Vědomostní soutěž AZ-kvíz, která se připravuje v brněnském studiu České televize pod vedením režiséra Ladislava Cmírala, už svým názvem oznamuje, že vyžaduje od soutěžících co nejširší znalosti. Název koresponduje také s hrací tabulí, na níž jsou otázky skryty pod políčky označenými písmeny abecedy od A do Zet. Soutěž kombinuje tematicky pestré vědomostní otázky se strategickou hrou. Ta spočívá v obsazování polí na hrací tabuli a v jejich propojení do souvislého řetězce, jenž spojí tři strany trojúhelníku. (oficiální text distributora)

Johny303

Příjemná soutěž. Některé otázky extrémně těžké, jiné extrémně lehké, ale co tam mají také pořád vymýšlet že... ()

IsaacNewton

Sleduji AZ- kvíz už od malinka a do dnes mě nepřestává udivovat, kam na ty znalosti lidi chodí :-) Jak jde ale čas, dokáži uhodnout více a více otázek, což je skvělé, alespoň že mi nezůstal mozek na IQ křečka a že alespoň nechodím do gymplu úplně zbytečně :-) ()

Chudobka

Dřív jsem tento pořad sledovala skoro každý den a ověřovala jsem si své znalosti nejraději s Alešem. Je zábavný. A člověka potěší, když zjistí, že ještě úplně nezhloupnul. ()

RadimFišer

Na naučení nových věcí a zopakování starých skvělé. Ale bohužel ohrané. Dal bych tomu nějaký čas, tak 3 roky a pustil znova. To už by se ale asi neuchytilo. ()

Juliane

Divat se, jak vyherce naslepo strili okolo policka s premii a nakonec vyhrava nekolik usmudlanych stovek? To ma uroven! ()

Jeremiah

Jedna z posledních soutěží pro "obyčejné lidi". Přiznám se, že nemám moc rád pořady a soutěže, kterých se účastní více či méně populární osobnosti. Pro ty to je pouze způsob zviditelnění se, aby mohli dále jenom cestovat po světě a občas vtipně zaglosovat. Vím, že to vypadá jako závist, a možná že i je, ale já prostě pořady "VIP se baví, vy čumte" nemám rád. ()

Brusíček

Sleduju ho jen občas, nicméně v práci jsme v minulosti mívali diskuze á-la kontrolní otázka, a mnohdy jsem měl načerpáno právě odsud. 80%. ()

Lukin413

Klasika, když na to narazím v televizi, vždycky alespoň na pár otázek zůstanu. Zbořil je überkokot, ale Eva zase nudná, zábavu obstarávají soutěžící. ()

Brtniik

Otázky často vhodné pro dementy a na závěr šetření na honoráři - jeden dělal šaška, aby TV zaplácla čas a může se mu stát, že odejde s pětikilem. Nejvíc mne ovšem štve, že ve vědomostní soutěži, nikdo netuší, že existuje ČSN norma tzv. hláskovací tabulka, která každému písmenu CZ abecedy stanovuje odpovídající slovo, obvykle jméno, tedy není to na kreativitě hláskujícího, ale domluvený úzus. Co by ale jeden chtěl od kulturních pracovníků, kteří se jistě pyšní vzácným titulem jejich knihovny, totiž "modrou knížkou"... ()

zdeny99

Za čtvrtstoletí se tahle soutěž takřka nezměnila. Formát je pořád stejný, otázky podobné, moderátoři stejní. Jen občas se to studio změní. A to je fakt neuvěřitelné, že i po tak dlouhé době se tahle soutěž drží. A drží se právem. Je to fajnových 20 minut, kdy si divák vyzkouší, co ví a co ne. [11259. hodnocení, 334. komentář, 61%] ()

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno