Vědomostní soutěž AZ-kvíz, která se připravuje v brněnském studiu České televize pod vedením režiséra Ladislava Cmírala, už svým názvem oznamuje, že vyžaduje od soutěžících co nejširší znalosti. Název koresponduje také s hrací tabulí, na níž jsou otázky skryty pod políčky označenými písmeny abecedy od A do Zet. Soutěž kombinuje tematicky pestré vědomostní otázky se strategickou hrou. Ta spočívá v obsazování polí na hrací tabuli a v jejich propojení do souvislého řetězce, jenž spojí tři strany trojúhelníku. (oficiální text distributora)

AntiasKing

Jako žánr bych to označil spíš Soutěžní / Komedie. Protože sledovat ty lidi je fakt sranda. Jak někdo může jít do soutěže bez toho aniž by ji vůbec znal nebo vidě v televizi fakt nepochopím. Hodněkrát tam chodí tupci co ani neví že musí propojit tři strany. Prostě já se na to občas podívám s tím cílem se u toho fast zařechtat :D 50% ()

sladt

Asi má nejoblíbenější vědomostní soutěž. Rád se koukám (tedy, když je čas) a v duchu si odpovídám na otázky. ()

FireTight

Jedna z nejlepších soutěží, které kdy vznikly v hlavách (brněnských) televizních špiček, alespoň podle mě. Člověk se u toho může bavit (třeba když je tam nějaký méně chytrý nebo trošku divný soutěžící), může fandit (svému oblíbenci), zkoušet sám odpovídat nebo třeba se jen tak dívat. Zbořil nám to sice tak trochu kazí svým břitkým humorem, ale jinak jde o pořad, na který jsem se vždycky díval rád a nejenom v době, když tam zrovna nic lepšího nebylo! Až teda na ty ceny, ty jsou občas trochu... slabší. ()

Hezzy

Pro je tohle nejlepší soutěž, co kdy na ČT1 běžela. v jednoduchosti je síla, říká se, a tento pořad to dokazuje. Skoro každé odpoledne vždy čekám na to, jak si ozkouším své vědomosti :). ()

Doski

Už od malička jsem tohle neměl rád. Jako malýho mě děsila ta jejich znělka. V tom to asi celý bude. :D ()

Wyrdas

Soutěž zajímavá svými otázkami, ale nespravedlivá vůči lidem s menším postřehem (zejména vůči starším lidem). A odměny mi přišli pokaždé až překvapivě slabé. Kdo nebyl z Prahy si průměrnou výhrou mohl vynaložit náklady na cestu, jídlo s cestou spojené a podobně. ()

tančísvlky

Bezproblémový program ,ktorý preveril čas. Moderátori sa na nič nehrajú a vytvárajú dobré predpoklady k celkové utešenému výsledku. Eva Machourková je špeciálne presvedčivá. Jeden z programov na ktorý môže byť čt hrdá... ()

junxi91

Jediný televizní pořad, ve kterém jsem skutečně vystupoval. Ano, byl jsem tam jako soutěžící a rovnou pětkrát! I přes velice silného soupeře, neschopnost si některé věci vybavit a dramatický spánkový deficit během druhého natáčecího dne jsem si odnesl nějaké knihy, pár tisíc korun a také tričko. A že to není soutěž pro každého? To určitě není. Pro retardy, ignoratny, absolventy vysoké školy života, odborníky ze sedmé cenové a další výkvět našeho národa to opravdu není. ()

Smerfetka88

Holt mám slabost pro takovéhle vědomostní soutěže takže i přes nedostatky, které v AZetku jsou, dávám 3*. Jak už bylo zmíněno, je to trochu suché a bez šťávy, chybí tomu nadšení, trochu života. Soutěžící mi přijdou trochu jako na popravě, kde si před jistou smrtí ještě musí zahrát vědomostní kvíz. Ty ceny, co si budeme povídat, taky většinu neoslní. Netvrdím, že kniha je špatná výhra, ovšem vybrat si mezi atlasem hub a hinduištinou pro začátečníky .... ()

PB2

Jediná ze soutěží, která se udržela. Riskuj, milionář a podobné jsou pryč, ale AZ kvíz běží každý den. Je to taky jediná z těch soutěží, která není jen o znalostech, ale i o strategii (aspoň trochu). Taková klasika, na kterou se rád podívám, když přijdu z práce. Pokud jste ještě neviděli, doporučuji zhlédnout na youtube video "AZ Kvíz - I takhle se dá(dalo) vyhrát". Komentáře tady na ČSFD bohužel vystihují ubohost uživatelů, kteří nepřekousnou, že někdo ví víc než oni a ke štěstí jim stačí, že někdo pracuje jako "pěstební dělnice". A poznámka pro zabedněnější komentující: bankomat je tak pěkně obarvený jen pro diváky, soutěžící vidí všechny políčka stejnou barvou. ()

Rattlehead

Vědomostní soutěže mám rád, ale zrovna tahle mi přijde taková suchá, nezajímavá. Otázky buďto směšně lehké, nebo moc těžké, občas vyloženě debilní. A když už rozdávají jako cenu útěchy knihy, tak bych čekal trochu jinou úroveň, nějakou klasiku světové nebo české literatury, a ne trapný moderní sračky. ()

papilon395

V dnešní době jeden z účinných způsobů, jak se bránit Alzheimerovi. Přijde mi, že oproti dřívějšku vědomostní soutěže z TV nějak vyšuměly. Je přece rozdíl mít to v hlavě nebo to umět vygooglit. ()

LuNaj

Člověk se docela dost dozví, ale výhry jsou poměrně malé. Pro Toma Riddla: proč hodnotíš něco, cos neviděl? Pokud si zkoukl alespoň jeden díl (stačil by závěr), tak bys věděl, že oni neví, kde je políčko s nejvyšší částkou. Už chápeš? ()

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno