Cesta draka

• Česko Drak přichází (více)

Tang Lung (Bruce Lee) přijíždí do Říma, aby pomohl příbuzným s péčí o rodinnou restauraci. Péct pizzu a vařit špagety ale rozhodně nebude. O podnik totiž projevil zájem mocný mafiánský syndikát, který se nezastaví před ničím. Schopnost Tanga Lunga vládnout bojovými uměními se ale záhy ukáže být mocnější než zbraně a vliv špagetožroutů. Mafiánští bossové proto najmou ty nejlepší světové bojovníky, aby Tanga srazili na kolena. Bruce Lee ve své nejlepší roli. Chuck Norris ve své nejlepší záporné roli. Jeden z nejlepších filmových soubojů všech dob ve stínu římského Kolosea. Povinnost pro milovníky filmových umění. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

chuckboris

Hodně jednoduchá zápletka která od začátku směřuje co nejrychlejší cestou ke rvačkám. Ale ty jsou ovšem dobré. A ta závěrečná s Chuckem Norrisem zachránila celej film. ()

bobstock

Vysoustružený Bruce vs. chlupatý Norris bez kníra. Krom bojové choreografie jsou vše ostatní otřesné herecké a filmové výkony, přesto je karatistova návštěva Říma dnes již zlatou klasikou pro věrné fandy. 65% ()

Brejlil

Ultimativní Leeho film. Je plný nejen solidní choreografie, ale i dětinského humoru (polévky na letišti, "vnadná" Italka) a jisté orientální nadnesenosti nad skutečností. Ovšem Bruceho mňoukání se nedá zapomenout. ()

El Loco

BRUCE LEE A JEHO VARIÁCIA NA PRÁZDNINY V RÍME. Cesta draka je Bruce Leeho počin, v ktorom si okrem hlavnej postavy (Tang Lung) sadol aj na stoličku s nápisom „DIRECTOR“. Myslím, že nikto nečaká od tohto filmu zázraky, vzhľadom k tomu, že ide o klasiku kung-fu žánru, kde je dej odstavený na druhú koľaj a tvorí len omáčku, ktorá vypĺňa stopáž medzi bitkami. Bruce Lee je legenda, o tom niet pochýb, avšak jeho režisérske schopnosti (ako aj schopnosti kameramana – no hrôza) sú „nedostatočné“ (rozumej, žánrovo obmedzené), čo skúsenejšiemu divákovi trhá oči. Je to však v tomto prípade podstatné? Asi nie. Je jasné, že všetci tento film „žerú“ pre záverečný súboj, s obľubou nazvaným aj ako scénou s najdrahšími špeciálnymi efektmi v histórii filmu. Áno presne tak, mám na mysli súboj, v ktorom Bruce Lee dokáže (akokoľvek to znie neuveriteľne, je to naozaj tak, videl som to na vlastné oči:-)) poraziť neporaziteľného...Zálesáka/Hitmana/Walkera, texaského rangera a zároveň sedemnásobného majstra sveta v karate Chucka Norrisa...Bohužiaľ tento súboj (hlavne tzv. depilačný ťah:-)) je jediným, čo stál aspoň trošku za to (hlavne tie kopy z otočky THUMBS UP), inak nuda, trápna nuda, nuda, trápna nuda...ktoré vyplnilo pár Leeho kvalitných úderov a inak to celé vyznelo skôr ako groteska (hlavne prvých pár minút na letisku mi trošku pripomenulo jednu časť BUD BINDI)...Zvuky zvierat (v prípade záverečného súboja to bola pravdepodobne sliepka), ktoré Bruce Lee napodobňoval pri svojich pohyboch, mi tiež časom začali „decentne“ liezť na nervy (spolu s tým malým čínskym buzíkom, čo robil poskoka hlavnému záporákovi), no v konečnom dôsledku treba uznať, že to bol frajer a čo sa týka kung-fu filmov, je spolu s Jet Lim, ktorý po jeho smrti nesie jeho odkaz, neprekonateľný (Jackie Chan je ďaleko, ďaleko za nimi...)...Budem veľmi milosrdný a dám za dve... ()

petikacka

Naprosto geniální film s Brucem Lee...To jeho mňaučení a záběry na jeho obličej, kdy člověk vidí tu jeho opravdovost jsou naprosto úžasné...I z nynějšího pohledu je to pořád sqělý film...Za mě 100% ()

Herman

Od vzniku Cesty draka už uteklo hodně vody, ale nemění to nic na tom, že jsem se u něj dobře pobavil. A u skalpování Chuckova hrudníku mi nezůstalo smíchy oko suché :-) ()

