Rok 1937. Japonsko zahájilo okupaci Číny. Mladý čínský bojovník Chen Zhen se předčasně vrací ze studií v Japonsku, aby vyšetřil a pomstil smrt svého mistra kung-fu, který byl zavražděn Japonci za nevyjasněných okolností. Situaci navíc komplikuje Chenův vztah k japonské dívce Mitsuko. Hongkongský film Gordona Chana vznikl v r.1994 jako remake snímku Fist of Fury z r. 1972. Legendárního Bruce Lee v titulní roli nahradil jeho neméně zdatný nástupce Jet Li. (Vojcl)

Dreadlord

Moc o tomto filmu nevim ale napadne pripomina Fist of fury s Bruce Leem, pokud tomu tak je tak starsi film s Brucem vyhrava na cele care i kdyz se Jet Li umi opravdu dobre otacet na Brucovo charisma a styl proste nema. Pokud to neni remake a je jen nahoda , ze se hlavni hrdina jmenuje stejne(Chen Zen) a jen nahodou se to take odehrava v Cine v dobe Japonske okupace dostal by tento film 4*...Prece jenom si ale myslim ,ze jde o stejny pribeh a proto ho musim podrobit krutemu srovnani. ()

AdiegoA

Bombaastická akce s přijatelnou dějovou výplní. Škoda že už Jet neomládne, něco takového bych si nechal znovu nechal líbit. Zatloukání hřebíků holou dlaní je skoro stejně tak cool jako van Dammeův "dotek smrti" z Krvavého sportu. ()

aa12

Bojovka nadupaná akcí s Jetem Li v hlavní roli je pecka až na několik nudných sekvencí je to totální akce. Fandovi filmů s bojovým uměním jen srdce zaplesá. ()

LukeSharp

Skvělé,brilantní,fantastické,dechberoucí souboje.Nevím co více bych měl napsat to se prostě musí vidět.Příběh není nijak originální,ale vše vynahrazují souboje prakticky každý v jiném stylu at už od elegantních,po ty brutální a řada dojde i na souboj naslepo který je perlou filmu. 95% ()

pekas

Viděl jsem několikrát, nadchnul se velice a nyní sháním marně na DVD. Osobně považuji za nejlepší film Jeta a jeden z nejlepších kung-fu filmů vůbec. | Po 8 letech jsem sehnal ve full HD a pořád je to stejná paráda. 100% ()

anyonecek

Konečně zase nějaká slušná bojovka, kde nezaostává děj za všechnou tou akcí. Každopádně bojové scény opět perfektní a užíval jsem si všechny ty nereálné chvaty, údery atd... Tyhle akčňáky staré několik let jsou stejně nejlepší, protože v nich hrajou ti nejlepší herci na čínská a japonská bojová umění, nereálné sehnat něco slušného, co stojí za shlédnutí v dnešní době. ()

RigorMortis

Narozdiel od svojich posledných filmov mi tu Jet Li ešte pripadá "nekomerčný". Inak poctivá mlátička s charizmatickým hlavným hrdinom v čase čínsko-japonských sporov. Nevýhodou sú občasné hluché miesta vo filme. ()

JosefTomas

Velká řežba. Asi tak by se dal shrnout tento film. Jet Li v přelomové formě předvádí neskutečný výkon a jeho výkon bere dech. Akce je bombastická, perfektně vymyšlená a hlavně, je jí dost. Trochu mě rozesmáli některé komentáře na Johna Wicka 3, které psali, že má až moc akce. Tito lidé totiž zřejmě neviděli Fist of Legend, protože tady je akce zastoupena v takovém množství, že by to vystačilo na 5 jiných filmů. Filmům Jeta Li jsem se (až s podivem) vyhýbal (ostatně, Chan byl velká konkurence), ale koukám, že i tento rodák z Pekingu má co nabídnout. ()

Flix

Pravé ořechové pro labužníky bojových umění. Hodně ve filmu neseděl anglický dabing. Jet Li se ukázal ve výborné formě. Příběh mě vůbec nezajímal, ale choreografie soubojů, nepřikrášlená nějakými počítačovými efekty se vyvedla. ()

smrtubohem

Pořádnej a technicky bezvadnej kung-fu nářez. Víc než důstojná pocta legendárnímu Bruce Lee. Jeden z top filmů Jeta Li, kterej tu ukázal, že i bez špagátu umí zatraceně dobře. ()

chemikals

Občas člověk má pocit, že sleduje hezkou pohádku ale i přesto má film co nabídnout. Ztvárnění může připomínat lehce amatérskou rovinu, což si myslím že dodává filmu o to větší kouzlo. Otázkou zůstává zda to bylo záměrem či ne? Co myslíte pane režisére....:-) ()

muti

Takmer dokonaly film. ziadna nudna scena, ziadne roztahanie alebo zly suboj. krasne baby a skveli bojovnici. politicko vojenske pozadie, Jet Li v plne sile. Film ale príliš kopíruje originál. skackavý štýl Brucea Lee je síce skvelý ale do filmu sa proste nehodil 🙂 totiž Jet Li ho vytiahol v strede filmu bez akéhokoľvek dôvodu alebo predošlého trénovania a cvičenia. Inak povedané off topic. originálne bolo použitie opasku namiesto nunchucks. Príchod a odchod majstra z Kjota bol tiež divný. ()

manali

Jedno z nej kungfu, překrásná choreografie realistických bojů. Příběh je jednoduchý, ale mistrně zvládnutý, odehrává se na více rovinách, rozhodně to není vata. Dialogy jsou na úrovni. Problém je s DVD které obsahuje pouze AJ dabing, v kterém si dost často vymýšlí. Část rozhovorů tak nedává smysl a příběh dostává na frak. Jediné co se mi na téhle verzi líbí je hlas generála, který zní docela déminicky oproti standartní až dětské japonštině. Změna je i v hudbě kde pro nás zápaďany dodali dramatický filmový podkres oproti více tradičně znějícím melodiím originálního zvuku. Samozdřejmě že hlavním tahákem jsou bitky. Věřte, že to stojí za to! ()

Hrus

Film kromě bojových scén je odpad, bojové scény ale hodnocení 200%, prostě to nejlepší, co jsem ze světa kung-fu viděl. Naštěstí je tu akce opravdu dost, a je fakt vymakaná. ()

Jack_F.

