Ztracené město

(TV film)
  • Německo Lost City Raiders (více)

Před čtyřiceti lety série několika přírodních katastrof vyvolaných globálním oteplováním úplně změnila podobu Země. Sedmdesát procent světové pevniny bylo zaplaveno mořem. Významná přímořská sídla úplně zmizela ze zemského povrchu nebo se zčásti ocitla pod mořskou hladinou. V oceánu se topí newyorská Socha Svobody, do nápisu Hollywood se opírají mořské vlny, Eiffelova věž se skrývá pod hladinou téměř celá a z legendární Cukrové homole v Riu se stal obyčejný kopec vystupující z vody. Proto Vatikán vysílá dva bratry na misi, která má jediný cíl: zachránit ze světa to, co z něj ještě zbylo. To jim ulehčí starobylý artefakt, pomocí kterého lze snížit hladinu oceánů. O artefakt však musí svést boj s přírodními živly a také s krutým padouchem, který by ho chtěl využít k ovládnutí celého světa. (oficiální text distributora)

arcticsky

No, krávovina to byla pěkná, ale včera jsem sledoval Tornádo nad New Yorkem, takže hodnocení je pod dojmem ještě větší hovadiny mírně nadnesené... ()

waits

V patek nasadila Nova do primetimu jedno becko a v sobotu druhe. Smutna vizitka. Ve stejnou dobu na ct bezici vykopavkovy Fantomas by tomuhle dal stokrat na frak. ()

Amplifier

Nerealné, neskutečné a hloupé tyhle slova v komentáři uplně stačí a vystihnou vše co vás ve filmu čeká. Jean de Segonzac má zůstat u točení seriálů, protože filmová tvorvba se mu vůbec nedaří. 20% ()

*Colorado

Tak trochu Vodní svět, jen ještě mnohem hůř. Prostě tv film, nic překvapivého se nestane a chvílemi je to extrémně blbé... ()

Hapretor

Epos o Atlantidě? Ale kdeže. "Béčková" patlanina s amatérskými herci/čkami, která je dobrá jen na jedno kouknutí a šťourání se v nose při sledování. ()

drankeryth

Zas to tak nebol spatny film. Skor sa v nom jednalo o dobrodruzne objavovanie starych artefaktov a co sa tyka sci - fi tak tam toho nebolo prilis mnoho. Akurat, ze cela nasa planeta bola potopena pod vodou, aj to neukazovali zas tak moc. Nepatrnymi zabermi sa tvorcovia zamerali len scasti na potopene mesta a to je asi aj vsetko, co sa tyka zanry sci - fi. Hlavna dejova linia sa zaoberala jednym faraonskym zezlom, ktore by vraj malo pomoct od potopy maticky zeme:) V jednej scene som si vsimol, ze zezlo malo rozne farby, co sa tyka toho drahokamu co bol na nom. Tvorcovia filmu si asi nepovsimli tu chybu, ked zezlo malo aj tri farby. Nakoniec sa ustalilo na zelenej farbe:) Sem tam vo filme aj boli nejake zahadne questy a drobulinke pasce, ktore aj mohli rozvetvit do vacsieho poctu, co by ma len potesilo. Na zaver filmu bolo rozpravkove zezlo ucinne a ako tak pomohlo klesnut vodu na zemi. Stastny happy end sa konal, co je samozrejma klasika, ako vo vacsine filmov. Film vyzeral natoceny takou televiznou kamerou, ale na slusnej urovni. Film ma celkom aj prijemne zabavil jeho sledovanostou, ktora sa da zniest na slusne zdegustovanie mojich oci:) ()

misa_laska

Po několika dalších shlédnutí (díky "úžasnému" televiznímu programu, musím své původní hodnocení poupravit. Na *** ()

MickeyStuma

Hodně podivný a naprosto nezáživný film. Je tu smíchána spousta motivů a bohužel to jako celek naprosto nefunguje. Televizní atmosféra ještě daleko více prohlubuje hluchá místa a nevýraznost celého děje. O nějakém napětí či dobrodružství nemůže být vůbec řeč. Vatikán a zájem o artefakty bylo sice vyhledávané téma, ale spojit to z globálním oteplováním nebylo zrovna nejšťastnější. Po jednom zhlédnutí tento snímek jistojistě upadne v zapomnění. ()

