Spálené mosty

• Velká Británie Genova (více)

Truchlící anglický vdovec, který ztratí manželku při autonehodě, se rozhodne přijmout post učitele v Itálii. Nové prostředí naplněné duchem středověké renesance pomůže jemu i dcerám nabrat novou chuť do života a možná najít i lásku... (TV Prima)

AngiS

Váhala jsem mezi dvěma a třema hvězdičkama.. Jako nápad dobrý.. Ale sakra kam se poděl nějaký děj? ()

Bohemák

Drama o rodinné tragédii, ze které se nejmladší člen rodiny nějak nemůže vzpamatovat. Rozhodně nic pozitivního, ale celkem srozumitelný a duchaplný příběh. ()

aquiver

Velmi podhodnocený snímek pro citlivější diváky. Úžasný filmový zážitek. Nádherně natočená Itálie, uvěřitelnost, přirozenost, lidskost, skvělý casting... Dvě malé sestry, které potká tragická rodinná událost, smrt jednoho z rodičů - obrovsky silné téma, prázdnota osudu... žádné citové vydírání, nebo slzopudný charakter, převládá jen umělecký dojem, skvělá Winterbottomova režie, ocenil bych i práci s kombinací ruční i statické kamery, radost pohledět... 80 % ()

amica

Film mě naprosto vtáhl do (mně blízkého) italského prostředí. Vůbec mi nevadí slabší děj - toulat se romantickými uličkami Janova, nasávat pravou italskou atmosféru a navíc ve společnosti Colina Firtha je pro mě neopakovatelný zážitek. Tóny Chopinovy Etudy E dur prolínající se celým příběhem (dokonce i v pasáži s francouzským textem) jedinečně dokreslují atmosféru i pocit, který ve mně film vyvolal. Grazie! ()

tterez

Začátek sliboval zajímavý film na bázi "jak se vyrovnat se s tragedií". Výsledkem ale byla nuda. Celou dobu jsem čekala, že se něco stane a...nic! Bez konce, bez děje a hlavně bez zábavy. Zklamal mě i Colin. Jak se zdá, ne všechny jeho filmy jsou taková špička. Ztráta času. ()

sona123

Má vůbec Colin Firth ještě co nabídnout? Jediné, co se tu tedy ve skutečnosti nabízí, jsou fyzické přednosti W. Holland (je skutečně půvabná) a tajuplné uličky Janova. Všichni se jimi proplétají, snaží se vyrovnat se smrtí matky/manželky a začít nový život, daleko od domova, každý po svém. Snaha čiší z každého záběru, ale vychází vniveč. ()

MraMor odpad!

Do konca som čakal, že sa tam niečo udeje a nedočkal som sa. Keby to dievča na konci zomrie, popravde tak by mi ho ani ľúto nebolo, lebo tak stupídne zahratú deckú rolu som už dlho nevidel. Pokaždý krát keď sa na plátne objavila mladá heračka bol som z nej pekne rozladený, hovorím škoda toho konca potom by to bolo aspoň za 1* ... Takto ostanem pri odpade! ()

Silviaxx

Po druhom pozretí mením hodnotenie z 2 na 4*. A pri tom je tento film tak obyčajný, až je krásny. Netreba od neho očakávať hĺbavé dialógy, neskutočné scény, napätie, či zápletku - ide len o výňatok zo života rodiny postihnutej tragédiou a ich vyrovnávanie sa s touto náročnou situáciou, pri čom každý z členov rodiny to prežíva a zvláda iným spôsobom. Celý dej je veľmi ľudský a familiárny, pri čom vcholí zmierením jednotlivých členov navzájom, ale aj so stratou milovanej osoby. Netvrdím, že veľdielo, ale je tu určitá iskra a sympatia, ktorá diváka nenechá chladným. ()

fifi.m

Začátek filmu byl velmi zajímavý. Ale potom to bylo jen čekání na nějaký děj, vyvrcholení, pointu.. a ono bohužel nic nepřišlo. Přesto to nebylo úplně nudné. ()

Brambu

Hodně psychologický film. Neustále mne udržel v napětí, jak to bude dál a co teď přijde. Neustálý zvrat událostí a vznikl jeden neobyčejný zážitek. Proč ne... ()

