Konspirace v El Escorialu

The Conspiracy

Drama / Historický

Španělsko, 2008, 129 min

• Terva

Děj filmu je smyšlený ale vychází ze skutečných událostí slavného období Španělské historie. Zavede nás na konec 16 století za vlády španělského krále Filipa II. , který má velký problém z územím zvaném Flandry. Vosí hnízdo ohromného španělského království, do kterého stačí lehce píchnout a bude zle... film je docela měkosrdcatý chvilkami i nudný a částečně i nevěrohodný...třeba ten souboj kněze a konstábla proti hordě, která je přepadla, je spíš k smíchu než aby vyvolal pocit pořádného boje. Na konci filmu je trapný i kompars, co neustále volá " na šibenici s ní !!, na šibenici s ní !! ". Jo a El Escorial je královský palác v Madridu. A ta jednooká žena je Princezna z Éboli. Při sexu z Antoniem měla na sobě tolik hadrů, že to zvládli i bez svlékání..... Celkově lehký podprůměr. 45%(3.4.2010)

• honajz

Nevím, přišlo mi to jako ilustrovaný dějepis. Spousta postav, kde chlapi vypadají v podstatě všichni stejně s výjimkou chlípného kněze, navíc nemají co hrát, protože celá inscenace tohoto filmu vypadá takto: před nějakou historickou budovu / zahradu / stavbu postavíme pár lidí v dobových kostýmech. Kompars v pozadí (pokud na něj byly peníze) dělá, že něco dělá, hlavní herci v popředí deklamují dějepisné poučky mentorským stylem, kdy za patnáct sekund nevíte, kdo je kdo, co je co. Jen tak nějak vytušíte, protože se pořád to slovo opakuje, že půjde o Flandry. Charakteristika postav nulová, maximálně krále bolí noha, princezna je záletná, jeden šlechtic je záletný, starší šlechtic bojovný, ale to je asi tak vše, co ty lidi charakterizuje, což je na historický velkofilm hodně málo. Navíc to celé vypadá jako mírně dražší televizní produkce. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/konspirace-v-el-escorialu.html(17.3.2010)

• gotham

Nebylo to tak děsný, abych tomu dal odpad, ale upřímně řečeno není moc filmů, který i když mám nahraný, tak je nedokoukám. Tohle ,,drama" bylo tak úděsně nudný a nepřehledný (ty chlapi fakt vypadali stejně), že jsem to po 40 minutách prostě ukončil. Trápit se s tím přes 2 hodiny, na to je můj čas příliš drahý. 20%(6.8.2013)

• pepito25

Veľmi neprehľadný pokus o zachytenie intríg španielskeho dvora. Postavy sú si podobné, herci hrajú nevýrazne a príliš málo na to, aby som im veril. Keby som si predom neprečítal, o čom film hovorí, stratil by som sa. Takto som sa nestratil, ale ani nenašiel. Niektoré dialógy sú ako vata, súboje, vraždy a poprava sú vlažné a to že niekoho o 30 sekúnd skántria, som vždy vedel podľa príliš gradujúcej hudby. Pokus o romantično tiež veľmi nevyšiel.... vlastne som rád, že je dopozerané. Škoda.(19.3.2010)

• bourec

Proč sem po tomhle sáhnul,nevim.Když třikrát skoro usnu,tak s tim filmem neni něco v pořádku,sice když bych měl hodnotit herce,kostýmy a vše okolo natáčení,bude to tak za čtyři hvězdy.Ale co se týče zábavnosti a napínavosti filmu,je to tak za ušmudlanou jednu.A když vezmete to skvělý herecký obsazení,je to škoda.40%.(20.3.2010)

• - Natáčení probíhalo ve španělské lokalitě Baeza. (Terva)