Kung-fu orgie. Jet Li je borec. Pobavil mě uživatel niethustra, který prohlásil, že souboje jsou ve výsledku sterilní a prý dokonce nepřehledné. Asi nějaký odborník. :D Ale je pravda, že poněkud úsměvně působí přidaný prach v bojových scénách. Chápejte, občas to vypadalo, jako když klepete koberec plný prachu. :D ()

Desmi

Jeden z nejlepších bojových filmů jaké jsem měl to potěšení vidět. Bojové scény jsou zde hlavním a v podstatě také jediným lákadlem. Sice trochu vázl příběh, ale komu by to vadilo, když film je jedna velká akční scéna a předváděné kung-fu nejlepší, jaké máte možnost ve filmu vidět. ()

HKstars

Psal se rok 1995, když se sešel jeden z nejzářivějších štábů, které Hongkong pamatuje. Vyzbrojeni jen ambiciózním cílem natočit důstojný remake legendárního filmu Bruce Leeho Fist of Fury a dovednostmi, které by Hollywood ani tunou zlata nevyvážil, ozvala se první klapka a začala se rodit historie, stručně řečeno - jeden z nejlepších filmů o bojových uměních, které kdy celuloid nesl... Ale možná bude lepší přejít od přehnané teatrálnosti k faktům: hlavní postavou filmu je Číňan Chen Zhen (Jet Li) studující v Japonsku. Nemá to lehké, protože mezi Japonskem a Čínou zrovna zuří skrytá válka, která by se sice dala přirovnat k souboji Davida s Goliášem, nicméně jak známo z pověstí - i prcek může obra překvapit. Chen Zhen se dovídá od místního senseie Funakoshiho (Yasauki Kurata), že jeho mistr byl zabit v souboji. Vrací se tedy do Shanghaje, aby pátral po okolnostech smrti člověka, který pro něho byl jako otec. Po setkání s mistrovým synem, a Chenovým dobrým přítelem, Ting-Onem (Chin Siu-Hou) se vydává do japonské školy, ve které k tragickému úmrtí došlo. Poté, co naučí místní oddíl dobrému chování, vyzve mistra Akutagawu, údajného vraha svého učitele, na souboj. Jeho výhra je natolik přesvědčivá, že Chen začne pochybovat o příčině mistrovy smrti. Brzy se dozví, že za vším stojí někdo mnohem mocnější - japonský generál Fujita (Billy Chow), mistr bojových umění a nemilosrdný zabiják. Schyluje se k rozhodující bitvě, která přenese válečný stav Japonsko vs Čína do rozměrů souboje muže proti muži... Zní to béčkově? Na pozadí jednoduchého příběhu ale rozehrává režisérské duo Yuen Woo-Ping a Gordon Chan pravé akční orgie. Ping se tentokrát drží s dráty zpět a bojové scény staví jako velkolepé koncerty, ve kterých jsou lidská těla dokonalými nástroji úžasného tance. Každý boj má jiný charakter - ať už je to úvodní bitka v japonské škole, kde se choreografie soustřeďuje na maximálně efektivní prvky, vyřazující rychle protivníky z boje, nebo masakr v dojo, kdy Chen Zhen bojuje proti dvěma desítkám protivníků naráz - všechny zvládne rychle, bezchybně a tentokrát se dočkáte i mimořádně působivých úderů, které navíc Gordon Chan stíhá vynalézavě snímat - právě střih a proklatě chytré záběry vám umožní vychutnat si boje jako nikdy předtím. O bojových scénách bych mohl básnit ještě dlouho - třeba souboj generací, kdy je Chen donucen bojovat s Funakoshim, který má zkušeností na rozdávání a navzdory jeho věku mu to stále kope - všechny souboje jsou fantastické do jisté míry i proto, že všichni důležití herci jsou opravdovými mistry bojových umění a mají za sebou nejeden úspěšný film. Když na sebe takoví experti narazí, navíc v choreografii mistra Pinga, musí vzniknout dílo, na které budou vzpomínat generace. Prostě ukázkový bojový film, jehož akční scény jsou výkladními skříněmi, do kterých dal Yuen Woo Ping své celoživotní zkušenosti. Jet Li zahrál hlavní roli správně odměřeně (v tradici Bruce Leeho) a do akčních scén vložil svoje maximum, které zřejmě hned tak (jestli vůbec) nepřekoná. Ostatní mu zdatně sekundují, ale nad všechny ční postava Funakoshiho, jehož mentorský part Yasuaki Kurata zvládl na výbornou. Nevím, jestli není hříchem vypotřebovat tolik chvály jen na jeden film, ale myslím, že Fist of Legend si to zaslouží. Fanoušci bojových filmů tento snímek by měli mít v "povinné četbě" na předních pozicích. Konec konců nezbývá než zopakovat větu, kterou končí většina recenzí tohoto filmu: "Pokud byste měli vidět jeden snímek s bojovým uměním, doporučili bychom vám tenhle." 100% () (méně) (více)