Rok 1937. Japonsko zahájilo okupaci Číny. Mladý čínský bojovník Chen Zhen se předčasně vrací ze studií v Japonsku, aby vyšetřil a pomstil smrt svého mistra kung-fu, který byl zavražděn Japonci za nevyjasněných okolností. Situaci navíc komplikuje Chenův vztah k japonské dívce Mitsuko. Hongkongský film Gordona Chana vznikl v r.1994 jako remake snímku Fist of Fury z r. 1972. Legendárního Bruce Lee v titulní roli nahradil jeho neméně zdatný nástupce Jet Li. (Vojcl)

Vojcl

Pro milovníky kung-fu filmů opravdová lahůdka! Jet Li v životní formě a souboje v jeho podání jsou tu opravdu brilantní. Bohužel dialogy jsou podstatně méně propracované a těm,kteří danému žánru neholdují se Fist of Legend nejspíš líbit nebude. Já, ale mezi tyhle lidi naštěstí nepatřím takže jsem si tuhle řežbu skvěle vychutnal. Zasloužené 4! ()

Naslund

Tohle je asi první kung-fu film, který se mi hodně líbil. Nejen, že souboje nejsou vůbec stereotypní, ale i příběh a dialogy jsou na slušné úrovni. Také mě potěšilo, s jakým nadhledem je brána japonská okupace, když ji nyní číňané berou tak vážně a opovržlivě. Prostě je to krásně podáno v duchu bojových umění a ani na chvíli to nenudí. ()

Tony.cs

Spousta lidí tady srovnává Fist of fury a remake Fist of legend. Proto tento komentář přikládám k oběma filmům. Zatímco Bruceův Chen je plný vzteku a nenávisti, Jetův Chen je vyrovnaný a klidný bojovník. A to je základní rozdíl mezi oběma filmy. Fist of legend nám ukazuje spoustu vypiplaných soubojů, nádhernou choreografii a ladného kung-fu. Fist of fury nám ukazuje tvrdé a rychlé údery Bruce Lee, které jsou jasně vedené k cíli zabít, nebo alespoň hodně ublížit. Fist of legend je film o kung-fu, bojový a akcí nabitý. Fist of fury je drama proložené několika zabijáckými údery, o pomstě a vzteku. A ten Bruce ukazuje dokonale v každém záběru. Tyto dva filmy nelze srovnávat. Fist of legend je převážně o soubojích, Fist of fury je převážně o myšlence. ()

italka63

Perfektní podívaná, která sice má průzračný děj jako vodu ve studánce, ale to kung-fu, to je něco, absolutní špička mezi souboji.Jet Li prostě umí, i když vždycky na mě působil tak divně, takovým charismatem, jakým na vás kouká špalík, kterým právě chcete přiložit do ohně.Přiznávám, beru zpět, mám moc ženský názor:-) Takový Sanada,....to je charisma:-) No, Jet Li holt nemůže mít úplně všechno,hudba byla skvělá a já ještě počkám s koupí nového pásku na džíny, u nás se totiž o Asiaty zakopnete všude a co vy víte......:-) :-) :-) :-) ()

Tygrys

Přemýšlel jsem jestli dát 3 nebo 4 hvězdy. Přiklonil jsem se ke čtyřem, zejména díky poslední bojové scéně. Jinak je to spíše "jen" lepší průměr. Můj dojem ale zkresloval anglický dabing, který mi u filmu tohoto žánru vůbec nesedí. ()

Mickalle

Moc moc moc bych chtěl dát 5,ale nejde to. Jet Li tady předvedl to nejlepší, co jsem kdy viděl. Jeho boje jsou skvostem v mých očích,ale ten příběh a vedlejší herecké výkony, to je dobrá komedie :D. A padouch na závěr funí jak raněnej gremlin :D ()

ZoltanCZ

Nemá smysl hanit jednoduchý děj, ten není ve filmech tohoto typu až tak důležitý. Jenže u několika dialogů Fist of Legend jsem se docela nudil, připadali mě nezáživné, což je škoda. Avšak parádní bojové scény vyšvihli hodnocení do vyšších pater. Rozhodně zdařilé remake. ()

Martin741

Ponajprv musim napisat, ze nie som ziadnym fandom kung fu mlataciek, a ani hercov ako Jet Li, pripadne Bruce Lee. Ale uznavam, ze choreografia subojov bola na urovni, a pan Li sa vie bit. Jedno pozrenie vsak bohate staci. 70 % ()

TomikZlesa

Nejlepší. Za prvé Jetův nejlepší film a za druhé vůbec nejlepší film s využitím bojových umění, za třetí nejlepší finální řežba. ()

cubajz

Jet Li ve vrcholné formě a navíc bez drátů - choreograf Yuen Woo Ping vsadil na reálné bitky, takže žádné létání vzduchem ale pěkně rychlé a surové souboje při zemi (i když z některých kopů a výskoků zůstává rozum stát). Musím taky upozornit na výborného záporáka, jehož tríček s lámáním páteře o koleno mi připoměl dětská léta, jež jsme s bratrem propařili v duel modu u Mortal Kombatu. ()

C0r0ner

Námět jako první Ip Man, příběh "kvalitní" jako druhý Ip Man a zpracování na úrovni Kung Prásk, což byla ale parodie, a že se tomu člověk směje, je účel, na rozdíl od Pěsti legendy. Takže dohromady tedy celkem bída a těch místních 83% je pro mě (jako ostatně často) velkou záhadou. 45% ()

zette

Akcni sceny jsou nosnym pilirem celeho filmu, hodne povedene. Zbyla "vypln" je navic a neni nicim zajimava. Original je lepsi, Jet Li je sice dobry, ale Bruce Lee byl jen jeden. ()

Martrix

Jet Li ve vrcholné formě, navíc v choreografii Yuen Woo-Pinga? Je vcelku jedno jak moc nacionalisticky laděný tento příběh je, nebo jak moc klišoidní scénář má. Tady jde především o kung-fu. A toho je tady v nejlepší kvalitě dostatek na to, aby jste se nenudili. Pokud překousnete ty absurdní scény, kdy se pěstí drtí kamenné desky, přeráží se poctivé trámy, lámou stromy a přesto pak v soubojích kosti nekřupou, lebky nepraskají...tak si to užijete. ()

fars

Co se tyce akce, tezko budete v kung-fu filmech hledat neco lepsiho. Pokud vubec najdete, protoze souboje jsou opravdu ultimatni. Jet Li hazi protivniky vzduchem, lame kosti, a na samotnem konci si to rozda s urotlym hovadem, co zatlouka hrebiky holyma rukama. Jinak to ale zadna velka pecka neni, klasika o pomste - takze jednoduchy pribeh a dialgy misty o nicem. Treba takovy Fearles se mi filmove libil vice. ()

majo25

Jet Li v životnej forme. Kung-fu a karate mlátička. Vlastne aj to karate vyzeralo skôr ako kung-fu, čo je trochu na škodu. Príbeh celkom ušiel, neskrývané napätie medzi Číňanmi a okupujúcimi Japoncami, ale samozrejme najpodstatnejšie boli akčné súboje. Tie boli veľmi efektné, niekedy aj efektívne, ale niekedy aj porušujúce fyzikálne zákony. Choregrafia súbojov vymakaná, to sa nedá poprieť...obzvlášť som vyzdvihol scénu s remeňom, ktorý napodoboval nundžaky. ()

Mol

No, zas takovej remake to není. Originálu se to skoro vůbec nepodobá. Dá se říct, že je to vlastně úplně jiný film. ()

Tomasso001

Boje jsou zvládnuté na výbornou a připomínají mi starou školu Bruce Lee svoji strukturou ve filmu. Propojovat takový akční nářez duchaplnými dialogy proč ne, ale pak by film trval 3 hodiny a asi by nedosahoval takových kvalit. Jeden z nejlepších bojových filmů Jet Liho ()

haj

Další vynikající kousek z Hong Kongu, bojovým scénám opravdu není co vytknout (zajímavý je zejména množství různých stylů, které máme možnost vidět). Jen mě trochu překvapilo, že spolupráce Jet Li-Yuen Woo Ping se tentokrát téměř obešla bez drátů, ale když umí oboje, tak proč to neukázat. ()