Last Night

• slovenský

Včera v noci

Drama / Romantický

USA / Francie, 2010, 90 min

Po rozvleklém začátku se z Last Night vyklubalo docela milé překvapení. Ponurá atmosféra a beznaděj příběhu se hezky snoubí s Mansellovou tklivou hudbou. Příběh sleduje dva páry v průběhu jedné noci. Zajímavější dvojice je celkem očekávaně Knightley s Canetem, kteří předvadějí velmi uvěřitelné výkony. Nejslabším článkem je Sam Worthington, který je prostě herecké dřevo a sledovat jeho scény je občas utrpení. 7/10(25.3.2011)

Je horší krátká fyzická nevěra nebo tajná láska, která je nám zadřená hluboce pod kůží a ke které se v myšlenkách neustále vracíme, zvláště v dobách partnerské nepohody a smutku? To je základní otázka snímku Last night, kterému vévodí hlavně výkon Keiry Knightley (ostatní opravdu nestojí za velkou zmínku - ze Sama Worthingtona nejde žádnou emoci snad ani vykřesat a Eva Mendes je sice krásná, ale její repliky působily hodně naučeně a neopravdově) a nádherný melancholický soundtrack. Není to rozhodně film pro každého - osloví jen ty, kdo už mají nějakou tu partnerskou krizi a nevěru za sebou, romantické duše a puberťáci ať se tomu radši zdaleka vyhnou. Na konci jsme necháni prakticky zase na začátku a to, jak to mezi Joannou a Michaelem dopadne, si můžeme jen domýšlet. Celkově to hodnotím jako zajímavý konverzační výlet nočním New Yorkem (a bary Philadelphie), ale přece jenom si neodpustím jednu mírně cynickou poznámku - láska je kurva, každýho sundá...(12.1.2011)

Zvláštny film zo života. Mám dojem že som po celý čas doslova divák. Divák, ktorý má možnosť nahliadnuť do života ľudí. Akoby som žila a len na chvíľu sa zastavila, aby som pozorovala iných. A tí iní si ma vôbec nevšimnú. Správajú sa prirodzene (Jo príde domov a hneď sa ide prezliecť, jej bežné nedbanlivé gestá..) Od začiatku sme hodení do vody, nie sme uvedený do deja, nevieme, kto sú postavy. Tie sa nám postupne odhaľujú. Ale spôsobom, ako sa postupne odhaľujú osobám v ich živote, takže divák nevie v niektorých fázach o nič viac ako ten, voči komu má byť ukryté tajomstvo. Tento štýl zobrazenej neúprimnosti ma prekvapil, že je tak trefne zachytený vo filme. Takisto ma zaujala hudba. Tým, že nepodporovala zápletku hneď od prvých scén dodávala práve ten dojem pozorujúceho. Myslela som najprv, že to len Jo ako spisovateľka bude porozovať ale nakoniec sme to my. Ako 5. hlavná postava. Myšlienka s neverou je skvelo spracovaná. Hoci sa ma to ešte našťastie netýka, napriek mojej nezaujatosti dejom, veľmi zaujímavý a hlavne skvelo spracovaný film. (ešte čo ma prekvapilo je, koľko sa pilo alkoholu vo filme :)) )(21.5.2011)

• ivishka

Jako milovník skvělých filmů jsem se rozhodla udělat takový menší experiment, jestli se mi to dříve jen zdálo a nebo je pravda, že Keira Knightley neumí hrát. Pardon, ale ta slečna opravdu hrát neumí - desetivteřinové zírací pauzy než si vzpomene na text, všudypřítomná nepříjemnost z jejího dětského hlasu a ve spojení s Evou Mendes se mi zdálo, že se z toho filmu asi brzo pozvracím - radila bych slečně Mendes, aby ubrala trochu botoxu, protože to jde poznat. Co se týče příběhu - blá blá blá ; to znamená konverzační romantický drama s neustálou nostalgií, která přerostla jistým způsobem v oboustrannou nevěru mezi jedním manželským párem. Jednu hvězdu dostal pouze Guillaume Canet za jeho herecký výkon a sladký úsměv.(21.1.2013)

• Kamca_

Hned od začátku mě to šíleně nudilo. Nic jsem od toho nečekala. Vážně mě nebavily nudné a zdlouhavé dialogy téměř o ničem. Hluchých míst tenhle film měl teda požehnaně. Jako neříkám, že to téma je špatný, ale mohlo být lépe zpracované. Je to škoda. Herci byly vcelku fajn. A Keira by teda mohla přibrat ...(23.7.2013)

• - Snímka Last Night otvárala Medzinárodný filmový festival v Ríme (2010). (MikaelSVK)

• - Jessica Biel sa uchádzala o hlavnú postavu (Joanna Reed), ktorú napokon získala Keira Knightley. (U_S_O)