Najzaujímavejšie príbehy zo súdnych spisov si našli cestu na televíznu obrazovku. Susedské spory, dopravné nehody, rozvody, boje o deti, pracovno-právne spory, trestné činy – to všetko a ešte mnoho viac ponúkne relácia Súdna šou. Spoznajte príbeh, vypočujte si argumenty oboch strán aj rozsudok a uvidíte, či by ste rozhodli podobne.

TV JOJ pripravila inscenovanie procesov, ktoré vychádzajú zo skutočných prípadov, ktoré sa preberali v slovenských súdnych sieňach. Produkcia relácie sa rozhodla ísť odvážnou cestou – na nakrúcanie používa nehercov, prípadne ochotníkov. V úlohe sudcov, prípadne právnych zástupcov či žalobcov sa objavujú profesionáli z právnickej brandže. (oficiální text distributora)

Kolyas

Během svého krátkého pobytu na Slovensku jsem náhodou zhlédnul pouhé dva díly (doučovatelka němčiny zneužívala svého žáka + rozváděné manželství s náboženským fanatikem ("Halelujá!") ), ale pobavil jsem se opravdu velmi. Nešlo mi to vypnout, prostě jsem chtěl vědět, jak ty šílenosti dopadnou. Navíc to celé podané ve slovenštině, kterou obdivuji za její slovní vynalézavost a vtipnost - v češtině by mě to asi tak nebavilo...:-) ***** Dodatek za roky 2013 a 2014: Díly jako KOTOL (týpek si schoval u přítele přívěsný vozík i s kotlem, ten mu to pak zapřel a nakonec se zjistilo, že kotel si mezitím sám namontoval do svého baráku...) a další z poslední řady mě nepřestávají udivovat vynalézavostí zápletek (ovšem prý ze života!) i širokým rejstříkem nadávek zúčastněných, ale je to celé děsně statické a opravdu na jedno brdo, takže o jednu hvězdu své hodnocení snižuji... ()

lxbch

Ti neherci mají v sobě takové zvláštní kouzlo, když se snaží hrát a nejde jim to, takže kolikrát nechtěně přehrávají, až je to srandovní. PS: Já bych na tom byl podobně, ne-li hůře. ()

desolator6 odpad!

Nie je zákon že sudca nemôže hovoriť o prípade aj keď je už uzavretý?Pokiaľ áno, tak porušuje zákon alebo to nie je sudca. Každopádne kauzy tipu "Bude sa volať náš syn po mame Bednička, alebo po otcovi Kotkodák" ma vážne neberú (tento proces tam naozaj bol) . Herecké výkony tu už spominané boli, nebudem opakovať. Môj "verdikt"? Hrôza!!! ()

cure

"Herecké" výkony sú do plaču, ale nejaké poučenie to má. Minimálne si myslím, že to v reále vyzerá pred súdom skôr takto ako z nejakého komerčného béčka či céčka a niekedy aj z toho áčka. ()

Dimo odpad!

Pěkně hnusný pokus o skandálnost a bulvaritu. Je mi to odporné, nedobrovolně jsem viděl jeden díl a pokus o přesné napodobení reálného procesu u soudu mě dost odpuzoval. Pořad pro zoufalce, kteří požadují senzace, aby okořenili svůj nuzný život. Sračka. ()

emdvojka

Tak áno, niekedy na to čumím a niekedy to aj pozerám... ale väčšinou mi to slúži ako pozadie večerných rozhovorov :-) ()

Dm1tr1j

Niekedy sa tu nájde aj zaujímava zápletka ale tý herci čo su zobratí z ulice tomu fakt nepomáhajú...1 hviezda len za to ,že raz za rok tam je jeden dobrý námet.... ()

cogi

určitě si tenhle seriál nezaslouží odpad nebo jednu hvězdičku. Naopak díly jsou poučné, člověk se pak toho hodně dozví z práva a jak to chodí u soudů. Určitě to má přínos. Sice někdy aktéři přehrávají, ale na to, že v rolích se vyskytují dobrovolnící a neherci, jsou výkony parádní. ()

Kadas97

Nadpriemerná relácia vysielaná komerčnou televíziou, to snáď ani nejde dokopy ale je to tak. Rekonštrukcie prípadov sú vierohodné hlavne v tom, že sa tam nepretŕčajú herci typu Maroš Kramár a Zdena Studenková, ale bežný ľudia. Niektoré prípady sú doslova zaujímavé a zamotané tak, že si netrúfam ani tipnúť, ktorá strana by mala vyhrať. 8 z 10 ()

Katcat

Nevidim v tom úplně problém, není to žádná bomba, taky je to slovenský, ale radši si pustim tohle než 1000 a jedna noc... každopádně je tam ranec fakt masakr případů, který jsem doslova hltala.... a díl Tesné slipy je úplně perfektní :D ()

R4D0

Dobrý projekt ktorý ma u niektorých aj dobrý výsledok.Rád si pozriem každé časti aj ked musím priznať že niektoré nemusím.Dojmy ktoré som mal na začiatku lepšie my ubral fakt že herecké výkony niesu práve najlepšie ale vzhľadom na to že herci sú amatéri tak sú na úrovni pekné a zaslúžené tri odo mňa. ()

divjak

Vzhľadom na to, aké programy slovenské televízie v posledných rokoch produkujú, je tento asi jediný, za ktorý sa neprepadám od hanby. Iste, herecké výkony nie sú hodnotitelné, ale ak to mám porovnať s "našimi telenovelami", dávam prednosť. Mám rada tento seriál ako kulisu k jedlu alebo nenáročnej práci, pričom iné slovenské seriály z posledných rokov sú úplne katastrofálne celé. Tento má aspoň reálny základ (skutočné prípady). ()

peteriko

Buď je jeden diel skvelý alebo je veľmi trápny ba až ostuda. Bohužiaľ tých horších dielov je oveľa viac ako tých lepších. ()

Forty-

Nesledujem vyslovene pravidelne, ale príjemný počin amatérskych hercov. Aspoň sa človek dozvie, čoho všetkého sú ľudia schopní :) Škoda, že vysielajú veľa dielov o manželských rozvodoch, sú dosť stereotypné. Aj keď menej, ale zaujímavejších dielov by seriálu rozhodne prospelo. ()

Deftie odpad!

Mne tento druh programu i jeho diváci prídu dosť úchylné. Ono som to párkrát videla a takmer vždy to bol proces z rozvodu, nejakých susedských ťahaníc. Keď sa jedná o vraždu, človeka to zaujme, však pozerávam thrillery a tak, ale rozvody ma neberú. Pardon, ale pozerať sa na to, ako sa osočujú ľudia a nadávajú si a všetci ich známi (lebo tv si neodpustí ani zverejniť mená) teraz vedia, čo sa dialo za dverami ich bytu, resp. často aj spální. Nech nikto nevraví, že to nie je úchylné. ()