Last Night

• slovenský

Včera v noci

Drama / Romantický

USA / Francie, 2010, 90 min

Ach Keira, Keira, čo s tebou..už sa mi ozaj nechce písať v každom komente, že si moja najneobľúbenejšia herečka široko ďaleko..OK - môj problém! Keď sa odosobním od "vzájomných" antipatií, tak sa jedná o skrytý klenot "ako zo života". Skladačka, ktorá je veľmi citlivo a otvorene napísaná a ešte inteligentnejšie zrežírovaná. Skvelá práca a veľmi dobrý film s geniálnym záverom...(21.6.2013)

Ale ano, snímky tohoto typu jsou moc fajn. Alespoň na mě fungují téměř vždycky a zde tomu nebylo jinak. Hlavní čtveřice mi sedla, děj o nevěře sice standardní, nýbrž nenudící a 90 minut příjemně uteklo. Napadá mě jen, že kdyby místo Keiry dostala roli Jessica Biel, tak by to bylo možná ještě lepší. Nicméně Keira zahrála skvěle a na sympaťáka z filmu Pláž Guillauma Caneta házela neskutečně vražedné pohledy :) Nakonec nečekaně oba odolali, což se nedá říct od dvojici Worthington Mendes :) To jsem spíše vsázel na ně, že nepodlehnou a ono ne. Při závěrečných titulcích jsem se nad rozuzlením více zamyslel...a říkal jsem si, co je horší...jestli jednorázová nevěra (sex na jednu noc a konec), a nebo dlouhotrvající a prozatím nekončící chtíč jednoho po druhém. Položte si schválně tuto otázku také :) V konečném výsledku vyznívá moje hodnocení pro toto romantické drama velice příznivě. Opravdu mě film zaujal a věřím, že za pár let po něm opět sáhnu. 80% (with J.)(9.8.2013)

Každým slovem živoucí dialogy, nadčasová zápletka a prodírání se nenápadným houštím minulosti každého z nás. Massy Tadjelin si typově dokonale obsadila svůj debut a dala mi nový Closer. Tuhle noc se totiž něco stane, něco ne a něco se možná navždy změní. A nová, neústupná a hlavně intimně-osobní konverzačka je na světě. Už dlouho jsem tak silně nepocítil chlad i žár, které láska umí dát.(14.11.2011)

Velice dobré konverzační drama, jehož převážná většina se odehrává během jedné noci. Doporučuji se vyhnout filmu těm, kteří nemají moc rádi dramata, kde se především hodně mluví. Tohle totiž rozhodně není drama, které by překapávalo napínavým dějem, nebo překvapivými zvraty. Film je především o zamyšlení, zamyšlení o tom, jestli je horší fyzická nevěra, nebo láska k někomu jinému. Film stojí především na ústřední herecké čtveřici, všem tady ale jasně vévodí Keira Knightley, která je zde strašně přirozená a její linka je také o dost zajímavější než ta Samova. Sam Worthington mohl ze sebe rozhodně dostat více emocí, je to právě on, kdo trochu jeho příběhovou linii s Evou stahuje dolů. Překvapením je pro mě hudební stránka filmu, která mi moc sedla. Film rozhodně nezíská moc fanoušků, protože si myslím, že se najde dost lidí, kteří se budou u filmu nudit a krátce po zhlédnutí filmu, na něj úplně zapomenou. Těm, co však mají rádi malé vztahové konverzační dramata, Last Night rozhodně doporučuji, věřím, že nebudou zklamání.(7.4.2011)

Dokonale vypointované melodrama na téma důvěry, lásky a síly chtíče, kde se režisérovi ve zcela komorní atmosféře a pouze za pomoci dialogů a hereckých výkonů, daří stupňovat napětí silněji než v mnohých thrillerech. Zejména skvělá Keira Knightley svým přirozeně civilním herectvím zastiňuje všechny přítomné.(22.10.2012)

• - Snímka Last Night otvárala Medzinárodný filmový festival v Ríme (2010). (MikaelSVK)

• - Jessica Biel sa uchádzala o hlavnú postavu (Joanna Reed), ktorú napokon získala Keira Knightley. (U_S_O)