Tak se měj

Stay Cool

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 94 min

Nemůžu si pomoct, mně se ten film moc líbil. Není v něm moc dramatického děje a ani tam není moc scén, díky kterým by si film zasloužil označení "komedie", protože nejkomičtějším prvkem je po celou dobu Josh Holloway, který ve své prapodivné roli září (Zoufale jsem hledala Sawyera - nebyl tam.). Ale Hilary Duff konečně našla roli, ve které to její otravné přehrávání zapadá a v některých scénách vysloveně otravuje, zatímco se těšíte, až bude ten hlavní geek konečně zase se Scarlett. Nepotrpím si na náročné příběhy, takže mě to poklidné téma a tempo sedly, zrovna tak jako Winona a Mark. Konec nic moc, ale jsem ochotná to odpustit.(26.8.2013)

Winona v pohodě (prostě to z ní vyzařuje), Hilary se prodá díky vzhledu a hlasu, zato hlavní hrdina takový neslaný nemastný - pomohl mi zodpovědět jednu otázku - jak by vypadal rozhovor ve filmu, který by ví připomínal realitu - ne takový typicky pohodový, jak si mají co říct, ale trochu trapný, jak jeden neví jak na to a trochu to vázne. No, nevypadá to nic moc, radši se nechám od filmařů dál balamutit. Jo, film jsem strávil, nenudil jsem se (jak tu v komentářích někdo tvrdil), určitě jsem se naválel smíchy, ale je to taková pohodová oddechovka, která neurazí a mně vyhovovala. Autor bestselleru přijede po 19 letech do rodného města a vrací se k nedořešeným "problémům" z puberty.(24.11.2010)

• Nikky000

Tuto komedii bych zařadila, do deštivých odpoledních dní, abych nějak zabila nudu. Příběh sám o sobě mne moc nenadchnul, občasné nudné scény problikovaly filmem, Hilary Duff předvedla že se umí krásně smát, ale to je asi tak jediné. Winona Ryder, předvedla že umí být kvalitní herečkou i když k tomu nemá dobrý kolektiv. Dávám plus dvoum ujetým kamarádům kteří se starali o mou zábavu a byla jsem ráda že se na scéně vždy objevily.(9.2.2012)

Budem sa robiť, že nevidím ako to hodnotí väčšina, lebo to vidím inak. Začiatok trochu suchý, dievča prechádza školskými detektormi a služba u brány sa pýta, prečo jej pípa niečo na bruchu, mala tam samozrejme piercing, ale zarazilo ma, že to si ho dala ako cez noc? Však tam zrejme chodí dennodenne. Ale ešte som sa ukľudnil, nech sa nerozptyľujem zbytočne, treba tomu dať šancu. A urobil som dobre, toľko ozajstnej srandy som si už dlho neužil a pritom bola taká jednoduchá, normálna, nič prehnané, že mám pocit, že megakomerčné filmy sa niekedy nadhodnocujú kvôli nedostatku napozeraných iných filmov a kvôli stádovému efektu. Tento film mi je srdcu blízky z mnohých dôvodov, ktoré už tentokrát nebudem rozpitvávať a nechám si ich pre seba. Chlapík volá starej známej po mnohých rokoch, to už samo o sebe bolo niečo a ono sa to vyvinulo v krásny vzťah úplne prirodzene, samozrejme musí zniesť nezmyselné útoky na seba, keď je vždy on tým zlým a dostáva sa aj do hlúpych situácií, ktoré mu nepridávajú. Ples s mladým dievčaťom, následná typická nepovolená americká párty, zničené auto a vysmiatie jej otcom som si ozaj užil. Na pohode mi však nepridali zbytoční homosexuáli, naviac keď jeden z nich sranduje o Bohu a ten typický sex v každom filme, no medzi tými nenáročnými romantickými komédiami to bolo úžasné. Hilary Duff je krásna a stále hrá skvelo a vidieť takto Winonu Ryder bolo pre mňa príjemným spestrením. Mark Polish u mňa opäť zabodoval po Astronautovi. Návrat domov ako zo sna a pritom stačí zostať skvelý. :)(3.4.2013)

Příjemné překvapení. Není to druh komedie určený k sérii výbuchů smíchu po celé délce stopáže, protože humor je zde spíš suchý, ovšem právě to parádně zapadalo do celkového melancholického vyznění. A proto ani zdejší kritiku Marka Polishe nechápu, neboť i jeho výkon do této mozaiky seděl. Pokud očekáváte hurá komedii, tak se tomuto snímku vyhněte a pusťte si třeba Ace Venturu. V tomto díle jde totiž o něco jiného. Jde o to ukázat, že lidé sice dospívají a s postupem života se mění, ale na druhou stranu to platí u každého v jiné míře. A mě bavilo sledovat příběh zdejších obyvatel, kteří se změnili jen velmi málo, přestože již uplynulo hodně času. 70 % Oblíbená část- rozhovor na lavičce se školními redaktory(21.3.2011)

• - Natáčení probíhalo v americké Kalifornii. (maluti)