Kimssi pyoryugi

• Jižní Korea 김씨 표류기 (více)

Seti

Téma novodobého trosečníka v moderním světě zobrazující kontrast mezi kapitalistickým světem konzumu a skutečnými potřebami člověka je promícháno se samotářským podivínstvím a pocukrováno trochou voyerství. Opět jedna z nepředstavitelných korejských kombinací, jejíž námět zní velmi podivně/zajímavě, ovšem zpracování trochu pokulhává. I přes několik skutečně silných momentů si film nedokázal udržet moji pozornost a při některých pasážích jsem se vyloženě nudil. Trosečník na Měsíci je tak další z řady velebených korejských podivností, která mě ne tak úplně zasáhla. ()

Kuny27

Wow- to je nápad. I když být v jeho situaci, tak nevím co dělat :D - V životě jsem se filmu tolik nenasmál jako tady (i když nevím jestli to bylo filmu nebo tomu můj známý přidal takové grády...) Každopádně velmi nápaditá myšlenka. Podívejte se ;-) ()

klukluka

Výborný nápad - nechat novodobého Robinsona uvíznout uprostřed megapole. Krásné momenty - labuť, rybolov, rozhovory se strašákem,...pochopitelně nudle. Důležité poselství - výhodné půjčky nemusí být, a pravděpodobně nebudou, výhodné - rozhodně ne pro toho, kdo si je bere (platí v ČR stejně jako v Jižní Korei). Další důležité poselství - štěstí se ukrývá v těch nejobyčejnějších věcech - přesně tam, kde ho moderní lidé nehledají. A do třetice - skutečnou láskou si můžeme být jisti jen tehdy, pokud jsme si ji zasloužili svými činy. Takže chytrý film, do toho ještě zajímavý, vtipný, krásně natočený - málo platný - Korejci umí. ()

janisska

Nenechte se odradit odporným plakátem - přišli byste o film, který je v několika ohledech výjimečný: Setkává se tu nebývalá hustota zábavy (Ano, film je přímo zahuštěn vaším potenciálním smíchem!) a originálně pojatý námět role osamělého trosečníka s nápaditým zobrazením moderní komunikace. Závěr mé nadšení poněkud zmenšil, ale i tak film řadím mezi své nejoblíbenější komedie. ()

Teg

Tak toto je snad nejhezčí film, ktrerej jsem za uplynulej rok viděl. Nabyt pozitivy až do konce. Podobné pocity jsem měl jen u sledování Miyazakiho. Jedním slovem krása. ()

Mavrix

Další příjemný film... lidské radosti s maličkostí, kterou člověk často pomíjí... ale také příběh podivné ženy a muže, který našel útěchu života na opuštěném ostrově (uprostřed velkoměsta) a s toho zával příjmených pocitů... A to si zaslouží 5 hvězdiček :) ()

Nons3nse

Prvý film na tohtoročnom 19. ročníku Art Film Festu, a môj prvý festivalový film. Nikdy som netušil, že niekedy v živote pôjdem do kina na Kórejskú komédiu, a že na nej budem dostávať záchvaty smiechu. Prvá časť filmu nás zavedie na mali ostrov, uprostred velkého mesta, kde sa náš hlavný hrdina zapletie do problémom, a nejakým nedopatrením na ostrove uviazne. Film je tiež zameraný na to, ako ľahko sa dá podľahnúť svetu internetu, tak že v reálnom svete zabúdame komunikovať- druhá časť filmu. Celkovo film tvorí skvelý mix dramatického, romantického a komediálneho filmu, ktorý zaručene nesklame. ()

Merkin

Nezvyklé zpracování robinsonovského námětu. Hlavní hrdina se po neúspěchu v životě stává i skutečným trosečníkem na jednom z drobných neobydlených ostrůvků uprostřed široké Han River ve středu Soulu. Nejen jeho zbabělost, ale i půvab nově nabyté svobody jej přimějí přizpůsobit se novému způsobu existence, od základu přestavit žebříček hodnot a v jistém smyslu tak nastolit mír ve své bolavé duši. Stejně tak Kim zbloudilá ve své samotě a představách hledá a stále nenaléza svůj ,,ostrov" naděje. Až když zahlédne opuštěného ostrovana skrze sklo fotoaparátu, ocitá se spolu s ním v jiném, lepším? světě a chce se k němu přidat. Typické ,,východní" pojetí tématu převážně filosofickou cestou. Velmi dobře zahrané. Originální ústřední postavy. Komediální, ale i dramatické prvky. Psychologie. Kdyby si Lee dokázal vybrat, jestli točí romatickou komedii nebo vážnou věc( s tím, že by se přiklonil k b)), pak bych hodnotila možná i výš. Některé apriori předvídatelné prvky a milý, leč poněkud kýčovitý soudtrack totiž současné verzi pátou hvězdu upírají. Přesto jde o velice zdařilý snímek:) ()

Giggs

Vyborna existencialisticka, ironicka a vtipna metafora absurdnosti konzumneho, kapitalistickeho sposobu zivota. O tom ako si clovek neuvedomuje a nevazi ake ma stastie ze zije v blahobyte. A tiez povzdych nad skutocnostou, ze aj v pritomnosti milionov ludi velkomesta, uprostred toho najrusnejsieho diania sa clovek moze citit opusteny, nepochopeny a sam. Akoby bol jediny na planete. Tych komentujucich ktori toto nepochopili a hladaju v tom nieco ine mi je uprimne luto. Filmovy skvost! ()

Milodar

(Vtipné) zrcadlo nastavené velkoměstu, kde všichni žijeme zhovadile a úchylně a nepomůže nám už ani Útěk do divočiny. Výborné nápady jsou poněkud rozmělněny poetikou a taktéž cesta ta cesta za nudlemi mohla být kratší a více strhující. ()

Hanes88

Musím říct, že určitě sympatický film. Člověk by řekl ze začátku blbost, ale nakonec musí uznat, že má něco do sebe. Navíc některé scény hoodně úsměvné. 80%. ()

Ixbalanke

Tak úžasnou romantiku jsem dlouho neviděla. Film s absolutně úžasnou zápletkou, originální, skvělé herecké obsazení, kamera, zvraty a hlavně happy end!:) ()

lucijelucije

Tak rozhodně jsem se nenudila. A na to, že byly v záběru více méně jen dvě osoby, měl Kimssi Pyoryuqi zajímavý příběh. Každý člověk má své hodnoty postavené jinak a tady jde vidět, jak moc je individuální, co a proč je, nebo není důležité pro život. To mě zaujalo asi nejvíc. Avšak některé pasáže zobrazující monology i když leckdy i vtipné, mi přišly nevěcné a až příliš jednosměrné. Rozhodně ale doporučuju!!! 7/10 ()