slusne hodnoceni a koneckoncu vic, nez prumerny vztahovy film jsem od toho stejne necekal. Nicmene s postupem casu to ziskava zajimave interpersonalni vypeti a otazku emocionalni vs. fyzicke nevery, ktera to spolecne s vybornou Keirou Knightley precijen nakopla kousek nad prumer. Ostatni v tymu uz byli ze slabsich soudku, Worthington je drevo a Eva Mendes je z meho pohledu jednoduse oskliva, takze jejich par pusobil tezce toporne, ale mozna to byl zamer jako protipol Keiry a jeji romanticke linky ve vyssich spiritualnich sferach. 7/10(17.6.2011)

• Pepinec

Jestli je tu nějaký měšťák, který ještě nikdy neviděl jak se mlátí sláma, tak tady se konečně dočká. Dialogy jako z reklamy na ohrané dlouhotrvající desky a pohledy jako synonymum pocitů "ty vole, co na to říct...?" Umělá tráva je proti tomu rozkvetlá jarní louka aneb když se ti v životě něco z tohohle stane, není to ani náhodou takovej průser, jako tenhle film nuda. Nerozumím lidem, kteří neumí dát přednost srdci před hlavou a nemám rád filmy, které takovým lidem říkají, že je to tak vlastně správně. Kdybych si mohl stokrát vybrat, stokrát bych byl radši podvedenej jednonoční záležitostí, než ošulenej celoživotní láskou k někomu jinýmu. To je snad ale jasné i bez hodinu a půl dlouhé omšelé serenády, jejíž dost možná nejzajímavější větu Keiře ukradl poslední střih.(6.1.2016)

• Kamca_

Hned od začátku mě to šíleně nudilo. Nic jsem od toho nečekala. Vážně mě nebavily nudné a zdlouhavé dialogy téměř o ničem. Hluchých míst tenhle film měl teda požehnaně. Jako neříkám, že to téma je špatný, ale mohlo být lépe zpracované. Je to škoda. Herci byly vcelku fajn. A Keira by teda mohla přibrat ...(23.7.2013)

Minimalistický snímek. Nečekejte nic grandiózního, je to komorní jako jazzový koncert pro dva. Keiře a Samovi to herecky výborně ladí. Překvapil mě konec. Čekala jsem něco většího, pořádné rozuzlení děje. Ale snímek je opravdu perla na dně oceánu, která prvoplánově nekřičí "Chyťte mě!" - naopak jen v klidu a tichosti vyčkává až bude objevena.(4.1.2013)

Aneb každý po někom toužíme. Mrazivé, přesné, ze života. Bez debat nejlepší film KK a mé druhé setkání s Wortingtonem (po Avataru). "Nejchemičtější" film, co jsem kdy viděl. Přímo se nabízí divácká anketa, jestli je silnější jiskření mezi EM-SW nebo KK-GC. Na mě víc zabíralo to první, zvlášť při bazénových scénách, a zabíralo znamená až ježení chlupů.Trošku vadí úsporný střih, naštěstí ho není moc. Výborná kamera, soundtrack, no a scénář. Tvorbu paní Massy Tadjedin stojí za to sledovat. Určitě jeden ze tří mých nejlepších filmů v tomhle roce. Editačka po přečtení ostatních komentářů: Já si naopak vůbec nemyslím, že by to mělo otevřený konec, nebo snad čekáte, že se o minulé noci bude mluvit? Je zábavné sledovat, jak kdo fandí kráse jedné nebo druhé herečky, což se promítá i do hodnocení "chemie" obou párů, a asi se tomu nevyhneme, ale naprosto nesdílím názor, že Worthington mohl nebo měl ukázat víc emocí, protože tím by se lidsky přiblížil ostatním, a k tomu není sebemenší důvod. Každý z hlavní čtyřky (nezapomeňme na důležitou roli nakladatele Trumana a jeho opravdu hluboce pokládané otázky) je prostě jiný, a pokud měl být Michael vykreslen třeba jako cholerik, měl ho hrát Al Pacino... Dementní Film Europe film stáhl z kino distribuce a s nasazením stále "váhá"! Hlavně že budou Spy Kids 4D...(12.4.2011)

• - Jessica Biel sa uchádzala o hlavnú postavu (Joanna Reed), ktorú napokon získala Keira Knightley. (U_S_O)

• - Snímka Last Night otvárala Medzinárodný filmový festival v Ríme (2010). (MikaelSVK)