Konspirace v El Escorialu

The Conspiracy

Drama / Historický

Španělsko, 2008, 129 min

• pepito25

Veľmi neprehľadný pokus o zachytenie intríg španielskeho dvora. Postavy sú si podobné, herci hrajú nevýrazne a príliš málo na to, aby som im veril. Keby som si predom neprečítal, o čom film hovorí, stratil by som sa. Takto som sa nestratil, ale ani nenašiel. Niektoré dialógy sú ako vata, súboje, vraždy a poprava sú vlažné a to že niekoho o 30 sekúnd skántria, som vždy vedel podľa príliš gradujúcej hudby. Pokus o romantično tiež veľmi nevyšiel.... vlastne som rád, že je dopozerané. Škoda.(19.3.2010)

• bourec

Proč sem po tomhle sáhnul,nevim.Když třikrát skoro usnu,tak s tim filmem neni něco v pořádku,sice když bych měl hodnotit herce,kostýmy a vše okolo natáčení,bude to tak za čtyři hvězdy.Ale co se týče zábavnosti a napínavosti filmu,je to tak za ušmudlanou jednu.A když vezmete to skvělý herecký obsazení,je to škoda.40%.(20.3.2010)

• siki37

krásne kostýmy síce vytvorili identickú dobovú atmosféru, no príbeh bol slabý. (aj dobrodružstvá Lolka a Bolka sú napínavejšie) španielsky kráľ nemôže veriť nikomu, trón je jeden, záujemcov mnoho, konšpiračné spiknutie sa pomaly rozuzľuje, len škoda, že bez drámy, šermiarske zápasy bez napätia, milostné scény bez vášne, proste nuda(18.4.2010)

• Terva

Děj filmu je smyšlený ale vychází ze skutečných událostí slavného období Španělské historie. Zavede nás na konec 16 století za vlády španělského krále Filipa II. , který má velký problém z územím zvaném Flandry. Vosí hnízdo ohromného španělského království, do kterého stačí lehce píchnout a bude zle... film je docela měkosrdcatý chvilkami i nudný a částečně i nevěrohodný...třeba ten souboj kněze a konstábla proti hordě, která je přepadla, je spíš k smíchu než aby vyvolal pocit pořádného boje. Na konci filmu je trapný i kompars, co neustále volá " na šibenici s ní !!, na šibenici s ní !! ". Jo a El Escorial je královský palác v Madridu. A ta jednooká žena je Princezna z Éboli. Při sexu z Antoniem měla na sobě tolik hadrů, že to zvládli i bez svlékání..... Celkově lehký podprůměr. 45%(3.4.2010)

• gotham

Nebylo to tak děsný, abych tomu dal odpad, ale upřímně řečeno není moc filmů, který i když mám nahraný, tak je nedokoukám. Tohle ,,drama" bylo tak úděsně nudný a nepřehledný (ty chlapi fakt vypadali stejně), že jsem to po 40 minutách prostě ukončil. Trápit se s tím přes 2 hodiny, na to je můj čas příliš drahý. 20%(6.8.2013)

• - Natáčení probíhalo ve španělské lokalitě Baeza. (Terva)