Last Night

• slovenský

Včera v noci

Drama / Romantický

USA / Francie, 2010, 90 min

Znepokojivý film. Myslím že se má paranoia opět prohloubila. Herecké obsazení je výborné, skvěle toporný Sam Worthington a úchvatná Keira (jsem rád, že se mi zase vrací do života), působí opravdově, skoro jako skutečný manželský pár po letech - prázdná slova bez významu, nebo jen samozřejmá přítomnost druhé polovičky? Toulky New Yorkem celou romantickou linii nádherně podbarvují, stejně jako Mansellova neselhávající hudba.(4.4.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $98,986Tržby Celosvetovo $10,600,000▐ neskutočne suché a neskutočne pri danej minutáži dlhé, sa čudujem že sa na takéto niečo dali herci(Keira Knightley, Sam Worthington, Eva Mendes) nahovoriť /35%/(28.3.2012)

Minimalistický snímek. Nečekejte nic grandiózního, je to komorní jako jazzový koncert pro dva. Keiře a Samovi to herecky výborně ladí. Překvapil mě konec. Čekala jsem něco většího, pořádné rozuzlení děje. Ale snímek je opravdu perla na dně oceánu, která prvoplánově nekřičí "Chyťte mě!" - naopak jen v klidu a tichosti vyčkává až bude objevena.(4.1.2013)

Na Last Night jsem se sel podivat kvuli hudbe Clinta Mansella, ktery nezklamal a se svym pianem opet kouzli. To samotne by stacilo na slusne hodnoceni a koneckoncu vic, nez prumerny vztahovy film jsem od toho stejne necekal. Nicmene s postupem casu to ziskava zajimave interpersonalni vypeti a otazku emocionalni vs. fyzicke nevery, ktera to spolecne s vybornou Keirou Knightley precijen nakopla kousek nad prumer. Ostatni v tymu uz byli ze slabsich soudku, Worthington je drevo a Eva Mendes je z meho pohledu jednoduse oskliva, takze jejich par pusobil tezce toporne, ale mozna to byl zamer jako protipol Keiry a jeji romanticke linky ve vyssich spiritualnich sferach. 7/10(17.6.2011)

Je horší krátká fyzická nevěra nebo tajná láska, která je nám zadřená hluboce pod kůží a ke které se v myšlenkách neustále vracíme, zvláště v dobách partnerské nepohody a smutku? To je základní otázka snímku Last night, kterému vévodí hlavně výkon Keiry Knightley (ostatní opravdu nestojí za velkou zmínku - ze Sama Worthingtona nejde žádnou emoci snad ani vykřesat a Eva Mendes je sice krásná, ale její repliky působily hodně naučeně a neopravdově) a nádherný melancholický soundtrack. Není to rozhodně film pro každého - osloví jen ty, kdo už mají nějakou tu partnerskou krizi a nevěru za sebou, romantické duše a puberťáci ať se tomu radši zdaleka vyhnou. Na konci jsme necháni prakticky zase na začátku a to, jak to mezi Joannou a Michaelem dopadne, si můžeme jen domýšlet. Celkově to hodnotím jako zajímavý konverzační výlet nočním New Yorkem (a bary Philadelphie), ale přece jenom si neodpustím jednu mírně cynickou poznámku - láska je kurva, každýho sundá...(12.1.2011)

• - Snímka Last Night otvárala Medzinárodný filmový festival v Ríme (2010). (MikaelSVK)

• - Jessica Biel sa uchádzala o hlavnú postavu (Joanna Reed), ktorú napokon získala Keira Knightley. (U_S_O)