Tango s komármi je jedinečným výrazom ľudských citov, je v ňom vášeň a napätie, konflikt i súlad pohlaví, dráždenie i bolesť, ako v bodnutí komára, ktorý si neodbytne žiada kvapku krvi, aby mohol prežiť. Tango s komármi je letmým obrazom konfliktov mužov a žien. Rozpletá tajomstvá ľudských osudov, ktoré by mohli dospieť aj k ozajstným drámam. Že tieto sú viac trápnymi nedorozumeniami ako rafinovanými zločinmi je celkom zámerné. Dvaja emigranti prichádzajú po rokoch na pár dní domov, na Slovensko. Karol (Ady Hajdu) sa potrebuje rozviesť, lebo sa chce znovu šťastne a výhodne oženiť. Rudo (Roman Luknár) má na neho nenápadne dohliadnuť, aby nezlyhal. Najala si ho Karolova snúbenica, ktorá chce mať všetko poistené. Po príchode do Bratislavy sa situácia oboch nepredvídane skomplikuje. Minulosť si na nich počkala... (oficiální text distributora)

peaceNwar

Sorry, ale toto malo mať nejaký dej? Nulová zápletka, nulovo zaujímavý námet, žiadna príťažlivá forma, nič, proste akoby pokukávanie cez kamery na ľudí na zastávke ráno v stave postalkoholizovanej agónie, bez zjavnej koncentrácie či zmyslu. Žiadny scenár, herci ani snaha o invenčnú či aspoň prísnu réžiu. Slovenská kinematografia je v súčasnosti naozaj na bode mrazu. Jednu hviezdičku dávam za pokusy hercov a z milosti :D ()

knoxville

Preboha o com to akoze malo byt? Naco sa tento film hra? Hnus a hroza! Uz som na slovensku zvyknuty na katastrofalne slabe scenare a ubohe herecke vykony ale toto ma este dokazalo prekvapit... Keby zmazali vsetky sceny tak aby ostali len Nvotovej prsia, Morovej zadok a Luknarove potahovanie z jointa - vznikol by lepsi "film" ako tento nezmyselny zvratok! ()

martvir

Duo hercov má presviedčalo o tom, že sa môžem konečne tešiť na dobrý slovenský film. No ostalo to len pri tom. Herecké výkony by možno aj mohli byť lepšie, ale to by museli dostať do rúk kvalitnejší scenár. Je vážne naškodu, že sa u nás netočí viac filmov. Plátno nie sú dosky ani dabing, chýbal tam akýsi život, to čo by ma presvedčilo o reálnosti. Samotnému deju chýbalo vyhrotenie situácie, niečo, čo by ma prinútilo zamyslieť sa. Konflikty ľudí vo filme ostali nedoriešené a otvorené, čiže počas 100 minút filmu sme sa nedostali nikam. Jedna hviezdička za film zo slovenskej produkcie a to je smutné. ()

Swampy

Táto koláž novodobých slovenských nehercov mi bola extrémne nesympatická. Veď to nie je ani film, ale zhluk vyradených scénok z nepodareného sitcomu.. ()

lemka

Tango s komármi je väčšou stratou času než čokoľvek iné, čo si práve teraz zapnete v telke. Bohužiaľ, o to viac ma mrzí, že takýto nudný a prihlúply film vzišiel práve zo Slovenska, kde sa stále plače nad nedostatkom financií na filmovanie. Pritom najhoršie na celej veci je, že keď už sa nejaké peniaze predsa len nájdu, a Tango s komármi je toho skvelým príkladom, vyhodia sa na bezduchú zlepeninu absurdností, ktoré z filmu vytvoria kostrbaté a nezáživné nič. Tvorcovia z tejto kvázi komédie chceli zrejme urobiť moderný multikultúrny slovenský film, z ktorého sa však vďaka rozpačitým hereckým výkonom, primitívnemu scenáru a smiešnej zápletke stala obyčajná absurdná fraška, ktorá sa hraje na komplikovaný dnešný svet, pričom ten s realitou nemá absolútne nič spoločné. Pozitívum: za snahu nech už je výsledok aký je a Adyho Hajdu, ktorého mám ináč celkom v obľube. ()

Festival Finále v Plzni zahájí Český mír

Festival Finále v Plzni zahájí Český mír

18.04.2010

Festival českých filmů Finále 2010 se letos uskuteční od 18. do 24. dubna. Zahajovacím filmem bude v předpremiéře uvedený dokument Český mír režisérů Víta Klusáka a Filipa Remundy. Festival v… (více)