Ztracené město

(TV film)
  • Německo Lost City Raiders (více)

Před čtyřiceti lety série několika přírodních katastrof vyvolaných globálním oteplováním úplně změnila podobu Země. Sedmdesát procent světové pevniny bylo zaplaveno mořem. Významná přímořská sídla úplně zmizela ze zemského povrchu nebo se zčásti ocitla pod mořskou hladinou. V oceánu se topí newyorská Socha Svobody, do nápisu Hollywood se opírají mořské vlny, Eiffelova věž se skrývá pod hladinou téměř celá a z legendární Cukrové homole v Riu se stal obyčejný kopec vystupující z vody. Proto Vatikán vysílá dva bratry na misi, která má jediný cíl: zachránit ze světa to, co z něj ještě zbylo. To jim ulehčí starobylý artefakt, pomocí kterého lze snížit hladinu oceánů. O artefakt však musí svést boj s přírodními živly a také s krutým padouchem, který by ho chtěl využít k ovládnutí celého světa. (oficiální text distributora)

Tommassi3

"Jestli nezačneme dělat za peníze, zkrachujeme !!" ;) Čekat vyšší ambice od německého postapokalyptického béčka by bylo jistě velmi pošetilé, ale vůně samotného žánru i jména jako James Brolin či Michael Mendl mě nakonec k obrazovce přeci jen dovedla.. Dá se říct, že se Němci celkem vyznamenali, když do tematicky značně vyčpělého příběhu implantovali spoustu velmi zajímavých inovací, názvy měst jako Nový Vatikán atd. maximálně oceňuji, mně osobně ta provázanost s církevními motivy rozhodně nevadila, je jisté, že v podobně nerůžové budoucnosti by většina náboženství nabyla na důležitosti, zápletka s Templáři už vůbec.. Většina triků působila stupidně i na podobnou žánrovou záležitost, výprava jako vrchol obskurnosti v čele s tím trapně směšným žezlem, tvůrci si se stupiditami ve scénáři rozhodně hlavu nelámali, dialogy nejsou vtipné ani náhodou, místy by se dalo mluvit až o průjmu, celkově by Ztracenému městu prospěla špetka nadhledu, soundtrack Gerta Wildena Jr. se mi zdál podivně nevyrovnaný a v napínavějších pasážích jako by ani nebyl, celý vizuální koncept (polo)zatopeného světa byl však lahůdkový.. Pokud přejdete pro Němce typicky (ne)sympatické herecké obsazení a spokojíte se s nenáročnou svižnou hloupostí, nasraní nakonec nebudete.. ()

Terva

Film, který varuje před globálním oteplováním. Tak jako Kronika mutantů, se tento film opírá o náboženskou knihu, kterou kdosi napsal před katastrofou. Přijdou i Templáři. Toto je vodní archeologický snímek a filmem se nedá moc nazvat. Velice nehezky natočené, jedna blbost za druhou, nelogický děj... Z této vody ničeho vyplouvá na povrch jen pár záběrů na zatopený svět. ()

Pegas1632

"Ok odpálíme to" "Ale jak se dostaneme ven?" "Na to teď nesmíš myslet" nebo snad hláška "místa konvergence kosmické energie?" sem si celkem dost jistá, že znovu to vidět nechci :D ()

Kryton odpad!

Nova nakupuje v německých trafikách DVD s megafilmy, aby jima mohla zaplácat sobotní večer lidem co nejdou kalit. ()

draggo

Těžce podprůměrné dílo. Námět je sám o sobě celkem zajímavý (až na tu neuvěřitelnou blbost na konci), ale tvůrci zkazili co se dalo. Dva hlavní hrdinové jsou extrémně nesympatičtí, stejně tak jejich fotřík. Holky nestojí za nic, jedna horší než druhá. jediná trochu ucházející postava byl onen Rus, kterému ačkoli byl záporák jsem fandil nejvíc jelikož měl aspoň trochu charisma. Triky a podvodní záběry OK, ale žádné veledílo to není. A Nový vatikán taky jen tak nepřekousnu. /shlédnuto v TV: 35% a 2*/ ()

blackrain

Název je trošku zavádějící, spíše se to mělo jmenovat Ztracené žezlo. Jde o dobrodružný film na pozadí celosvětové přírodní katastrofy vyvolané globálním oteplováním. Lovci pokladů musí najít ztracený artefakt, který by tyto následky zmírnil. Trošku mi to připomínalo Vodní svět, ale ten byl lepší. Zvláštní, vždycky, když vidím nějaký katastrofický film, tak tam nesmí chybět Socha svobody a Eifelova věž. Záběry na zatopená města byly zajímavé a ty podvodní také. Já mám ráda katastrofické filmy, ale tady mi něco chybělo. Vodní svět tu slouží pouze pro dokreslení atmosféry. ()