-soch-

Podmorské efekty (rybičky, ktoré vyzerajú ako mizernom animáku) sú o ničom a celkovo sa film nevyznačuje nejakým špeciálnym momentom pre oko. Raz sa to ale vidieť dá. PRVÚ hviezdičku dávam za to, že to nebola až taká nuda a DRUHÚ hviezdičku dávam za to, že sa Nemcom podarilo osloviť niekoho spoza mora (James Brolin). Uvedenie tohto filmu na STV ma, priznám sa, troška prekvapilo, keďže v posledných rokoch sa zaoberajú oveľa väčšími brakmi. BROLINA dabuje DUŠAN JAMRICH. Réžia slovenských dialógov: JOZEFÍNA ŠUJANOVÁ ()

AxelWers

Tento film som videl pred pár rokmi, začiatok sa ešte ako tak dal, ale potom to začalo tak upadať, že som to tuším ani nevládal dopozerať. ()

waska

Když to srovnám s béčkovým filmem 20 let poté, který jsem nedávnou viděl, tak je tohle pecka. Ale vážně, myslim, že režiséři béčkových filmů by se do katastrofických filmů vůbec neměli pouštět. Jsou určitě finančně omezeni a triky, které by si v tomhle případě zasloužily větší rozpočet, působí uboze a sráží to celý film o stupeň dolů. Je tu plno mezer a nesmyslů, ale dá se na to ještě dívat. ()

Jonatána

Mám ráda dobrodružné filmy, kde se míchá archeologie s napětím, a když je tam ještě moře...paráda. oddechovka, většinou toho moc nečekám,ale prostě se koukám. Ovšem tohle bylo vážně děsný. tedy, ať nekřivdím, do chvíle, než hrdinní bratři v doprovodu svých slečen a pronásledovaní podlým zrádným knězem vlezli do něčeho, co připomínalo velín jaderné elektrárny a spasili svět, to šlo. ovšem pak, škoda mluvit. Jedna hvězda a víc ani ťuk. ()

E lan

Katastrofické a katastrofální televizní dílko z německé produkce. Tohle opravdu nestojí za shlédnutí. Nuda, neherecké výkony, scénář nulový, triky pod průměrem televizní kvality. Za co tedy *? Nu první je vynikající herecký výkon mouchy při boji na lodi, několikanásobný návrat do záběru se nedá přehlédnout:-) No a potom fantasticky nemožný závěr v boji u propasti, aby si omráčený hrdina ještě přehodil po svém upadnutí do bezvědomí hlavu na pohodlnější stranu, to se jen tak nevidí:-)))) ()

Colour

Vodný svet kombinovaný s Larou Croft alebo kuk sem kuk tam a máme film. Na tv film dobrý pokus, i keď bolo značne vidieť nedostatok peňazí hlavne v exteriéroch, z ktorých absolútne kričalo, že to nie je reálna budova, ale len farbený papier. Inak je všetko typicky tv priemerné až podpriemerné. Nefunguje tu vlastne nič, je to len vývar. Po desiatich hodinách namáhavej práce by sa to však dalo bez reptania pozrieť celé. 30% ()

Ceberus

To bylo ale céčko. Vizuální efekty naštěstí nejsou úplně odstrašující, přesto i třeba taková Potopa je na tom lépe (o 2012 vůbec nemluvě). Samotný příběh je ale takový... nevšedně všední - v podstatě jde o Indiana Jonese ve Vodním světě. Nezachraňuje to ani odbornice na katastrofická béčka Bettina Zimmermann. ()

loveless

Lost City Raiders je film tak hrozný, až je vtipný - efekty, hlášky i východiska z úchvatných situací, vlastně vůbec celý děj i zápletka a taky "hluboké" charaktery hlavních hrdinů. Český dabing tentokrát příšerný. Jedna hvězdička za Somerhalderovský šarm (narozdíl od většiny ostatních špatných filmů, ve kterých hrál, tentokrát skoro nesleze z obrazovky, takže v určitém smyslu spokojenost - jako obvykle mu to sekne). ()

Acrobat odpad!

Daj mi to žezlo. Daj mi to. .Chceš vládnuť ? pýtam sa jej. Daj mi už to žezlo. Chcem sa urobiť. Nejako takto sa vízie Segonzaca francúzskeho šlachtica, pretavujú na plátno, kde nič okrem bohapustej nudy a primitívnych efektov nehrozí. Je zle, keď papundekľové žezlo slúži ako zátka vo vani. Je zlé, keď si kardinály špinia ruky s partiou neschopných. Van Helsing už prichádza a je dôležité aby dezert si tá odporná skupina štyroch záchranárov dala odpich. (videné 10.10.2019, AMC) ()