Last Night

• slovenský

Včera v noci

Drama / Romantický

USA / Francie, 2010, 90 min

Keď stretnete človeka, s ktorým Vám je fajn, plus k nemu cítite niečo iskrivé navyše...zároveň ste vo fungujúcom a spokojnom manželstve....téma nadčasová, ponúkajúca mnoho morálnych otázok a príležitostí otestovať samého seba. Toto všetko a ešte viac ponúka tento komorný filmík s intímnou atmosférou.(14.6.2013)

Ja viem, že je to priemer, ale pred rokom ma film oslovil natoľko, že som si ho pozrel trikrát. Spojenie mesto (New York) a vzťahy sa mi tu páčilo viac, ako spojenie Sex a mesto zo známeho seriálu. Subtílny komorný príbeh, ktorý nám chce niečo povedať. Nie je toho možno dostatočne na nejaké ocenenia, ale je toho viac ako v ľubovoľnej súbežnej konverzačnej romantickej hollywoodskej komédii.(13.6.2012)

Zvláštny film zo života. Mám dojem že som po celý čas doslova divák. Divák, ktorý má možnosť nahliadnuť do života ľudí. Akoby som žila a len na chvíľu sa zastavila, aby som pozorovala iných. A tí iní si ma vôbec nevšimnú. Správajú sa prirodzene (Jo príde domov a hneď sa ide prezliecť, jej bežné nedbanlivé gestá..) Od začiatku sme hodení do vody, nie sme uvedený do deja, nevieme, kto sú postavy. Tie sa nám postupne odhaľujú. Ale spôsobom, ako sa postupne odhaľujú osobám v ich živote, takže divák nevie v niektorých fázach o nič viac ako ten, voči komu má byť ukryté tajomstvo. Tento štýl zobrazenej neúprimnosti ma prekvapil, že je tak trefne zachytený vo filme. Takisto ma zaujala hudba. Tým, že nepodporovala zápletku hneď od prvých scén dodávala práve ten dojem pozorujúceho. Myslela som najprv, že to len Jo ako spisovateľka bude porozovať ale nakoniec sme to my. Ako 5. hlavná postava. Myšlienka s neverou je skvelo spracovaná. Hoci sa ma to ešte našťastie netýka, napriek mojej nezaujatosti dejom, veľmi zaujímavý a hlavne skvelo spracovaný film. (ešte čo ma prekvapilo je, koľko sa pilo alkoholu vo filme :)) )(21.5.2011)

• Slarque

Vztahová dialogovka pro čtyři herce. Nejdříve mi připadal nevěrohodný Sam Worthington, ale říkal jsem si, že takhle napsanou postavu by se ctí neuhrál ani kdekterý lepší herec. Ke konci už mi přišla mimo i Keira Knightley. Celé to navíc působilo dojmem tříhodinového filmu, čemuž napomáhal i klavír Clinta Mansella na pozadí. Nuda o ničem.(6.8.2014)

Zajímavá, ale nedotažená konverzačka o noci, která prověří pevnost jednoho vztahu. Řemeslně si není na co stěžovat, dialogy jsou výborně napsané a celé to pěkně odsejpá. Ve scénáři by se ovšem nějaké chyby najít daly, jelikož linie mezi Worthingtonem a Mendesovou moc nefunguje. Za to může hlavně ale prkenné herectví Sama Worthingtona, který se sem vůbec nehodí a hlavně ke konci to vůbec neuhrál. To linie mezi Keirou a Canetem je jiný kafe a právě ona zvedá celý film z průměru. Oba předvádí vynikající výkony a chemie mezi nimi by se dala krájet a ta osudovost a nenaplněná láska je tam opravdu cítit.70%(6.4.2011)

• - Snímka Last Night otvárala Medzinárodný filmový festival v Ríme (2010). (MikaelSVK)

• - Jessica Biel sa uchádzala o hlavnú postavu (Joanna Reed), ktorú napokon získala Keira Knightley. (U_S_O)