Ztracené město

(TV film)
  • Německo Lost City Raiders (více)

Před čtyřiceti lety série několika přírodních katastrof vyvolaných globálním oteplováním úplně změnila podobu Země. Sedmdesát procent světové pevniny bylo zaplaveno mořem. Významná přímořská sídla úplně zmizela ze zemského povrchu nebo se zčásti ocitla pod mořskou hladinou. V oceánu se topí newyorská Socha Svobody, do nápisu Hollywood se opírají mořské vlny, Eiffelova věž se skrývá pod hladinou téměř celá a z legendární Cukrové homole v Riu se stal obyčejný kopec vystupující z vody. Proto Vatikán vysílá dva bratry na misi, která má jediný cíl: zachránit ze světa to, co z něj ještě zbylo. To jim ulehčí starobylý artefakt, pomocí kterého lze snížit hladinu oceánů. O artefakt však musí svést boj s přírodními živly a také s krutým padouchem, který by ho chtěl využít k ovládnutí celého světa. (oficiální text distributora)

veverysiak

Ukážkovo nepodarená napodobenina Indiana Jones, ktorá pritiahla všetky céčkové zložky filmárskej branže, len kvôli tomu, že sa to predsa len dalo ešte viac dohnojiť, som nedal nulu, čo však neznamená, že sa to oplatí pozerať, takže 10%. ()

andydy

Hodne velka kravovina. Dobra snaha o katastrofu na zaklade globalnych veci ale s velkymi chybani az by to oci vybilo ()

MIHLIK odpad!

No to si Nova teda polepší když bude kupovat a vysílat v sobotu večer jako hlavní trhák takovouhle sračku. ()

Inyanga

Bože, ty to vidíš a nic neděláš! Aby scénáristu šlak trefil. Kapitální "békovina"... Naše Země je vlastně taková vana. A když je problém s vodou, prostě vytáhnete špunt, voda odteče a hrdinní spasitelé světa si mohou dát skleničku šampaňského na vyhlídkové terase nad mořem. Kdo tohle vymýšlí, tak má nejspíš pocit, že nás, diváky, už může nakrmit absolutně vším. Mám rád sci-fi, ale co je moc, to je příliš. A vydávat tohle "veledílo" v upoutávce na Nově za MEGAFILM je čirá zhovadilost, ale ONI by tak označili i sovětský film "Milovaná žena mechanika Gavrilova", kdyby to šlo v sobotu večer. Jednu hvězdičku dávám jenom proto, že pevně věřím, že Segonzac nebude točit "Ztracené město 2". To by mohlo bý třeba o tom, jak hrdinové "vytáhnou" i poslední, 32. špunt, a veškerá voda oceánů zmizí v nitru Země, kde se při kontaktu s magmatickou astenosférou odpaří, což vyvolá řetězovou reakci sopečných výbuchů po celém světě :-) Mamma mia... ()

RozaMadMax

Opravdu úděsnej film, kterej jsem doslova přetrpěl a ta 1* je jen Za Bettinu, protože ji fakt žeru a kouká na mě denně z plochy mého monitou. ()

VanThomass

Tak tohle je jednoznačně nevyužitý potenciál. Samotný námět by nebyl až tak špatný, kdyby byl ovšem lépe zpracovaný. Celý film "trpí" tím, že je dost nedůvěryhodný. Scény se zaplavenými městy působí jako z průměrné počítačové hry a to samé platí o všech tricích a digitálních úpravách, celé je to dosti jak se říká jalové. K tomu, že žezlo za kterým se celý film postavy pídí vypadá jako dětská hračka a ne jako starodávný aftefakt snad už ani nemá cenu nic dodávat. Celý film jasně pohřbívá závěrečná scéna, která je tak strasně umělá, až si člověk říká, jak jde i v moderním světě triků pořádně vše zpackat. ()

Kašák odpad!

No jo no, tak to dopadá, když se Němci snaží udělat katastrofický velkofilm...Herci naprosto přehrávající své role, příběh nikterak originální..prostě další německý brak. ()

nudlis

Lehce podprůměrný "dobrodružný film". O tom dobrodružství by se chvílema dalo dost pochybovat, ale budiž, no :-) ()

Kyblik78

Béčkový film o tom ako globálne oteplovanie zalavilo zem a pomocou artefaktu sa pátrači znažia hladinu oceánov znížiť. Jedná sa o TV film adekvátny rozpočtu. Dá sa na to pozerať, ale nečakajte zázraky. ()

dogzila

Prosím už nech nenatáčajú pokračovania Schwarzwaldskej kliniky a Dialničnej polície zmixované do bezduchej snímky s nezmyselným dejom. 1 hviezdu za happy end. ()

aulikd

Nebylo to tak hrozné jak jsem čekal. Podvodní záběry bych sice dokázal asi natočit lepší ale jinak to celkem ušlo. Jako večerní film doma bych si to nepustil ale na to že jsem na to koukal v práci tak to nebyla tak špatná zábava. ()

pupidup

Já to beru tak: Němci dělají slátaniny všeho, což se mi už po pár minutách tohoto filmu potvrdilo, ale zase je to docela akční a dá se na to dívat, i když s úsměvem nadsázky....prostě "Kobra 11" mluví za vše....a tak je to s německými filmy. Člověk musí vědět, co očekává...pak se mu celkem líbí, co dostane:o) ()

Stingray

Dvě hvězdy! Jedna za to,že nevim proč,ale dokoukal sem to celý a druhá,že ten konec byl pitomější než zápletka Jádra! Prostě uděláme ďoury do země a tu vodu vypustíme.....boží. ()

KristKrist

Herecké výkonu jsou zde opravdu průměrné, např. od Iana Somerhaldera jsem čekala víc. Ale na to,že je to televizní film,to není špatné,ale film mě celkově moc nenadchl.Dvě hvězdy za efekty,druhou za námět.. ()