Last Night

Scénografie:

Tim Grimes

Kostýmy:

Ann Roth

Ale ano, snímky tohoto typu jsou moc fajn. Alespoň na mě fungují téměř vždycky a zde tomu nebylo jinak. Hlavní čtveřice mi sedla, děj o nevěře sice standardní, nýbrž nenudící a 90 minut příjemně uteklo. Napadá mě jen, že kdyby místo Keiry dostala roli Jessica Biel, tak by to bylo možná ještě lepší. Nicméně Keira zahrála skvěle a na sympaťáka z filmu Pláž Guillauma Caneta házela neskutečně vražedné pohledy :) Nakonec nečekaně oba odolali, což se nedá říct od dvojici Worthington Mendes :) To jsem spíše vsázel na ně, že nepodlehnou a ono ne. Při závěrečných titulcích jsem se nad rozuzlením více zamyslel...a říkal jsem si, co je horší...jestli jednorázová nevěra (sex na jednu noc a konec), a nebo dlouhotrvající a prozatím nekončící chtíč jednoho po druhém. Položte si schválně tuto otázku také :) V konečném výsledku vyznívá moje hodnocení pro toto romantické drama velice příznivě. Opravdu mě film zaujal a věřím, že za pár let po něm opět sáhnu. 80% (with J.)(9.8.2013)

Byla jsem ve správným rozpoložení pro sledování, tudíž melancholie jak sviňa. Kdybych se měla vyjádřit k příběhu, byla bych tu dlouho a asi bych šla nakonec utopit depresi do vína, tak radši jenom vyzdvihnu mojí slabost pro Keiru, jakožto mojí královnu mezi herečkami. Přesně v takovéhle roli jsem jí chtěla vidět - dokonale ženskou, ztělesnění krásy a elegance... Jednoduše perfektní.(25.3.2011)

Zvláštny film zo života. Mám dojem že som po celý čas doslova divák. Divák, ktorý má možnosť nahliadnuť do života ľudí. Akoby som žila a len na chvíľu sa zastavila, aby som pozorovala iných. A tí iní si ma vôbec nevšimnú. Správajú sa prirodzene (Jo príde domov a hneď sa ide prezliecť, jej bežné nedbanlivé gestá..) Od začiatku sme hodení do vody, nie sme uvedený do deja, nevieme, kto sú postavy. Tie sa nám postupne odhaľujú. Ale spôsobom, ako sa postupne odhaľujú osobám v ich živote, takže divák nevie v niektorých fázach o nič viac ako ten, voči komu má byť ukryté tajomstvo. Tento štýl zobrazenej neúprimnosti ma prekvapil, že je tak trefne zachytený vo filme. Takisto ma zaujala hudba. Tým, že nepodporovala zápletku hneď od prvých scén dodávala práve ten dojem pozorujúceho. Myslela som najprv, že to len Jo ako spisovateľka bude porozovať ale nakoniec sme to my. Ako 5. hlavná postava. Myšlienka s neverou je skvelo spracovaná. Hoci sa ma to ešte našťastie netýka, napriek mojej nezaujatosti dejom, veľmi zaujímavý a hlavne skvelo spracovaný film. (ešte čo ma prekvapilo je, koľko sa pilo alkoholu vo filme :)) )(21.5.2011)

Je horší krátká fyzická nevěra nebo tajná láska, která je nám zadřená hluboce pod kůží a ke které se v myšlenkách neustále vracíme, zvláště v dobách partnerské nepohody a smutku? To je základní otázka snímku Last night, kterému vévodí hlavně výkon Keiry Knightley (ostatní opravdu nestojí za velkou zmínku - ze Sama Worthingtona nejde žádnou emoci snad ani vykřesat a Eva Mendes je sice krásná, ale její repliky působily hodně naučeně a neopravdově) a nádherný melancholický soundtrack. Není to rozhodně film pro každého - osloví jen ty, kdo už mají nějakou tu partnerskou krizi a nevěru za sebou, romantické duše a puberťáci ať se tomu radši zdaleka vyhnou. Na konci jsme necháni prakticky zase na začátku a to, jak to mezi Joannou a Michaelem dopadne, si můžeme jen domýšlet. Celkově to hodnotím jako zajímavý konverzační výlet nočním New Yorkem (a bary Philadelphie), ale přece jenom si neodpustím jednu mírně cynickou poznámku - láska je kurva, každýho sundá...(12.1.2011)

Po rozvleklém začátku se z Last Night vyklubalo docela milé překvapení. Ponurá atmosféra a beznaděj příběhu se hezky snoubí s Mansellovou tklivou hudbou. Příběh sleduje dva páry v průběhu jedné noci. Zajímavější dvojice je celkem očekávaně Knightley s Canetem, kteří předvadějí velmi uvěřitelné výkony. Nejslabším článkem je Sam Worthington, který je prostě herecké dřevo a sledovat jeho scény je občas utrpení. 7/10(25.3.2011)

• - Snímka Last Night otvárala Medzinárodný filmový festival v Ríme (2010). (MikaelSVK)

• - Jessica Biel sa uchádzala o hlavnú postavu (Joanna Reed), ktorú napokon získala Keira Knightley. (U_S_O)