Najzaujímavejšie príbehy zo súdnych spisov si našli cestu na televíznu obrazovku. Susedské spory, dopravné nehody, rozvody, boje o deti, pracovno-právne spory, trestné činy – to všetko a ešte mnoho viac ponúkne relácia Súdna šou. Spoznajte príbeh, vypočujte si argumenty oboch strán aj rozsudok a uvidíte, či by ste rozhodli podobne.

TV JOJ pripravila inscenovanie procesov, ktoré vychádzajú zo skutočných prípadov, ktoré sa preberali v slovenských súdnych sieňach. Produkcia relácie sa rozhodla ísť odvážnou cestou – na nakrúcanie používa nehercov, prípadne ochotníkov. V úlohe sudcov, prípadne právnych zástupcov či žalobcov sa objavujú profesionáli z právnickej brandže. (oficiální text distributora)

Sodar18 odpad!

Nedá sa na to pozerať vidno ze tie príbehy sa naozaj nestali a že je to len hrane lebo nikdy by do televízie nedali skutočný súd. ()

Mernque odpad!

Napodobnenie skutočného procesu súdu v tomto titule je veľmi biedne. Vôbec to nechytá atmosféru ozajstného súdu. Zopár ľudí nájdených z ulice, ktorí tu vystupujú, niektorí dokonca vo viacerých dieloch, niektorí zas nevedia ani akú pozíciu hrajú čo bol už úplný vrchol, keď v strede súdneho procesu sa začali dotyční vystupujúci hádať o svoje pozície, keď si obžalovaný myslel že je poškodený a naopak... to nemá nádej na viac ako na odpad! ()

horrormaker

Prvá séria bola najlepšia, lebo sa tam riešili vraždy, vlámačky a bolo to podľa skutočnosti. No a teraz je to len kopa nezmyslov, ktoré sú ešte aj vymyslené a hrajú tam tí istí herci. 45% len za prvú seriu ()

beruberu

Tak já se stal bohužel závislým člověkem na tomto pořadu ,protože tv mám jako kulisu a proto semito začalo líbit tak téměř hltám každý díl . ()

bax

O čo sa tu JOJka pokúšala? Samotný nápad hodnotím veľmi pozitívne. Priniesť na televízne obrazovky inscenácie skutočných a navyše slovenských súdnych sporov je skvelý nápad. Ale to prevedenie je katastrofické. Prečo sa na obrazovkách musia objavovať amatéri? Iste je dobré ak aj obyčajný ľudia dostanú šancu, ale celá séria tým stráca na atmosfére a dramatičnosti. Však oni vôbec nevedia ukázať poriadne emócie, ktoré k súdnym sporom určite patria. Ak JOJka chcela obyčajnými ľuďmi navodiť atmosféru reálnosti, tak jej to na plnej čiare nevyšlo (možno tak s publikom, to vyzerá realisticky). Skôr tie procesy vyzerajú takto úplne nereálne, lebo všetci hlavný aktéri sú od svojich úloh strašne odosobnený. Ale skôr sa mi zdá, že TV JOJ jednoducho nechcela investovať do hercov (ktorý by asi dosť stáli, ak by vôbec chceli v takomto dačom hrať), predsa len obyčajný ľudia sú lacní, a proste chceli z toho vytrieskať čo sa dá. Bohužiaľ takýto prístup je skutočne len na škodu a aj keď sú samotné prípady veľmi zaujímavé, ich prevedenie je katastrofické, neosobné, bez atmosféry a proste hrozné. Dávam jednu hviezdičku za dobrý nápad. Ostatné je fraška a nemá to ani na hodnotenie "odpad". ()

Pukancek

Iritujú ma trošku slabé herecké výkony, ale inak si Súdnu sieň rada pozriem. Niekedy sa mi doslova zastavuje rozum nad niektorými prípadmi. ()

kubra odpad!

Větší kravina snad ani neexistuje... nedá se nato ani dívat, řeší se tam samé kraviny a ne nic užitečného..prostě je to uplná kravina ()

scorpio777

Asi to najlepšie, čo sa dá v tej obludnej JOJke pozerať. OK spracovanie, výkony hercov, réžia je otrasná a bohužiaľ stála sa z toho masovka, ale stále je to najlepší dôkaz toho, že najlepšie scenáre píše sám život. Dôkaz toho, že často príbeh a podstata je dôležitejšia ako " veľké umenie". Kiež by sa naši velkí "filmári" vedeli znížiť k týmto námetom a dať im aj nejaký obraz .... nie oni si radšej si prnoplánovo vymyslia podstatu a okolo nej budujú umenie. Bol som veľký fanda Menšíkových Bakalárov .....ach ach kde sú tie časy. ()

Terrorko

Súdnu sieň som sprestávkami pozerávalod začiatku jej vysielania. V prvých sériách sa vyskytovali rôzne prípady vrážd a podobne, nie ako teraz jedine rozvod a veci s tým súvisiace. Celkovo samozrejme aj herecké zastúpenie je niekedy až smiešne,čím narážam na trápne vystupovanie niektorých akože právnych zástupcov, ktorí sa očividne s právom nikdy nestretli resp. dostali nezmyselný scenár. Ale napriek všetkému hodnotím reláciu ako priemer, dá sa na tom v určitých chvíľach zasmiať a je to orientované smerom, ktorý mi je blízky. ()

Dazdn1k

Občas sa tam nájde aj talentovaný ochotník. Každopádne je to zaujímavé a ked, už vôbec nič nejde, tak si to pozriem. Veľa ľudom, aj mne, to priblížilo problematiku sudného pojednávania. Občas su súdne spory dosť úsmevné, napr. minule sa žena chcela rozviesť s mužom, pretože príliš grgal a prdel :)) ()

jaHanicka

Jako kulisa k vaření a žehlení dobrý, občas zajímavý případy, trochu groteskní vyjádření "klaďas"vs. "hrdina". Není to sice geniální výplod současné kinematografie, ale v rámci možností je to fajn, aspoň nemusím poránu koukat na Komisaře Rexe nebo podobnou slátaninu... ()