Narciska

Spálené mosty jsou o ztrátě milované ženy - manželky a matky - skrze tři její blízké, které se s tím vyrovnávají po svém. Je milé, že nám jsou ve filmu hezky ukázané, jednotlivě dohromady. Film vyniká nevšedním vývojem, který spíše kopíruje život den po dni než osvědčené dějové zvraty a to je velmi příjemné. Celkové vyznění filmu je však velmi, velmi unylé a spíš bych věřila, že je to TV film... ()

texa

Tento film mě zaujal hned zpočátku. Nevím proč, ale vždycky když se mladší z dcer probouzela z brekem, tak jsem byla jako přibitá ke křeslu. Pro mě to bylo hodně citové. Celou dobu mě děj zajímal a bavil. ()

Fridecka

Colin Firth v roli otce dvou dcer, které přišly o matku. Poněkud smutný úvod je vzápětí zmírněn odchodem rodiny do Itálie, do prostředí kulturně hodně odlišného od amerického. Z filmu sice dýchá chmurná nálada, ale prostřednictvím prosluněného města u moře, s nadějí a pocitem bezpečí v závěsu. Všichni členové rodiny si po svém prožívají své truchlení a zacelují náhle vzniklé prázdné místo v životě. Není to ten typ filmu co vás zaručeně rozpláče, ale objevuje se v něm smutek, který je nutné prožít a jít a žít dál a nemarnit život sobě a bližním, kteří zůstali naživu. ()

BOURQUE

Film, paradoxne, sa snaží viac ukázať z Genevi, ako lepšie analyzovať následky veľkej straty. To však neplatí v prípade mladého dievčatka (nočné mory). Skromný výkon od C. Firhta. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

GIK

Holčička se ztratí, OK. Pak se ale ztratí podruhé a už to začíná být trochu nudné. Někteří špagetožrouti také moc sympatií nepobrali. ()

IdaHutt

Ani Colin Firth si tentokrát neporadil s rolí, v níž vlastně neměl co hrát. Veškerý potenciál jako by byl vyčerpán hned v expozici příběhu - a pak už následovala pouze vlekoucí se vata. Rádoby civilně pojatý snímek o vyrovnávání se otce a dvou dcer s těžkou ztrátou a skrytou vinou (nejde o spoiler, protože všechno se divák dozví už v prvních minutách) se zoufale potýká s nedostatkem dalších nosných konfliktů. Ten základní konflikt (konflikt viny a mlčení) totiž zůstane trčet na místě. Jeho další vývoj a řešení je nahrazován pouze řetězením epizod založených hlavně na neukázněnosti tu jedné, tu druhé z dcer. A neukázněnost tu jedné, tu druhé z dcer vnáší do děje napětí výhradně a pouze díky tomu, že ani jedna z holek nemá mobil, takže je vždy obtížné zjistit, kde vlastně je. - Dost ubohá scenáristická obezlička, o pseudokatarzi v závěru nemluvě. ()

dakarin

Rodinný film, lidsky milé, pohledy do všedních nevšedních dní Joeho i jeho dcer. Hra citů a pocitů, také slunce a veselých italských barev... ()

DadysGirl

Obyčejnost života mě baví a uchvacuje, ale tady... Nuda nuda nuda... Nad Colinem slintám jako obvykle a ta malá holka mě sere a děsí... Jedinej objev je tady starší sestra, kterou chci ještě vidět v jiném filmu abych si udělala definitivní názor... ()

RobbieM@N

S tímhle režisér mohl těžko něco dělat, scénář, který nic neřeší a vystačil by tak na 10 minut, je rozvedený na hodinu a půl. Naprosto zbytečný film, jež trochu zachraňuje zmíněná povedená režie a Colin Firth. ()

atlee

Winterbottom sa vybral vlastnou cestou, a aj keď nevytŕča z radu, aspoň sa na nič nehrá. Skrátka pohodová oddychovka (nie len) o tom, ako sa každý vyrovnáva s tragédiou inak. A Colin Firth bol opäť solídny. ()