Meteorista

Drak přijde, zabije pana Norriseho, aby se neřeklo, tak zkope pár dalších, a zase odkráčí; přitom ho vůbec netrkne, že po něm jede jedna mladá slečna a porád tlachá o cvičení chvatů. Film průměrný, chvaty úžasné a vtip ohromující. Škoda jen sem tam hluchých míst a někdy chaotického ozvučení. ()

Dement

Je to skvělá komedie :D. Záverečný souboj s chlupáčem Chuckem stojí za to. Bohužel začátek filmu je vyloženě natahovaný a nezáživný se spoustou hluchých míst a chyb. ()

robo7773

*** (70 bodov zo 100) Klasika bojoveho umenia vo filme, kto nevidel tento film, tak hadam ani nevie ako vznikalo bojove umenie vo filme. Jednoznacne najuspesnejsi film legendy Bruce Leeho, ale ak vas az tak bojove umenie nezaujima, tak ento film asi nedopozerate. Herecke vykony na bode mrazu, a myslim ze niektori herci co tam hrali nemaju ani ziadne herecke skusenosti a o talente sa ani neda hovorit, cze take dedinske divadlo je asi presvedcivejsie. Tento film vsak asi ulahodi chlapikom co maju radi vtipy o Chuckovi Norrisovi, lebo ich oblubenec sa na konci objavuje, mozno aj pri pozeraní tychto scen vzniklo par dobrych vtipov. ()

Vodny

Začátek má hodně blízko ke komedii, kdy Bruce hlady málem padne, až si nakonec najde luxusní restauraci a tam pozře několik chodů nějaké kaše. Nejzajímavější je bezesporu poslední souboj, kdy se Bruce utká se stejně starým (32let) Chuckem Norrisem. Byl jsem trochu překvapený, že Chuck v mládí nevypadal kdovíjak namakaně, zato Bruce čistá svalovina. A ta rychlost! Dodnes nechápu. ZAJÍMAVOST: Při závěrečném souboji je použita známá melodie z Tenkrát na západě (1968) od Ennio Morricone. ()

Andronikos

Mojá prvá skúsenosť s Bruceom Lee. Asi nebude posledná, pretože by ma zaujímalo, či má podobný herecký prejav aj v iných filmoch alebo či tu tak zmätene hral preto, že jeho postava mala byť "zmätená" (skoro sa žiada povedať: hlúpa). Lee alias Tang Lung sa správa ako nesmelý (keď nejde o kung-fu), trochú hlúpy mladík a svoju vidieckosť aj explicitne zdôrazňuje. Mám to chápať tak, že film, resp. jeho hlavný tvorca a herec naozaj plánoval nejakú "chválu vidieckosti"? To, že pôvabnú mladú Noru Miao si Lee vo filme ako erotický objekt nevšímal (že jej postava o pomer záujem mala, si nie som úplne istý, ale zo skloneného pohľadu na záver niečo také vyplýva), je taktiež pozoruhodné. Dnes by si správny kung-fu akčňák nejaký ten románik pravdepodobne neodpustil. Kladiem si tiež otázku, či mal film mať komediálny podtón, ale ak áno, príliš s tým neladí záverečné krviprelievanie. Celkovo musím konštatovať, že napriek nezakrývanej naivnosti filmu, pôvabnej starosvetskosti súbojov a interiérov, tváričke Nory Miao a vnadám "talianskej krásky" Malisy Longo ma katastrofálny scenár a zmienené rysy (ktoré by nemuseli byť na škodu, keby boli nie len naznačené) nepresvedčili, že film patrí do zlatého fondu. Nanajvýš tak ako historický kúsok. Možno. ()

Hapretor

Kde hraje Chuck Norris, dávám automaticky ODPAD ! - Největší ("akční") kretén filmového plátna! Tady by to ale bylo velmi nefér vůči Bruce-ovi Lee! ()

Evander

Spíše slabší záležitost, dějově i zpracováním. Navíc umocněná naprosto otřesným českým dabingem, ten do hodnocení přirozeně nezahrnuji. Vidím to tak na 50%, a to možná jen proto, že mám bojová umění rád. ()

kkarx

Za zmínku stojí jenom srandovní souboj Bruce Leeho a Chucku Norrise v Koloseu. Ostatní je jenom taková přiblblá nevtipná komediální vata. Jen pro fanoušky. ()

Večer ostrých filmů Chucka Norrise!

Večer ostrých filmů Chucka Norrise!

07.12.2010

Kino Světozor obsadí dne 8. prosince od 19:00 Chuck Norris se svým akčním uměním. A že bude co obdivovat. Každého diváka jistě nakopne třeba Cesta draka, ve které se Chuck postavil i samotnému Bruce… (více)