Vědomostní soutěž AZ-kvíz, která se připravuje v brněnském studiu České televize pod vedením režiséra Ladislava Cmírala, už svým názvem oznamuje, že vyžaduje od soutěžících co nejširší znalosti. Název koresponduje také s hrací tabulí, na níž jsou otázky skryty pod políčky označenými písmeny abecedy od A do Zet. Soutěž kombinuje tematicky pestré vědomostní otázky se strategickou hrou. Ta spočívá v obsazování polí na hrací tabuli a v jejich propojení do souvislého řetězce, jenž spojí tři strany trojúhelníku. (oficiální text distributora)

bangee

Příjemná to oddychová záležitost, ale Eva a Aleš a jejich projev mě často irituje. Samotné ceny jistě nejsou nijak moc motivační, nicméně je to jedna z mála inteligentích soutěží, co se nám prostřednictvím médií servíruje. ()

Fawkes

Perfektní soutěž jak si prozkoušet znalosti ze všech oborů. Dívám se jen když moderuje Eva Machourková. ()

char_t

Před lety to byla nejlepší TV soutěž, ale poslední dobou je mezi megalomanskými projekty a reality-show trochu k smíchu - prokázat nemalou míru znalostí a štěstí, a vyhrát pár stovek, které dnes nezaplatí pomalu ani cestu na natáčení... Tahle soutěž patří do historie. ()

GMVajgl

Nejpůsobivější jsou závěrečné titulky - když člověk vidí jaká spousta lidí spolupracovala na tak bídném, mizerném a low-budget pořadu. Otázky jsou náhodné, od triviálních po nepochopitelně těžké. Člověk vždy něco neví, takže se může zesměšnit a ještě si ho možná bude dobírat moderátor, který / která je očividná mentální mrtvola, co dělá od roku 1997 pořád jednu a tutéž práci = předčítá otázky. Výhra záleží dost na štěstí a odměna je jen symbolická / k smíchu. Nechápu moc dobře, proč tam vůbec lidi chodí. Celý tenhle pořad je snad už jen meme-generátor. Šivánanda Sarasvatí řekl: "Do not store in your brain useless information. Learn to unmind the mind. Unlearn whatever is of no use to you. Then only can you fill your mind with divine thoughts." ()

cure

V podstate klasická kvízová štandartka s príjemnou moderátorkou, kde sa raz začas objavia aj zaujmavý, občas úplne chytrý ale občas úplne dutý súťažiaci. Čo by som osobne určite zmenil je finálová pyramída, na niečo zmysluplnejšie. ()

Mandalorian

Naprosto vynikající vědomostní soutěž, kterou už sleduju pěkných pár let a při každé možnosti i v dnešní době. Jediná nevýhoda jsou občas až extrémě složité otázky... 80% ()

Drom

Svět filmu pomalu zahlcuje 3D na úkor 2D, Česká televize nahradila 3D Pyramidu (co se votáčí!) za 2D pyramidu z písmen a čísel (co se ani trochu nehejbá!). Mezi podmínky, které musí soutěžící splnit, přibyl požadavek alespoň částečné lobotomie a tramtadadá, mámen novou soutěž. Hlavně hodně barevnou, to lidí přitahuje. A ke všemu se nám Evička vdala :(. Vratťe mi Pyramidu! ()

Bollek

Poměrně starý pořad, který stále funguje a jsem za to rád. Dokud na to lidi baví koukat, tak to budou vysílat, a mě to zatím baví. Vždycky si s babičkou sedneme a soutěžíme na body, kdo z nás první správně odpoví. Babička vždycky vyhraje. A pořád jí vyhrožuju, že jí do té soutěže jednou příhlásím, ale ona stále nechce. Nedávno jsem hrál i stojní hru a taky mě moc bavila. Ta kombinace logického myšlení a paměti je skvělá. ()

AxelWers

Celkom dobrá súťaž, ktorú príležitostne sledujem niekoľko rokov, v poslednej dobe takmer zásadne o poldruhej v noci. Niektoré otázky sú tam tak ľahké, že by ich uhádol aj nevyvinutý adolescent, ale bývajú tam aj také otázky, o ktorých by som nemal šajnu. Pamätám si, už dávnejšie, som sa dobre pobavil na bankomate, políčka so sumami boli rozložené asi takto: 2000, 5000, 100, 5000, 1000, a ako sa bežec pohyboval po tej šachovnici tak súťažiaci buchol po tlačítku jeeeeeeeb, no a či netrafil rovno tú stovku? Tomu hovorím šťastie :D ()

Plechpetr

Asi nejlepší a nejsledovanější kvíz v česku si už léta drží svou vysokou laťku. Volba otázek je vynikající a ne vždy se dají spolehlivě uhádnout. Nejlepší díly jsou s lidmi jako je Xeres, kterej vyhledává tyto soutěže a opravdu nerad prohrává. ()

gazogazo

Jediný známý případ, kdy Y2k způsobilo komplikace bylo právě s databází az kvízu ! Za to si to zaslouží dardu! ()

papaguy

Odkud za námi přijíždíte, pane Jaroslave? Přijel jsem z Kroměříže. Jaké je vaše povolání... Nejlépe to asi vystihl Vladimir 512 ve svém songu A-Z kvìz... ()

hlína

Standartní vědomostní soutěž, nic hogo-fogo, ani nic urážejícího, trochu mi nesedí projev moderátorky Evy.... ()

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno