Rok 1937. Japonsko zahájilo okupaci Číny. Mladý čínský bojovník Chen Zhen se předčasně vrací ze studií v Japonsku, aby vyšetřil a pomstil smrt svého mistra kung-fu, který byl zavražděn Japonci za nevyjasněných okolností. Situaci navíc komplikuje Chenův vztah k japonské dívce Mitsuko. Hongkongský film Gordona Chana vznikl v r.1994 jako remake snímku Fist of Fury z r. 1972. Legendárního Bruce Lee v titulní roli nahradil jeho neméně zdatný nástupce Jet Li. (Vojcl)

Brain-D

Totální nářez a asi nejlepší film s Jetem Lim. Celé je to parodie na Fist of Fury s Brucem Leem a je to asi možná i větší řezba než oreginál. Prostě bitky a bitky :))) ()

Ceres

Souboje celkem ok, ale jinak strašná, ale strašná nuda, která zabila celej snímek, škoda, protože Jet Li je v tomto filmu fakt dobrej. ()

Compadre

Fakt přehlídka mlátícího umění mistra ve svém oboru pana Jet Liho a spol..tady je chlapík ještě v nejlepší formě a stojí to za to. Dialogy nejsou ani tak debilní jako v kvantu ostatních kung fu filmů a to taky rozhodně potěší..(pokud vás ale zajímají fakt jenom řežby, tak vám to může bejt buřt). Takže doporučuju! ()

NoFiction

Bohužel jsem shlédl anglicky namluvenou verzi, která film radikalně shazuje, protože mi to u šikmookých vadí, protože neslyším jejich mateřštinu. Jinak kromě pár dobrých bojových scén od filmu moc nečekejte. Každopádně neporazitelný generál Fujito, který zabíjí hřebíky rukama je opravdu k sežrání, proto dávám 1* navíc. ()

prasacimor

Na jednej strane výborná oldskul kungfu akcia a na druhej príbeh, dialógy a celkovo jednanie postáv tak neuveriteľne stupídne a naivné, že napísať horší scenár, ktorý sa ešte tvári seriózne a pritom je úplne na smiech by fakt bolo umením . Je síce pravda, že kungfu filmy sú založene hlavne na kungfu a to ostatné je tam len aby sa nepovedalo, ale predsa len. Neostáva nič iné len sa nad tým počas filmu pousmiať a užívať si tie súboje, ktoré su fakt nevídané, hlavne keď Jet li má už po troch minútach filmu na konte zo desať zlomených poprípade vykĺbených končatín. ()

Hollohlaway

Akce poměrně málo, ale je vynikající. V podstatě jen pár bitek, dvě megadlouhé a asi tři kratší.Omáčka okolo standardní, nic světoborného. Ale choreografie a mladý Jet Li stojí za vidění. ()

sedm.1

Jsem opravdu velký fanoušek bojových kung-fu filmů,a bez jakéhokoliv zaváhání či přemýšlení musím konstatovat jedno jediné:Fist of Legend je nejlepší film svého žánru!Naprosto realisticky dokonalé souboje(žádné přiblblé dráty!!!),Jet Li v nejlepší formě,jeden nářez za druhým.O dějovou linku v těchto filmech nikdy nešlo,tohle je ale povinost pro každého,kdo se o tuto produkci zajímá! ()

miklaras

Skvělé, klasické, naprosto delikátní. Jet je mnohem kamenější, než Bruce a hlavní záporák má skutečně šmrnc, takže závěrečná bitka patří k těm nejlepším z Jetovy filmografie. také souboj s japonským mistrem (opět výborný Kurata) bere dech, zvlášť ve chvíli, kdy si oba soupeři závážou oči.Díky nedostatku drátů působí film hodně realisticky. Jasně skvělá je i scéna s Billy Chowem, který obutý do vojenských bot působí zvlášť odporně a kope jedna báseň. Jen by mě zajímalo, jestli Jet tehdy tušil, že si jednou ve Fearless zahraje toho mistra, kterého ve Fist of legend tak geniálně mstí. ()

Devadesát Dva

Zvláštní žánrový hybrid. 'Jing wu ying xiong' je křečovitý v dramatických momentech (za kterou může obecně asijská tradice ignorovat vyprávění obrazem, které nabourává pomocí zbytečných dialogů - aneb co už víme, obvykle ještě znovu uslyšíme)... a na druhé straně neuvěřitelně sofistikovaná a kreativní podívaná v akčních sekvencích. ()

Drc

Jeden z těch lepších bojových filmů s velice propracovanými scénami. Tradičně však slabší příběh a některé vyloženě slabé pasáže. Záleží, jestli jste příznivci tohoto typu filmů či ne. Pokud ano, určitě nejaké to plus navíc můžete přidat. ()

Wishkah

Bojové scény jsou výborné a závěrečný souboj patří k jedněm z nejlepších v historii kung fu filmů a ten úžasný buldočí styl boje Jeta Liho je uchvavující, ale mimo to je to obrovský průser. Příběh by byl určitě taky zajímavý, kdyby nebyl tak diletantsky a nudně natočený a tak amatérsky zahraný. Navíc sem snad v žádném filmu neviděl tak papundeklové vzezření kulis jako tady. Je to škoda protože ten příběh měl myšlenku ale prostě v kung fu filmech je herectví až na druhé koleji. I když kung fu filmy miluju tenhle bohužel nepatří k mým nejoblíbenějším a nezachrání to ani vynikající Jet Li ()

Fauxx

jak tady kazdy pise.... boje fantasticke, ale ta omacka a kecy okolo, na chvilku jsem to musel zastavit, protoze me to silene nudilo.... nakonec jsem se prenesl a dokoukal :-)... ()

Rozjimatel

[1,5*]     "Boli sme obaja v posteli, ale nespali sme celú noc." "Ak ste nespali, tak čo ste potom robili?"     Dosť zbytočný remake, ktorý prevára už aj tak slabučký čajík (ten však mal aspoň ešte aké také čaro). Jet "Kamenný ksicht" Li ma nikdy príliš nebral a jeho hrdinovi sa navyše dá ťažko fandiť, keď pôsobí takmer celý film ako nejaký nezničiteľný terminátor (zabrať dostane až v poslednom súboji). Dej, postavy i dialógy sú prihlúple (ako taká ukážka horeuvedený citát), herci sú toporní (priam zúfalá je v tomto smere tá japonská frajerka), v tomto sa oproti originálu vôbec nič nezmenilo. K tomu je tu ešte vtieravá, presladená hudba, ktorá s k dianiu príliš nehodí. Dúfal som, že si vychutnám aspoň tie súboje (však o iné nejde, že?). Mňa ale nebaví choreografia s mottom "extra rýchlo, extra surovo", bez nejakej elegancie a bez humoru, takže som nebol uspokojený ani v tomto smere (až na nejaké záblesky pri súboji so starším majstrom japonského klanu). Pookrial som až pri záverečnom súboji so "žulovým" Japoncom, obzvlášť pri použití opasku proti meču. Možno by som aj bol v hodnotení trošku blahosklonnejší, keďže ide proste o hongkonské kung-fu béčko, lenže už som videl, že aj takýto žáner sa dá nakrútiť neporovnateľne kvalitnejšie (napr. Ip Man (2008) a jeho pokračovania). ()

El Loco

Možno najlepší kung-fu film 90-tych rokov 20.storočia, v ktorom sme svedkami konfrontácie kung-fu vs. karate. Stíhačka Li v najlepšej forme vzdáva hold Bruceovi, pričom efektne (a aj efektívne) láme hnáty, facká opaskom a nemusí pri tom ani lietať. Príbeh je klasicky len nezáživný balast, ktorý nikoho nezaujíma, ale beztak je to kultová záležitosť. ()

DAVID.LOPAN

Pro mě nejlepší film o bojových uměních. Záměrně nepíšu o kung-fu, protože nemám tucha nakolik je to kung-fu a nakolik nějaká jeho odrůda, protože v asijských bojových uměních se extra nevyznám. Nicméně akční scény jsou fantastické. Parádní choreografie a záporák tvrdej jak starej rohlík. Ong Bak byl slušnej, Fearless taky, ale tohle je absolutní žrádlo.75% ()

Jiu

Naozaj veľmi, veľmi pôsobivé bojové scény. Naneštastie celkový dojem kazí plytký dej a neskutočne nudné dialógy (naviac vo fakt otrasnom anglickom dabingu). Kungfu nadšenci kľudne preskočte mimobojové scény, a pridajte 2*. ;) ()

Simgal

Bojové filmy já můžu. Fist of Legend jsem poprvé viděl teprve nedávno a hned po pár minutách mi bylo jasné, že se mi to bude hodně líbit. To byla taková ta menší roztržka ve třídě mezi partou namyšlených japonských rádoby bojovníků, proti nikomu jinému než právě Jetu Li (no jejich blbost). ()