Tak se měj

Stay Cool

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 94 min

Nemůžu si pomoct, mně se ten film moc líbil. Není v něm moc dramatického děje a ani tam není moc scén, díky kterým by si film zasloužil označení "komedie", protože nejkomičtějším prvkem je po celou dobu Josh Holloway, který ve své prapodivné roli září (Zoufale jsem hledala Sawyera - nebyl tam.). Ale Hilary Duff konečně našla roli, ve které to její otravné přehrávání zapadá a v některých scénách vysloveně otravuje, zatímco se těšíte, až bude ten hlavní geek konečně zase se Scarlett. Nepotrpím si na náročné příběhy, takže mě to poklidné téma a tempo sedly, zrovna tak jako Winona a Mark. Konec nic moc, ale jsem ochotná to odpustit.(26.8.2013)

Pohodová komédia. Zasmial som sa a neraz. Film zhadzuje hlavne pomalý začiatok. Koniec tiež nie je nič extra. Stred filmu ale pobavil a keby sa to celé nieslo vtom duchu dal by som 4*, ale slabý koniec a úvod ma k tomu nepustia. Chavy Chase je dobrý, Winona je sympatická, Astin s Hollowayom sú ultra hovädá, Duff je extrémne sexi a kopec ďalších postáv má niečo do seba. A Mark Polish? Neohúri, alem rozhodne to nie je katastrofa. Filkm je nejak medzi 65%-70%(27.12.2010)

Winona v pohodě (prostě to z ní vyzařuje), Hilary se prodá díky vzhledu a hlasu, zato hlavní hrdina takový neslaný nemastný - pomohl mi zodpovědět jednu otázku - jak by vypadal rozhovor ve filmu, který by ví připomínal realitu - ne takový typicky pohodový, jak si mají co říct, ale trochu trapný, jak jeden neví jak na to a trochu to vázne. No, nevypadá to nic moc, radši se nechám od filmařů dál balamutit. Jo, film jsem strávil, nenudil jsem se (jak tu v komentářích někdo tvrdil), určitě jsem se naválel smíchy, ale je to taková pohodová oddechovka, která neurazí a mně vyhovovala. Autor bestselleru přijede po 19 letech do rodného města a vrací se k nedořešeným "problémům" z puberty.(24.11.2010)

Budem sa robiť, že nevidím ako to hodnotí väčšina, lebo to vidím inak. Začiatok trochu suchý, dievča prechádza školskými detektormi a služba u brány sa pýta, prečo jej pípa niečo na bruchu, mala tam samozrejme piercing, ale zarazilo ma, že to si ho dala ako cez noc? Však tam zrejme chodí dennodenne. Ale ešte som sa ukľudnil, nech sa nerozptyľujem zbytočne, treba tomu dať šancu. A urobil som dobre, toľko ozajstnej srandy som si už dlho neužil a pritom bola taká jednoduchá, normálna, nič prehnané, že mám pocit, že megakomerčné filmy sa niekedy nadhodnocujú kvôli nedostatku napozeraných iných filmov a kvôli stádovému efektu. Tento film mi je srdcu blízky z mnohých dôvodov, ktoré už tentokrát nebudem rozpitvávať a nechám si ich pre seba. Chlapík volá starej známej po mnohých rokoch, to už samo o sebe bolo niečo a ono sa to vyvinulo v krásny vzťah úplne prirodzene, samozrejme musí zniesť nezmyselné útoky na seba, keď je vždy on tým zlým a dostáva sa aj do hlúpych situácií, ktoré mu nepridávajú. Ples s mladým dievčaťom, následná typická nepovolená americká párty, zničené auto a vysmiatie jej otcom som si ozaj užil. Na pohode mi však nepridali zbytoční homosexuáli, naviac keď jeden z nich sranduje o Bohu a ten typický sex v každom filme, no medzi tými nenáročnými romantickými komédiami to bolo úžasné. Hilary Duff je krásna a stále hrá skvelo a vidieť takto Winonu Ryder bolo pre mňa príjemným spestrením. Mark Polish u mňa opäť zabodoval po Astronautovi. Návrat domov ako zo sna a pritom stačí zostať skvelý. :)(3.4.2013)

Vzhľadom k tomu, že som na tento film čakal približne 3 roky (dôvod nebudem vysvetľovať, stačia dve slová: Hilary Duff :))) ), tak už len kvôli tomu dlhému času netrpezlivého čakania a dúfania, že tento film vôbec vyjde vzhľadom k tomu, že sa stále presúval rok vydania, musím ho ohodnotiť piatimi hviezdičkami. Hilary tam vyzerala úplne super a bolo skvelé ju zase vidieť v novom filme. Musím priznať, že film nebol úplne podľa mojich očakávaní ale som rád, že vôbec bol :)))(18.10.2010)

• - Natáčení probíhalo v americké Kalifornii. (maluti)