Rok 1937. Japonsko zahájilo okupaci Číny. Mladý čínský bojovník Chen Zhen se předčasně vrací ze studií v Japonsku, aby vyšetřil a pomstil smrt svého mistra kung-fu, který byl zavražděn Japonci za nevyjasněných okolností. Situaci navíc komplikuje Chenův vztah k japonské dívce Mitsuko. Hongkongský film Gordona Chana vznikl v r.1994 jako remake snímku Fist of Fury z r. 1972. Legendárního Bruce Lee v titulní roli nahradil jeho neméně zdatný nástupce Jet Li. (Vojcl)

Imouse

Bohužel se zde bije přihlouplý děj a nudné kometáře s geniálními bojovými scénami. Dosud jsem neviděl žádný dobrý film Jet Liho. Když porovnám například s Legend of drunk master, kde byl děj více než chabý, tak Fist of Legend to prohravá na celé čáře. ()

Luke55

Skvělé,brilantní,fantastické,dechberoucí souboje.Nevím co více bych měl napsat to se prostě musí vidět.Příběh není nijak originální,ale vše vynahrazují souboje prakticky každý v jiném stylu at už od elegantních,po ty brutální a řada dojde i na souboj naslepo který je perlou filmu. 95% ()

montel

Chen Zhen (Jet Li) je čínský mladík studující v Japonsku. V novinách se dočte,že jeho mistr bojových umění zemřel a tak se vydává zpět do okupované Číny, aby zjistil co se stalo. Vyšetřování odhalí, že byl jeho mistr otráven. Chen se musí rozhodnout zda zůstane a objasní mistrovu smrt nebo zda odejde za svou japonskou dívkou Mitsuko (Shinobu Nakayama)...Film, který se tváří jako remake Pěsti plné hněvu s Brucem Lee, ale jeho tvář je zbrusu nová. Příběh je daleko více rozvinut a určitě více pobaví než jeho starší kousek. Souboje jsou natočené tak dobře, že bych to ohodnotil jako mlátičku století. Škoda jen, že není Jet více vzteklejší a nasranější, bylo by to ještě lepší,ale i tak to byla podívaná jako hrom. Ale přeci jen,Bruce byl jen jeden. 75% ()

soukyd33

Akční, a velmi povedený film s bojovými uměními. Je zde karate, kung-fu, a další styly. Příběh je hlavně o pomstě, a pravdě. Také to ukazuje na to, že každý kdo se liší, nemusí být horší než ten, co je vám blíže. Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

Filmantomas

Další z řady retardovaných čínských agitek, kde neplatí fyzikální zákony a lidi mluví, jak po lobotomii. Druhá za bitky. ()

ado7

šie-šie sifu Jet Li (prekl. dakujem majster). Remake Bruce Leeho Fist of legend na najvyššej úrovni. Takto si to možno predstavoval aj samotný Bruce ()

mingi

Aj keď sa zrovna nejedná o životopisný film Bruca Leeho, Fist of Legend považujem nie len za prejavenú poctu Bruca Leeho filmu, ale v rámci filmovej tvorby aj za najvydarenejšiu poctu samotnej filmovej legende bojového umenia. Jeden z najväčších tvorivých vrcholov Jeta Liho, v ktorom sa tiahne skvelá bojová choreografia, dynamika, nasadenie, surovosť, tempo a zreteľnosť súbojov. Jet Li má už pomaly 48 rokov, ale aj napriek jeho veku by som bol rád ak by sa mu podarilo natočiť ešte zopár takýchto masakrov. ()

kazatelSVK

Najlepší film o bojových umeniach,aký bol kedy natočený(to hovorím ako človek ktorý ich trénuje od malička a tiež kopec podobných filmov videl). ()

PowPow

Je tam sice dost kecání, ale když už přijde na akci, je to božíííííííííí. Nejdokonalejší boj bez triků, jaký jsem kdy ve filmu viděl. ()

Harding164

Špatné to rozhodně není ale čekal jsem víc. Film věnuje poměrně dost času dramatické lince, kterou ale absolutně nezvládá a ve výsledku tak akorát nudí. Souboje jsou fajn jako vždycky, s dobrou choreografií a Jet Li má takovou páru že by mohl holýma rukama bourat zdi, ale celý film vykoupit nedokáže. Jak už jsem řekl, špatné to není a koukat se na to celkem dá, ale Jet Li hrál ve spoustě lepších filmů. ()