Reklama

Reklama

Last Night

  • Česko Včera v noci (více)
Trailer

Joanna, spisovatelka na volné noze, a Michael spolu žijí nehledě na občasné hádky ve šťastném manželství až do večírku pořádaném Michaelovým šéfem Stuartem, kde si Joanna všimne, že manžel věnuje většinu času své kolegyni, designérce Lauře. Od Michaelova spolupracovníka Andyho se dozvídá, že Laura už s nimi pracuje několik měsíců a byla i na poslední služební cestě v L.A. Doma se pak manželé pohádají, Michael tvrdí, že s Laurou nic nemá, Joanna se zlobí, že jí o ní ani neřekl. Nakonec se usmíří. Druhý den ráno odjíždí Michael s Andym, kterému Joanna slíbí pohlídat a vyvenčit psa, a Laurou na služební cestu do Philadelphie. Joanna mu vsune do košile v kufru lísteček, kde mu vyznává lásku … Zatímco trojice se ubytovává v hotelu ve Philadelphii, Joanna si jde do baru koupit kávu a před ním potkává svou dávnou lásku Alexe, s nímž se seznámila před čtyřmi lety v Paříži, kde psala povídku a kde Alex žije. Oba jsou ze setkání nadšení a je jasné, že mezi nimi ještě stále přetrvává silné pouto. Domluví si schůzku v baru … Tam si dlouze povídají o minulosti, o Alexově knize a o tom, že se naposledy viděli před 2 lety. Nakonec Alex pozve Joannu na večeři s přáteli. Truman se Sandrou je už očekávají a všichni se dobře baví. Truman pak, když Alex a Sandra odejdou kouřit, poví Joanně o Alexově pařížské přítelkyni Helen. Michael se několikrát pokouší Joanně dovolat, ale ona to nebere, teprve při posledním pokusu odpoví. Vše je údajně v pořádku. Michael měl služební večeři s klienty a nakonec se s Laurou dohodne, že si ještě sami dva dojdou na drink … Joanna s Alexem dlouze hovoří o tom, proč jejich vztah nevyšel, přestože jim spolu bylo dobře. Joanna se příteli svěřuje, že na něj často myslí a manželovi o něm nikdy neřekla. Napětí mezi oběma pomalu roste, minulost se připomíná s nečekanou silou … Laura mezitím okatě svádí Michaela a nakonec ho pozve k hotelovému bazénu, kde teď v noci nikdo není. Michael jen nerad svolí k tomu, aby se svlékl a vykoupal se s ní. Ve výtahu, který je veze zpět do pokojů, ji začne vášnivě líbat a nakonec se s ní vyspí … (TV Prima)

(více)

Videa (10)

Trailer

Recenze (373)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Námět je jasnej. Manželský pár probírá téma nevěry, až se oběma ve stejný čas naskytne příležitost být i její součástí. Jen škoda, že dvojka Keira Knightley + Guillaume Canet je o lán zajímavější a napínavější, než dvojka Sam Worthington + Eva Mendes. Jinak by mě to těšilo i více. Takhle je to za tři a pěkná konverzační jednohubka s takovým tím hmatatelným sexuálním napětím. ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Dobre zahrané, no veľmi klasické zamotávanie sa viacročného vzťahu vo vzájomnom podozrievaní sa z nevery, a zároveň v sladkom pokušení podvodu. Takéto, alebo veľmi podobné situácie zažil každý, kto si vyskúšal viacročný vzťah. Otázkou pre mňa ostáva, či je naozaj potrebné nakrúcať filmy presne o tom, čo bežne prežívame. Osobne preferujem skôr únik od skutočnosti, prípadne doku referovanie novým pohľadom na veci všedné či raritné. Posledná noc bola práve taká, akou býva noc, kedy sa partneri z rôznych dôvodov práve ten večer netrávia spolu, ale každý s  príťažlivým človekom opačného pohlavia. ()

Reklama

Hild 

všechny recenze uživatele

Velice dobré konverzační drama, jehož převážná většina se odehrává během jedné noci. Doporučuji se vyhnout filmu těm, kteří nemají moc rádi dramata, kde se především hodně mluví. Tohle totiž rozhodně není drama, které by překapávalo napínavým dějem, nebo překvapivými zvraty. Film je především o zamyšlení, zamyšlení o tom, jestli je horší fyzická nevěra, nebo láska k někomu jinému. Film stojí především na ústřední herecké čtveřici, všem tady ale jasně vévodí Keira Knightley, která je zde strašně přirozená a její linka je také o dost zajímavější než ta Samova. Sam Worthington mohl ze sebe rozhodně dostat více emocí, je to právě on, kdo trochu jeho příběhovou linii s Evou stahuje dolů. Překvapením je pro mě hudební stránka filmu, která mi moc sedla. Film rozhodně nezíská moc fanoušků, protože si myslím, že se najde dost lidí, kteří se budou u filmu nudit a krátce po zhlédnutí filmu, na něj úplně zapomenou. Těm, co však mají rádi malé vztahové konverzační dramata, Last Night rozhodně doporučuji, věřím, že nebudou zklamání. ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

Když se vám podaří do jednoho filmu sehnat tři skvělé herce, dát jim skvělý scénář, zachytit noční atmosféru New Yorku a tohle vše podkreslit půvabnou hudbou, tak výsledek prostě nemůže být špatný. Last Night je film, který se zamýšlí nad otázkou viny - je lepší/horší, když k nevěře dojde, ale víte, že to bylo naposledy, nebo je lepší/horší, když k nevěře nedojde, ale toho druhého opravdu milujete (tudíž nedáváte svému protějšku tolik, co své tajné lásce)? Rozhodnutí je jen na vás, film pouze "rozehraje" partii s těmito otázkami, ale nedojde k jejich zodpovězení. A právě tohohle faktu si moc cením - scénáristka a debutující režisérka v jednom Massy Tadjedin nikoho nesoudí, ani nechce soudit. On vás jen vhodí do hry a donutí vás přemýšlet. Tohle rozhodně není film jen na jedno zhlédnutí, a já si ho ještě minimálně jednou rozhodně dám. Do té doby zde nechám hodně silných 80 % (do plného počtu mi něco chybělo, možná o něco víc propracovat linku se Samem a Evou). ()

Sofia 

všechny recenze uživatele

Je horší krátká fyzická nevěra nebo tajná láska, která je nám zadřená hluboce pod kůží a ke které se v myšlenkách neustále vracíme, zvláště v dobách partnerské nepohody a smutku? To je základní otázka snímku Last night, kterému vévodí hlavně výkon Keiry Knightley (ostatní opravdu nestojí za velkou zmínku - ze Sama Worthingtona nejde žádnou emoci snad ani vykřesat a Eva Mendes je sice krásná, ale její repliky působily hodně naučeně a neopravdově) a nádherný melancholický soundtrack. Není to rozhodně film pro každého - osloví jen ty, kdo už mají nějakou tu partnerskou krizi a nevěru za sebou, romantické duše a puberťáci ať se tomu radši zdaleka vyhnou. Na konci jsme necháni prakticky zase na začátku a to, jak to mezi Joannou a Michaelem dopadne, si můžeme jen domýšlet. Celkově to hodnotím jako zajímavý konverzační výlet nočním New Yorkem (a bary Philadelphie), ale přece jenom si neodpustím jednu mírně cynickou poznámku - láska je kurva, každýho sundá... ()

Galerie (96)

Zajímavosti (2)

  • Snímka Last Night otvárala Medzinárodný filmový festival v Ríme (2010). (MikaelSVK)
  • Jessica Biel sa uchádzala o hlavnú postavu (Joanna Reed), ktorú napokon získala Keira Knightley. (U_S_O)

Související novinky

Muž s obrovskou budoucností...

Muž s obrovskou budoucností...

18.11.2008

...pronásleduje muže s temnou minulostí. Ale pěkně po pořádku. Dvě slova: Sam Worthington. Ještě před několika měsíci to jméno nikdo neznal. Dnes jde o zřejmě nejžádanějšího herce v Hollywoodu. Pokud… (více)

Reklama

Reklama