slunicko2

Film jako německé jídlo - správně uvařené, dobře vypadající a zcela bez chuti. 1) "...a pak se vrhl do auta, rozjel se a v tom se tam objevil ten netvor s vyplazeným jazykem a on se nebál a hrdinně křiknul, ať si to teda zkusí, a on to fakt zkusil a podařilo se mu to a pak ji chytil do náruče a seskočil ze skály do moře a tam na něj čekali žraloci, ale on se nedal a všechny je poblil, ale ne, vole, polil, ale taky ne, prostě je pobil, sqělej kúlovej biják, víš..." dvanáctiletý vypravěč se napil Coly a šťastně se rozhlédl po svém publiku. Všichni uznale přikyvovali, jak trefně vyjádřil, o co v tom filmu šlo._____ 2) Taky to jde říci jinak. Prvoplánová dobrodružná výprava za pokladem, kterou podle záměru tvůrců ozvláštňuje postkatastrofická situace a mise za záchranu světa._____ 3) Nabízí se srovnání s Vodním světem. Ten se považuje za propadák...no za co pak brát Ztracené město?_____ 4) Kluci (zejména pěkný Ian Somerhalder) se ani nesvlékli, a tak odpadl důvod pro další hvězdičky. Tu jednu dávám víceméně z útrpnosti. ()

movieband

Podprůměrný film na kterém je vcelku dobrých úvodních 5 minut, za které jsem taky dal tu 1*. Jinak film není nijak zvlášť dobrý a myslím, že kdyby se člověk nudil, tak by tu nudu ten film možná ještě znásobil a člověk by ještě upadl do deprese. ()

vanadium

Proboha co bylo zase tohle? Šifra mistra Leonarda zkřížená s Do hlubiny ve stylu Kobry 11? Docela zajímavý dobrodružný námět, který ale doplatil na úděsný scénář. S katastrofickými filmy zaměřenými na změny klimatu se v poslední době rozrthl pytel, bohužel jsou ale vesměs dost zmršené... ()

kombajn

lehce podprůměrné zpracování, standardní pro tv, nicméně je to tak blbé, že to člověka nejednou zabolí... ()

kaposlav

Začiatok filmu je vysoko nadpriemerný ako po dejovej, tak aj po vizuálnej stránke. Postupne film upadá do priemeru, až sa už divák nemôže dočkať konca, ktorý je v porovnaní s úvodom priam katastrofa. Vo filme dostáva postupne väčší priestor cirkev na propagandu podtrhnutú mystikou, čo aj kazí trošku reálnejši pohľad na celý film. ()

Skleena

S podobnými filmy je to těžké. Kde není režie, utáhne to silný scénář. Nebo naopak. Když se nenajde ani jedno z toho v alespoň průměrné verzi a není ani herec, který by tu ostudu svým silnějším výkonem zmírnil, sahá se po pěkných tvářičkách, kde to nějaký ten hezký zadeček či obsah výstřihu "zaplácne". A když není ani takového potěšení pro zrak diváka, natočí se film podobný Ztracenému městu a čeká se, až ho koupí a s nálepkou megafilm uvede nějaká televize typu Novy. Smutný to osud. ()

pakobylka

Mnohdy nevadí, když je film nesmyslný, ale v žádném případě nesmí být plytký a LACINÝ - tím nemyslím finanční stránku ... i když v tomhle případě jde o peníze zbůhdarma vyhozené oknem, a to bez ohledu na jejich množství. ()

Andre3000

Takhle by to asi dopadlo kdybych měl jeden díl Lovců Pokladů na starosti já. Když sem to viděl v programu tak sem úplně tušil, že to bude takovýhle propadák. ()

hans500

Taková Sci-Fi blbost, špatný scénář, průměrná režie, přílišná délka, ale herecké výkony ujdou. "Tornádo na New Yorkem" vysílaný den před tímto byl v jedné věci lepší: měl lepší tempo a byl méně nudný. ()

st.verka

Celkem se mi to líbilo. Nebyl to žádný velkofilm, celkem moc jsem od něj nečekala a tak mě příjemně překvapil, že se na to dalo dodívat. Celkem slušné herecké výkony, taková nenáročná podívaná, takový průměr. ()

LiborGondek

Řekneme, že ta katastrofická část nebyla až tak špatná. Bohužel všechno ostatní už bylo dosti hrozné, chcete-li prostě průser. Škoda ()

Lachtaan

Z nynějšího pohledu se asi jedná o strašlivé televizní céčko, ale před oněmi možná i více než deseti lety, kdy jsem tohle na DVD sjížděl, jsem tu myšlenku, se kterou se film zaobírá, strašlivě hltal. Takže se jedná o dávnou spokojenost. ()

sallyann

Teda na konci jsem se ptala: ,, A kde jsou Antikové?" :D A jediná zajímavá postava, kterou hrál James Brolin, zemřela skoro na začátku. Jednou a dost! ()