Last Night

• Česko Včera v noci (více)

Joanna, spisovatelka na volné noze, a Michael spolu žijí nehledě na občasné hádky ve šťastném manželství až do večírku pořádaném Michaelovým šéfem Stuartem, kde si Joanna všimne, že manžel věnuje většinu času své kolegyni, designérce Lauře. Od Michaelova spolupracovníka Andyho se dozvídá, že Laura už s nimi pracuje několik měsíců a byla i na poslední služební cestě v L.A. Doma se pak manželé pohádají, Michael tvrdí, že s Laurou nic nemá, Joanna se zlobí, že jí o ní ani neřekl. Nakonec se usmíří. Druhý den ráno odjíždí Michael s Andym, kterému Joanna slíbí pohlídat a vyvenčit psa, a Laurou na služební cestu do Philadelphie. Joanna mu vsune do košile v kufru lísteček, kde mu vyznává lásku … Zatímco trojice se ubytovává v hotelu ve Philadelphii, Joanna si jde do baru koupit kávu a před ním potkává svou dávnou lásku Alexe, s nímž se seznámila před čtyřmi lety v Paříži, kde psala povídku a kde Alex žije. Oba jsou ze setkání nadšení a je jasné, že mezi nimi ještě stále přetrvává silné pouto. Domluví si schůzku v baru … Tam si dlouze povídají o minulosti, o Alexově knize a o tom, že se naposledy viděli před 2 lety. Nakonec Alex pozve Joannu na večeři s přáteli. Truman se Sandrou je už očekávají a všichni se dobře baví. Truman pak, když Alex a Sandra odejdou kouřit, poví Joanně o Alexově pařížské přítelkyni Helen. Michael se několikrát pokouší Joanně dovolat, ale ona to nebere, teprve při posledním pokusu odpoví. Vše je údajně v pořádku. Michael měl služební večeři s klienty a nakonec se s Laurou dohodne, že si ještě sami dva dojdou na drink … Joanna s Alexem dlouze hovoří o tom, proč jejich vztah nevyšel, přestože jim spolu bylo dobře. Joanna se příteli svěřuje, že na něj často myslí a manželovi o něm nikdy neřekla. Napětí mezi oběma pomalu roste, minulost se připomíná s nečekanou silou … Laura mezitím okatě svádí Michaela a nakonec ho pozve k hotelovému bazénu, kde teď v noci nikdo není. Michael jen nerad svolí k tomu, aby se svlékl a vykoupal se s ní. Ve výtahu, který je veze zpět do pokojů, ji začne vášnivě líbat a nakonec se s ní vyspí … (TV Prima)

k.rakonos

Nečekal bych, že víceméně komorní vztahovka líznutá romantickým dramatem bude tak přitažlivá a koukatelná i pro muže. Možná za to mohly i atraktivní herečky jako Eva Mendes či Keira Knightley, ale celkově vzata čisté 4 hvězdy a večer, který film rozhodně nezkazil. Jen Keira byla zralá na pořádné profackování, myslím to, že když jde k muži do bytu, kde na něj lehá, pokládá si na něj holé a krásné štíhlé nohy a pak ho několikrát v podobné situaci odmítne, že je zadaná, to prostě asi nepochopíš :-) ()

stret

Za to, že Keira Knightleyová je tak nepekná, vychrtlá a s tvárou sekery Keira nemôže. Vlastne asi môže, vychrtlosť si pravdepodobne privodila sama a to ostatné je toho dôsledkom. Ale to jej škerenie, vycerené zuby, neprirodzené až nepríjemné správanie vo vzťahovke iritovalo celý čas. Keire lepšie sedí, keď si natiahne pirátsky kostýmeček a ide sa šablovať s mečíkom medzi pirátov z Karibiku. Na takéto (komplikovanejšie) role nemá. Toporný výkon Sama Worthingtona fungoval omnoho lepšie, a Eva Mendesova bola celkom bezproblémová, a ten štvrtý - nevýrazný rádoby chrumkavý francúz nestojí za reč. Myšlienka bola prítomná - o kontraste medzi fyzickou a citovou neverou. Osobne mi tá citová príde odpornejšia. Dialógy - často krát nezmyselné a zbytočné. Nestojí za stratu času. ()

walsidal

Dlouhá noc, při které se zdánlivě nic neděje, a přece může ovlivnit celý život… Tak by se dalo stručně charakterizovat tohle komorní drama. Sledujeme v něm paralelně Joannu a Alexe a také Michaela a Lauru za doprovodu hudby, která působivě dokáže navodit atmosféru nevšední noci, plné těžkých rozhodnutí… ()

Sejkorka

Takže Joanna obstála a Michael ne, je to tak ? Nebo to mám chápat jinak ? Jestli jo, tak nebudu, nebo nechci. Nadprůměrný film. Tečka. (Jo, a kdo by odolal takové samici, jako je ... Laura, zvlášť, když po něm jde jak "slepice po flusu". To bylo naše oblíbené rčení na VŠ. PODRUHÉ 20-3-24 stojí za zaznamenání dabing Kateřiny Lojdové, který mi ke Keiře (nejvíc) sedí. COPY PASTE z mých oblíbených Laggies - s českým dabingem (Terezie Taberyová - dabing FilmBox]). Naštěstí jediný ve filmografii mé oblíbené Keiry. Zní to fakt příšerně a vůbec se k ní trn hůsd nehodí. Keiřiným dabérkám vévodí Kateřina Lojdová, je tu i Jitka Ježková, Andrea Elsnerová apod. Ale tenhle film si raději ponechám v databázi s titulky. ()

zombiiik

Film je hlbokou ukážkou a sondou do ľudského konania, motivácii a následných vyústení, ktoré nechajú v divákovi priestor na premýšľanie. 4 hlavné postavy sú vykreslené realisticky, nie čierno-bielo, mnohokrát sa divák pristihne ako prekvapivo empaticky rozumie aj nie celkom morálnym konaniam. Film je osviežujúcim nielen svojim unikátnym spracovaním, výberom hercov, ale celkovú atmosféru podčiarkuje výborne zvolená hudba. Čo najviac oceňujem je deficit romaticko-dramtických klišé. Príjemné prekvapenie, určite odporúčam! ()

marcel5

Velmi reálné a poutavé, zaujalo mě to, ale proč ona to zkazila tím, že mu dá lísteček do košile a on ho najde pozdě? To asi měl pocit, že sebevražda je málo. ()

lili5

Pridávam sa k tým, ktorý proste tento snímok neocenili. Prečo? Myslím, že to bolo príliš nudné a zdĺhavé. Motanie sa okolo jednej témy, ktorá by sa dala rozvinúť úplne inak. Dej jednoducho zlyhal. Predsa len film má svoje roky a v tejto dobe je na výber s oveľa lepších príbehov. Vôbec nechápem ako to môže mať také skvelé hodnotenie práve tu, je omnoho viac filmov, ktoré sú lepšie a majú menej percent. Chcem, ale aspoň vyzdvihnúť hercov a ich výkony. ()

JenTR

Ten herec z Avatara je bohuzel spatny, zkazil film. Furt cumi stejne, jeden vyraz a to je vse. Velmi pasivni a nevyrazny. Taky je to neverehodne, ta hispanka hrozne tlacila na pilu, jak ho chtela dostat do postele. Jako proc? ()

Muž s obrovskou budoucností...

Muž s obrovskou budoucností...

18.11.2008