Ztracené město

(TV film)
  • Německo Lost City Raiders (více)

Před čtyřiceti lety série několika přírodních katastrof vyvolaných globálním oteplováním úplně změnila podobu Země. Sedmdesát procent světové pevniny bylo zaplaveno mořem. Významná přímořská sídla úplně zmizela ze zemského povrchu nebo se zčásti ocitla pod mořskou hladinou. V oceánu se topí newyorská Socha Svobody, do nápisu Hollywood se opírají mořské vlny, Eiffelova věž se skrývá pod hladinou téměř celá a z legendární Cukrové homole v Riu se stal obyčejný kopec vystupující z vody. Proto Vatikán vysílá dva bratry na misi, která má jediný cíl: zachránit ze světa to, co z něj ještě zbylo. To jim ulehčí starobylý artefakt, pomocí kterého lze snížit hladinu oceánů. O artefakt však musí svést boj s přírodními živly a také s krutým padouchem, který by ho chtěl využít k ovládnutí celého světa. (oficiální text distributora)

lennyd

Dva bratři / nebratři se vydávají hledat tajemný artefakt, který by mohl zabránit stoupající vodní hladině, aby zaplavila i zbytek světa - v čemž jsou mohutně podporování církví. Oproti tomu místní zbohatlík touží po tomtéž, ale jeho hlavním cílem je potopit i zbytek světa, aby mohl vydělat na svých plovoucích městech. Boj o záchranu světa může začít... Tak bombastickou reklamu na naší nejsledovanější televizi nepamatuji. To ani velkofilmy typu Titanik nebo Den nezávislosti neměly tolik upoutávek, jako tato - s prominutím - sračka. Shrnu to jen několika slovy - hloupý scénář, amatérští herci, úchylné zakončení ("voda" z celého světa se vypustí do prázdné jeskyně, bravo!). Co jsme komu udělali, že nás tímto Nova takto krmí.. ()

BoncheR odpad!

Je absolútne vylúčené aby za čias kráľa Richarda Levie Srdce mali poňatia o tom, že niekde v dáááááľekej budúcnosti bude obrovské globálne otepľovanie a nejaké trápne žezlo zachráni svet pred stúpajúcou vodou. Je to nepremyslené, hlúpe a vhodné akurát tak pre filmových laikov! Hodnotenie: /9%/ ()

noriaki

Stupidní film z alternativního světa kde voda zřejmě teče do kopce a všechna města jsou zatopená do třetího patra, bez ohledu na jejich nadmořskou výšku. Naštěstí nás všechny spasí protřelý dobrodruh - kapitán Kubiak a jeho dva synové, kteří pomocí tajemného žezla vyrobeného dinosaury, odvedou přebytečnou vodu 32 body kosmické konvengerce do nitra Země. Omlouvám se za spoiler, ale snad jsem tím někoho zachránil před sledováním téhle hrůzy. ()

asirtes odpad!

Do merku som si zadal pár nízkorozpočťákov a toto som dostal... Velice originálny príklad toho ako to vyzerá, keď sa niekto (nazvime ho pre väčšiu zábavu režisér) snaží niekoho (nazvime ho lobotomizovaný herec) naučiť hrať rovno na place tým, že mu púšťa videa z pavilonu opíc, z ktorých mnohé hrajú značne lepšie a potom sa snaží dostať tu kvalitu na plac. Hm. Uctihodný odpad. ()

venalce

To je tak špatný film, že by mohl sloužit jako učební pomůcka na přednášku "Čeho se vyvarovat při natáčení dobrodružných filmů". ()

blackJag

Televizní capina, která se divákovi snaží zprostředkovat mix Vodního světa a Dobyvatelů ztracené archy optikou laciné seriálové produkce. Dodíval jsem to do konce, ale to neustálé přehrávání až na samotné hranici amatérismu mě už hodně lezlo na nerva, stejně jako ubohé zpomalovačky při rádoby napínavých scénách. V podstatě co záběr, to šlápnutí vedle. To i libovolný klip od Chrise Isaaka má větší drive než tahle upachtěná pitomina. 20% ()

Šakalík

Vzhledem k tomu, že se jedná o televizní film vytvořený pro stanici SyFy, nečekal jsem věru žádné zázraky. Od první minuty to taky je pořádné béčko, které ale na úvod vypadá přece jen trošku zajímavě (taková levná parafráze na Vodní svět a Tomb Raidera). Ovšem s přibývajícím časem jde kvalita scénáře rapidně dolů a tak po hodině už to je čistá odpadovka, kdy to místy logicky povážlivě hapruje. K divákově zděšení to ale nebere konce a stopáž se nakonec zastaví až na 100 minutách, přičemž scénárista své umělecké střevo vyprázdnil už někdy po první reklamě a některé scény jsou tam proto naprosto do počtu. Herecké výkony jdou ruku v ruce se scénářem, takže děs – běs (ne, z Iana Somerhaldera oscarový herec fakt nevyroste). Kromě dvou sličných slečen tady opravdu není o co stát. ()

Lencha

Co zase máte s tím hodnocením? Njn, tak bylo to takové lehce jednoduché, ale zaplavený svět (města) tu byl udělaný dobře, postavy dělaly co mají. Mně se to líbilo. :-) Hledání artefaktu připomínalo lovce pokladů či Indiho (kopírovalo), ústřední myšlenka filmu, že hledaný artefakt zastaví další zaplavování zbylého světa je hodně sci-fi, ale to přece nevadí. :-) Pro mě to byl dobrodružný film a tak ho i beru. :-) ()

bruceman7

Dvě třetiny filmu jsou děsné, ta zbylá to aspoň trochu vylepšuje. Nechápu, jak takovej podprůměrák může bejt označenej jako megafilm. Mimo jiné mi dost vadí nízká úroveň efektů a už vůbec není zvládnuto pojmenování - ztracené město. Ono tam nějaké bylo? 40% ()

miksacka

Mně se to líbilo. Jesně, že to byl nesmysl, ale co není? Nejprve jsem mysela, že dám hvězdičky tak tři. Konec mě ale tak říkajíc zničil (v dobrém slova smyslu samozřejmě). Pro někoho byl určitě závěr moc jednoduchý, nelogický, směšný a bez dostatku kvalitních efektů (viď, Lušíne? :-)), ale pro mě byl naopak skvělý, kreativní, zábavný a ty efekty? - odpouštím. :-)) Pět hvězdiček bez váhání hned po shlédnutí. No a zapomněla jsem připomenout - moje kladné hodnocení nesouvisí s tím, že tam hraje Ian Somerhalder (můj nynější filmový miláček). :-)) ()

Paity odpad!

Sakra lidi, zkuste si přečít už jen samotnou anotaci k filmu a prostě nikdo tomu nemůže dát víc než hvězdu. Když pak tu blbost přímo i vidíte na obrazovce, myslíte si, že se vám to zdá a vy se díváte na něčí šílené představy. ()

Haymar

První půlka velice dobrá, zvlášť reáliie zatopeného světa na vysoké úrovni (vzhledem k produkci direct-to-TV), navíc to mělo spád, napětí i akci (i když typicky seriálovou)... ALE... v druhé půlce se kormidlo otáčí o 360° a dívák je nemilosrdně smeten přílivovou vlnou nudy, klišé a absurdit toho nejtěžšího kalibru. Navíc ta samotná zápletka?!?! Hahaha ()

Alt.64

Já nevím jak to ti Němci dělají, ale německý film jde poznat ze dvou kilometrů. A to bohužel není pochvala. ()

Yardie

Musím říci, že mi se to od většiny lidí zde docela líbilo. Je jasné, že to nebylo žádné veledílo či velkofilm. Nicméně, bylo to velice svižné, triky a vůbec vykreslení světa pod vodou, resp. světa nad vodou se mi zdálo ucházející. Příběh samozřejmě klasický, škoda toho, že to bylo zrovna žezlo. Ale nakonec z toho nebyl nějaký čarovný film, ale mechanický princip. Jediné, co mi, jako perfekcionistu celkem vrtalo hlavou celý film bylo, kde pěstují suroviny na jídlo, kde těží ropu a další nerostné bohatství, aby fungovali. Ale to se dá hold přehlédnout k žánru. Já byl spokojen a film mě pobavil, rychle utekl a splnil to, co měl - odpočinul jsem si. Howgh! ()

spiritus

Na jednu stranu nemastné, neslané dílko, s podprůměrným scénářem a hereckými výkony. Ale přeci jen jsem se nadruhou stranu celkem bavil, atmosféra celkem věrohodná a film jako takový má relativně dobrý spád. Prostě několik velkých záporů tu silně vyčnívá, ale vyvažují to i nějaké ty klady, takže celkový dojem je čistě průměrný. Typické béčko, které se dá zkousnout v případě nemožnosti jiné volby. ()