Last Night

Scénografie:

Tim Grimes

Kostýmy:

Ann Roth

Dvě podoby nevěry v prvotřídní ukázce „K čemu?“ filmu. Obehraný námět, nevýrazné herectví, šedivá filmařina. Rychlejší pasáže řešené paralelním střihem jsou bez zjevného režisérského záměru prokládány delšími scénami, v nichž se dlouze konverzuje zásadně o vztazích. Copak ve filmech o nevěře platí zákaz jiných diskusních témat? Hezké interiéry, hezcí herci a vše-obklopující citová nenaplněnost. Antonioni revival (ale je fakt, že jeho filmy byly i hezky natočené). 55%(25.4.2011)

• teutates

Nevěra na 2 způsoby... prvně něco ve stylu co zpívá Pali Habera "krátké lásky", což nemůže Joanna dostat z hlavy a pak na oko spokojený Michael, který se dopustí fyzického prečinu. Joanna tuhle část zvládla. No neřekla, že někde v dálce je někdo, pro koho po večerech smutní. A to co udělal Michael? Neomluvitelné... a jak to dopadne?! hmmn... 4/10(23.4.2011)

Netuctový film o citovém čtyřúhelníku. Dva různé páry, které k sobě poutá něco úplně jiného. Linie mezi Evou a Samem je pouze o fyzické přitažlivosti a sexu, který by velice pravděpodobně ve vztah nevyústil, a je proto plochá a nevýrazná. Za to můžou nejen výkony Sama a Evy. Eva nedává své postavě žádnou větší emoci, kromě očekávaného klišé předchozího partnerského problému (tentokrát přítel zemřel) a Sam se snažil vnitřní pochyby svého Michaela vyjádřit pouze pohledy, ale za žádným pohledem ve skutečnosti nic nebylo. Navíc jsem mezi nimi ani moc přitažlivosti nenašla. Je tedy logické, že zajímavější podívaná je na dvojici Keira - Guillaume. Zde jde o opravdovou lásku (ne jen o fyzično) a chemie mezi nimi funguje skvěle (ti dva se přitahují jako magnety - neuvěřitelné). Keira i Guillaume navíc mnohem lépe hrají a každá emoce sálá zevnitř. Upřímně asi díky tomu jsem držela palce právě jim a přála jsem si, aby se Keira nevracela do celkem nudného manželství, protože vedle Guillauma vypadal Sam nevýrazně, asi jako robot. Přestože jsem film odhadla dobře - nedělalo mi problém určit, kde dojde k nevěře - Last Night není i přes svou mírnou předvídatelnost nudný film. Pokud Massy Tadjedin bude mít příště šťastnější ruku a zabrání herecké nevyrovnanosti ústředního kvarteta a udrží si kvalitu scénáře, budu se na její další film těšit.(14.4.2011)

Ach Keira, Keira, čo s tebou..už sa mi ozaj nechce písať v každom komente, že si moja najneobľúbenejšia herečka široko ďaleko..OK - môj problém! Keď sa odosobním od "vzájomných" antipatií, tak sa jedná o skrytý klenot "ako zo života". Skladačka, ktorá je veľmi citlivo a otvorene napísaná a ešte inteligentnejšie zrežírovaná. Skvelá práca a veľmi dobrý film s geniálnym záverom...(21.6.2013)

Dramatický příběh páru, kterému stačí jedna noc, kdy jsou odděleni od sebe, aby si každý z nich zaflirtoval. Začnu tím slabším, a to jsou v některých chvílích dlouhé, až nudné dialogy. Do třech čtvrtin filmu to bylo napínavé až k prasknutí, a napětí pořád gradovalo. Ke konci ale jako by film neměl co říct a utápěl se právě v pořád protahovaných dialozích. A úplný konec mě hodně překvapil, bohužel tak, že to hlavní jsem se nedozvěděl, ač jsem na to čekal už od začátku. Na druhou stranu je to ale možná dobře, protože film u člověka vyvolává pocity velké nejistoty, a konec je toho důkazem. Teď ale k tomu příjemnějšímu. Film neskutečně těží z naprosto okouzlující atmosféry nočního New Yorku. Ukazuje život takový, jaký tam opravdu je. A v něm krásně vyčnívají oba příběhy. Touha obou představitelů (Sam Worthington a Keira Knightley) zkusit něco jiného je také vykreslena neskutečně reálně. Kvalitu rozhodně podporují i kvalitní vykony hlavní čtveřice, i když právě u Sama si nejsem jistý. Buď to zahrál naprosto geniálně se všemi těmi nervozitami, nejistotou a choutkami, když se má něco stát mezi jím a jinou ženou, však to znáte. Anebo je prostě absolutně nevhodný do těchto romantických pletek, protože na mě působil naprosto nejistě. Film je krásná ukázka toho, co se může stát, když se do vztahu vmísí práce nebo staří přátelé. Proto také hodnotím vyše, protože film má co říct a v nemálo případech možná posílí nejistotu právě ve vašich vztazích.(25.5.2011)

• - Jessica Biel sa uchádzala o hlavnú postavu (Joanna Reed), ktorú napokon získala Keira Knightley. (U_S_O)

• - Snímka Last Night otvárala Medzinárodný filmový festival v Ríme (2010). (MikaelSVK)