Najzaujímavejšie príbehy zo súdnych spisov si našli cestu na televíznu obrazovku. Susedské spory, dopravné nehody, rozvody, boje o deti, pracovno-právne spory, trestné činy – to všetko a ešte mnoho viac ponúkne relácia Súdna šou. Spoznajte príbeh, vypočujte si argumenty oboch strán aj rozsudok a uvidíte, či by ste rozhodli podobne.

TV JOJ pripravila inscenovanie procesov, ktoré vychádzajú zo skutočných prípadov, ktoré sa preberali v slovenských súdnych sieňach. Produkcia relácie sa rozhodla ísť odvážnou cestou – na nakrúcanie používa nehercov, prípadne ochotníkov. V úlohe sudcov, prípadne právnych zástupcov či žalobcov sa objavujú profesionáli z právnickej brandže. (oficiální text distributora)

Jimbopepo odpad!

Niečo otrasné...divákom, ktorí si v seriáli zahrajú, sa to dá odpustiť (hoci je to často smiešne a trápne), ale "profesionálni" herci v úlohe súdnej moci sú otrasní, hrozná slovenčina, neuveriteľne amatérske vystupovanie. No a samotné spracovanie prípadov by lepšie pripravil asi aj priemerný žiak základnej školy. Jednoducho odpad. ()

Gottfried

To, že Súdna Sieň nie je vynikajúci seriál nespôsobuje len jeho nízka rozpočtosvosť, opakujúce sa zápletky, ani istá jednoduchosť, či schématizmus osamote. No všetky tieto faktory zrážajú kvalitu, tohto inak celkom dobre mysleného projektu. Snaží sa najmä o prevedenie pojednávaní súdnych procesov tak, aby ich priblížili bežnému divákovi. V tomto sa mu celkom darí dosiahnuť svoj cieľ s orientovaním sa na podstatné, Film stopercentne netrvá na dokumentárnom prístupe. Vidno, že herci sú amatéri a jednotlivé prípady sa často opakujú, no priznajme si úprimne, že aj v skutočnom živote, ktorý sa snaží Súdna Sieň napodobniť je tomu tiež tak. Seriál však časom predsa len stratí na pútavosti, možno aj kvôli svojej trochu natiahnutej minutáži. Váhavo **1//2 ()

B.C.B.P.

Jedna * za to, že keď si v kuchyni marinujem mäso (príp. inak vystrájam bez servítky), zakaždým som zvedavý, aký verdikt vynesie mašinéria dozerať a trestať v mene Slovenskej Republiky. ()

brasek odpad!

Otrasné a úbohé... nech sú príbehy akékoľvek, ale ten komparz v hlavných a vedľajších úlohách je otrasný, primitívny a nepresvedčivý. Produkcia chcela asi obnoviť program vysielaný v 80. rokoch "Kto je vinný?", ale toto čo sa im podarilo je absolútny grc. ()

Ellway

Některé kauzy byly slabší jiné stály za to. Čekala jsem, že tenhle pořad bude sra*ka, ale docela dost mě překvapil. ()

pierre9 odpad!

V plnej sile sa v tomto programe ukázala bieda slovenskej televíznej tvorby. Obyčajné opičenie sa po nemeckých televíziách spred 10 rokov vyšperkované dementným scenárom a trápnymi hercami... Odpad je možno slabé slovo. ()

nevezicak odpad!

V úvodu tohoto .. (co to kura vlastně je? seriál, reality show??) by mělo stát varování : Pozor! Sledování může vyvolat prudké pocity nevolnosti a pořadem vyvolávané pocity mohou pokazit kus vašeho dne.. Opravdu nejsem zastáncem pseudo-reality show, jako Survivor či Faktor strachu, ale netušil jsem, že si někdo může v televizi DOVOLIT uvést takovou marnost. Není to vtipné, není to vážné, není to veselé a bohužel to není ani smutné. Je to fakt ještě horší. ()

unclejack

Samé rozvody a nevery , pomaly si začínam myslieť , že Slovensko nie je bezpečné miesto pre život. Zaujímavé , že sa to dostalo aj na obrazovky. ()

HennessyVSOP odpad!

Tak aby bylo jasno. Toto je jenom zinscenované s ochotnickými herci. Původní je pouze předmět sporu a argumenty stran, které jsou převzaty e soudních spisů. A nakonec, takhle to u soudu vážně nevypadá. Studuju právnický obor na VŠ a i když se jedná o slovenský soud, tak moc odlišný od českého zase nebude. Sudna sien je ubohost nad trapnost a jeste k tomu si nedrzi ani svoji dávku autenticity. Ztráta času bohužel. ()

Etherium

Na odpad to určite nieje, snaha tam je, aj komparz aj amatérsky herci sa snažia a dosť ľudí si to pochvaľuje, samozrejme nie ČSFD hodnotiaci. Občas dobré príbehy, niektoré zábavné, ale je ich pomenej, a je to, dá sa povedať, monotónne ()

vooddoo

Samotný nápad by nebyl úplně špatný, ale přijde mi, že "herci" příšerně přehrávají, navíc se tam stále omílá témeř to samé... ()

Brenda.Ch

Hodnotím vysoko. Protože je to zajímavý počin. Jedná se o inscenace skutečných soudních pojednávání, kde role soudců a obhájců (a "kolíznej opatrovníčky" - zajímavé sousloví...) hrají pořád stejní "herci" a role navrhovatelů, odpůrců, svědků a diváků hrají neherci, kteří byli vybrání v konkurzech. Právě kvůli tomu pořad vyznívá velmi civilně a realisticky, docela smekám před těmi neherci, jak se dokážou vášnivě milovat, nenávidět, kydat na sebe navzájem, plakat a vyčítat si kdeco...obsadit to herci by znamenalo úplně zrušit tu autenticitu a již by to nebyl zajímavý počin, ale jen jakýsi hraný dokument, byť určitě také koukatelný. Mně se to líbí. ()

belinko

Z hladiska hereckých výkonov to je veľmi blízko nule, viacmenej ma bavia tie príbehy :) že by som vyslovene musel vidieť každú časť to nie, ale keď to už v telke beží, tak si to nechávam pustené :) ()

tatka

Rozhodne je to lepšie, ako všetky Paneláky, Ordinácie, Búrlivé vína či srdcia. Scenár nie je deravý, dej sa nenaťahuje na 3589 dielov, za 60 minút sa to skončí a dozvieme sa, kto je vrah, na scéne niet čo pokaziť. Je to jediný pôvodný produkt /netrúfam si napísať seriál/, ktorý môžem bez ujmy na psychike pozerať. Nevadí mi ani amaterizmus nehercov, hlavne, že ich nevidím denne 25 krát na obrazovke. Sudkyňa Buršáková akoby z oka vypadla sudkyni Barbare Salesch z takého istého programu na Sat 1. Len neviem, čo s tým spraví presunutie na akési WAU, čo ani neviem, na ktorom kanáli ho mám. ()